akcje poczta polska sa lista uprawnionych

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu akcje poczta polska sa lista uprawnionych. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące akcje poczta polska sa lista uprawnionych.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Nagroda Bona Lex i Złoty Paragraf

  Nagroda Bona Lex i Złoty Paragraf

  Nagroda Bona Lex pod patronatem marszałka Sejmu przyznawana jest przez Gazetę Prawną co roku. Wręczaliśmy ją wczoraj po raz dziewiąty. Jest to szczególna inicjatywa polegająca na promowaniu najlepszych rozwiązań legislacyjnych - regulujących ważną i potrzebną dla państwa i obywateli materię, odważnych w swej konstrukcji. Nagroda ta ma także wskazywać dobre prawo sprzyjające rozwojowi gospodarki i przedsiębiorczości.

  czytaj więcej

 • Tylko 27 proc. ryczałtowców przekazuje 1 proc. podatku na OPP

  Tylko 27 proc. ryczałtowców przekazuje 1 proc. podatku na OPP

  Od początku roku podatnicy mogą składać swoje zeznania podatkowe za 2012 r., a w nich przekazywać 1 proc. podatku organizacjom pożytku publicznego (OPP). I mimo że co roku do OPP trafiają miliony (w 2012 – 457,5 mln zł, w 2011 – 400,2 mln zł), nadal wielu podatników nie korzysta z możliwości przekazania tych środków na cele publiczne.

  czytaj więcej

 • O tym, czy list polecony trafi do skrzynki, decyduje wola adresata

  O tym, czy list polecony trafi do skrzynki, decyduje wola adresata

  Kiedy przeczytałam tekst o akcji Poczty Polskiej „Polecony do skrzynki”, w ramach której możemy zdecydować się na otrzymywanie przesyłek rejestrowanych bezpośrednio do skrzynek pocztowych, naszły mnie wątpliwości – pisze pani Maria. – Operator zawiera przecież umowę z nadawcą, a nie z odbiorcą, i to nadawca ponosi dodatkową opłatę za to, że wysyła list polecony. Tymczasem dla wygody poczty list zostawiany jest w skrzynce, czyli tak jak gdyby nie był rejestrowany. Uważam, że jest to nieuprawnione i łamie zawarte umowy. Czy mam rację? – zastanawia się czytelniczka w reakcji na naszą publikację.

  czytaj więcej

 • Emeryci proszą rząd o umorzenie abonamentu RTV

  Emeryci proszą rząd o umorzenie abonamentu RTV

  Zmasowana akcja Poczty Polskiej, której celem jest ściągnięcie zaległych opłat z tytułu abonamentu RTV, skończyła się kłopotem dla Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Urząd zasypała lawina podań o umorzenie lub rozłożenie na raty zaległości w płaceniu tej daniny. W większości wnioskują o to emeryci, którzy zawczasu nie dopełnili formalności związanych z przysługującą im ulgą.

  czytaj więcej

 • Ranking DGP: Najbardziej wpływowi ludzie polskiej gospodarki 2015

  Ranking DGP: Najbardziej wpływowi ludzie polskiej gospodarki 2015

  Przedstawiamy ranking najbardziej wpływowych osób w polskiej gospodarce przygotowany przez "Dziennik Gazetę Prawną". Wśród nich są politycy z pierwszych stron gazet, "szare eminencje", potężni inwestorzy giełdowi.

  czytaj więcej

 • Ranking 50 najbardziej wpływowych prawników według DGP

  Ranking 50 najbardziej wpływowych prawników według DGP

  Numerem 1 czwartej edycji naszego rankingu został przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego Andrzej Jakubiak, na drugim miejscu uplasował się szef gabinetu przewodniczącego Rady Europejskiej Piotr Serafin, podium zamyka wiceminister pracy i polityki społecznej Jacek Męcina

  czytaj więcej

 • Rok 2016 w gospodarce. Skrót najważniejszych wydarzeń

  Rok 2016 w gospodarce. Skrót najważniejszych wydarzeń

  Rok 2016 to czas wielu zmian w polskiej gospodarce. Wiele działo się w podatkach, zmiany objęły też spółki skarbu państwa, doszło do zmian w NBP i RPP. Ważnym wydarzeniem było też przyjęcie przez rząd w lutym "Strategii na rzecz odpowiedzialnego rozwoju".

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników