audyt

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu audyt. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące audyt auta.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Jak zaoszczędzić minimum 30 procent na druku w firmie?

  Jak zaoszczędzić minimum 30 procent na druku w firmie?

  Jednym z kluczowych elementów zarządzania firmą jest optymalizacja kosztów prowadzenia działalności. To nie oznacza jednak tylko redukcji kosztów poprzez zmiany struktury przedsiębiorstwa czy poszukiwanie oszczędności w systemie pracy. W szczególności, jeśli chodzi o wysokie koszty wydruku w firmach. Bardzo ważne jest wykorzystywanie nowoczesnych narzędzi, jakie niesie rewolucja technologiczna.

  czytaj więcej

 • Witold Słowik: PiS daje zielone światło współpracy z biznesem [WYWIAD]

  Witold Słowik: PiS daje zielone światło współpracy z biznesem [WYWIAD]

  Do 2020 r. 5 proc. wszystkich nakładów inwestycyjnych w sektorze publicznym ma być realizowanych w formule partnerstwa publiczno-prywatnego - wyjaśnia Witold Słowik, wiceminister rozwoju.

  czytaj więcej

 • Odpowiedzialność karną skarbową i karną ponosi obecnie nie tylko księgowa

  Odpowiedzialność karną skarbową i karną ponosi obecnie nie tylko księgowa

  KOWBUD sp. z o.o. zajmuje się dostawą materiałów budowlanych i drobnego sprzętu budowlanego. W przeszłości padła już raz ofiarą grupy przestępców, którzy, podszywając się pod nią, wprowadzali do obrotu faktury rzekomo wystawione przez tę spółkę. Po długim i dość uciążliwym postępowaniu spółka zdołała wykazać i udowodnić, że ani sama jako podmiot, ani też żaden z jej pracowników nie uczestniczyli w tym procederze. Jednak wspomnienia tego nieprzyjemnego incydentu są cały czas obecne w świadomości zarządu i dużej grupy pracowników (tych, którzy de facto musieli wykazywać swoją niewinność). Stąd od początku 2017 r. daje się wyczuć w firmie pewne podenerwowanie wynikające z faktu, że wprowadzono nowe regulacje, które nie tylko zwiększają sankcje karne skarbowe za błędy w fakturach, ale w kodeksie karnym wprowadziły nowe przestępstwa polegające na wystawianiu fikcyjnych (czyli pustych) faktur, podrabianiu takich dokumentów, przerabianiu ich i posługiwaniu się nimi (używaniu ich jako autentycznych). Zwłaszcza wśród osób fakturujących oraz w księgowości zajmującej się rozliczeniem podatków pojawiły się obawy o to, co się stanie, jeżeli sytuacja taka jak w przeszłości będzie miała miejsce ponownie, a tym razem, z jakichś powodów, nie uda się w sposób jednoznaczny przekonać kontrolujących czy może później organy ścigania o tym, że firma jest ofiarą, a jej zarząd i pracownicy w żaden sposób nie uczestniczyli w nielegalnym procederze. Obawy pracowników księgowości są nawet dalej idące. Rośnie bowiem niepokój o to, czy przypadkiem któraś z licznych faktur zakupowych nie okaże się po jakimś czasie pustym dokumentem i czy nie zaprowadzi to osoby, która ją rozliczała, do więzienia.

  czytaj więcej

 • GIODO: Nie zgodzimy się na powszechne stosowanie biometrii

  GIODO: Nie zgodzimy się na powszechne stosowanie biometrii

  Jeśli firma będzie przetwarzać dane bez racjonalnego uzasadnienia i bez podstawy prawnej, to będziemy karać za naruszenie ochrony danych osobowych - mówi w wywiadzie dla DGP  dr Edyta Bielak-Jomaa, generalny inspektor ochrony danych osobowych.

  czytaj więcej

 • Warszawa - Poznań: 2 mld zł za przyspieszenie pociągu o pięć minut

  Warszawa - Poznań: 2 mld zł za przyspieszenie pociągu o pięć minut

  Wielki absurd na torach: kolej musi wydać miliardy na remont, którego nie potrzebuje, aby nie oddać pieniędzy do Brukseli.

  czytaj więcej

 • Trudnego języka nie da się zlikwidować ustawą

  Trudnego języka nie da się zlikwidować ustawą

  - Urzędnicy wcale nie mają problemów z efektywnym pisaniem. Kształt typowych tekstów wytwarzanych przez administrację publiczną wynika raczej z zastałych zwyczajów. Bo tak się zawsze pisało - mówi w wywiadzie dla DGP Dr Grzegorz Zarzeczny Językoznawca, współtwórca Pracowni Prostej Polszczyzny i asystent w Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego.

  czytaj więcej

 • Przedwyborcze bicie smogu. Będą kontrole w domach i monitorowanie sąsiadów?

  Przedwyborcze bicie smogu. Będą kontrole w domach i monitorowanie sąsiadów?

  Ograniczenia wjazdu do centrów miast, kontrole w domach, monitorowanie sąsiadów – gminy szukają pomysłu na czyste powietrze. Problem smogu wyzwala kreatywność samorządowców.

  czytaj więcej

 • Mobbing jako zjawisko prawne i psychologiczne

  Mobbing jako zjawisko prawne i psychologiczne

  O co firmy pytają na szkoleniach: W polskim systemie prawnym mobbing jest uregulowany w prawie pracy (art. 943 par. 1-5 kodeksu pracy; dalej: k.p.). Jest to działanie zabronione w tej gałęzi prawa, zatem zachowania polegające na mobbowaniu pracownika są działaniami nielegalnymi.

  czytaj więcej

 • Start-upy to nie tylko domena młodych. Dojrzali przedsiębiorcy podbijają branżę

  Start-upy to nie tylko domena młodych. Dojrzali przedsiębiorcy podbijają branżę

  Im starszy człowiek zabiera się do biznesu startupowego, tym trudniej wymyślić mu coś odkrywczego i jeszcze na tym zarobić. Ale wciąż nie brakuje seniorów, którzy chętnie rzucają wyzwanie młodszej konkurencji.

  czytaj więcej

 • Godlewski: 6 rad dla rządu po szczycie w Brukseli

  Godlewski: 6 rad dla rządu po szczycie w Brukseli

  Nic się nie stało, wyciągnijmy wnioski – mawiał Lech Wałęsa. Tak teraz powinni postąpić liderzy PiS. Wpływy kanclerz Angeli Merkel nie są wystarczającym wyjaśnieniem izolacji polskiego rządu podczas ostatniej rady europejskiej. Jeśli podobne błędy powtórzą się następnym razem, ich efektem nie będzie już tylko prestiżowa porażka, ale wymierne szkody dla polskich rolników, przedsiębiorców, a być może nawet dla wszystkich obywateli RP.

  czytaj więcej

 • Wiceminister finansów: Nie wykluczamy poprawki rządowej zakazującej łączenia usług audytu i doradztwa

  Wiceminister finansów: Nie wykluczamy poprawki rządowej zakazującej łączenia usług audytu i doradztwa

  Ministerstwo finansów nie wyklucza przygotowania poprawki rządowej dotyczącej zakazu łączenia usług audytorskich i doradczych - poinformował PAP wiceminister finansów Wiesław Janczyk. Jego zdaniem dyskusja na ten temat będzie możliwa podczas posiedzenia sejmowej komisji finansów, która pracuje nad projektem ustawy o biegłych rewidentach, firmach audytorskich oraz o nadzorze publicznym.

  czytaj więcej

 • Ustawa o Krajowej Administracji Skarbowej - cz. 2 [KOMENTARZ]

  Ustawa o Krajowej Administracji Skarbowej - cz. 2 [KOMENTARZ]

  Nowe regulacje związane z utworzoną strukturą Krajowej Administracji Skarbowej już funkcjonują. Z perspektywy podatników nie przyniosło to jeszcze istotnych zmian w kontaktach z organami podatkowymi. Niewątpliwie trwa organizacja nowej służby o poszerzonych kompetencjach i odmiennych od dotychczasowych zasadach prowadzenia kontroli w ramach nowego rodzaju kontroli, jaką jest kontrola celno-skarbowa.

  czytaj więcej

 • Nieprawidłowości dot. ochrony ŚDM: PO zarzuca rządowi brak zdecydowanych działań

  Nieprawidłowości dot. ochrony ŚDM: PO zarzuca rządowi brak zdecydowanych działań

  PO zarzuca rządowi brak zdecydowanych działań w sprawie wyjaśnienia nieprawidłowości dot. finansowania ochrony Światowych Dni Młodzieży. "Afera dotyczy styku polityki, służb specjalnych, biznesu i nielegalnego finansowania. Powinna być w całości ujawniona" - ocenił Jan Grabiec (PO).

  czytaj więcej

 • Audytor tylko zbada. Nie będzie mógł doradzać

  Audytor tylko zbada. Nie będzie mógł doradzać

  Firmy, które będą weryfikować sprawozdania jednostek zainteresowania publicznego, np. banków czy spółek giełdowych, nie będą mogły im również doradzać – zdecydował rząd.

  czytaj więcej

 • Ogólnopolski konkurs IKAR JAKOŚCI rozstrzygnięty!

  Ogólnopolski konkurs IKAR JAKOŚCI rozstrzygnięty!

  Znamy już wyniki pierwszej edycji ogólnopolskiego konkursu na najlepszą pracę dyplomową z zakresu zarządzania „IKAR JAKOŚCI” im. Profesora Romualda Kolmana. To inicjatywa, która wyróżnia i docenia wkład młodych osób w tworzenie wartościowych rozwiązań dla przedsiębiorstw o różnych profilach. Uroczyste wręczenie dyplomy dla autorów i promotorów wyróżnionych prac zaplanowano podczas III Europejskiego Kongresu Jakości w Katowicach

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników