certyfikat księgowego

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu certyfikat księgowego. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące certyfikat księgowego.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Społecznościowy pośrednik w branży nieruchomości

  Społecznościowy pośrednik w branży nieruchomości

  60 proc. transakcji na rynku nieruchomości przechodzi przez małe agencje. Na obserwowanym ostatnio wzroście popytu najbardziej zyskają firmy prowadzące aktywną sprzedaż uzupełnioną dodatkowymi usługami

  czytaj więcej

 • Konferencje i eventy DGP w lutym 2015

  Konferencje i eventy DGP w lutym 2015

  W lutym DGP był organizatorem i patronem konferencji prawno-podatkowych oraz konferencji i debat z zakresu zarządzania informatyką w dużych przedsiębiorstwach.

  czytaj więcej

 • Młodzi i cwani. Pierwszy milion zdobyli być może nieuczciwie, ale jeszcze przed trzydziestką

  Młodzi i cwani. Pierwszy milion zdobyli być może nieuczciwie, ale jeszcze przed trzydziestką

  Nie brakowało im ani pomysłowości, ani determinacji, by odnieść sukces. Nawet jeśli pierwszy milion zdobyli nie do końca uczciwie, to na pewno przed trzydziestką.

  czytaj więcej

 • Zagraniczne emerytury: Kiedy trzeba zapłacić podatek

  Zagraniczne emerytury: Kiedy trzeba zapłacić podatek

  Emeryt mieszkający w Polsce co do zasady tu rozliczy podatek od świadczenia z innego kraju. W zawartych przez nasz kraj umowach o unikaniu podwójnego opodatkowania istnieje jednak wiele wyjątków, które powinien mieć na uwadze. Ważne jest m.in. źródło wypłacanej przez obcy kraj emerytury.

  czytaj więcej

 • LOT zarobił więcej niż powinien. Przewoźnik rośnie i szuka inwestora

  LOT zarobił więcej niż powinien. Przewoźnik rośnie i szuka inwestora

  Pierwszy raz od siedmiu lat spółka zarobiła na przewozie pasażerów. Dobre wyniki mają przyspieszyć prace nad jej prywatyzacją. Ten rok też powinien być dobry: przewoźnik otwiera nowe kierunki i wznosi w niebo nowe maszyny

  czytaj więcej

 • Jak przejść na e-faktury?

  Jak przejść na e-faktury?

  Przedsiębiorca może zacząć przesyłać elektroniczne dokumenty kontrahentom, jeśli wyrażą oni zgodę na ich otrzymywanie. Wystarczy nawet zgoda domniemana. Niezbędne jest też zapewnienie autentyczności pochodzenia i integralności treści.

  czytaj więcej

 • 7 grzechów kandydata do pracy

  7 grzechów kandydata do pracy

  Błędnie napisane CV i list motywacyjny, kłamstwa podczas rekrutacji czy ubranie się na rozmowę w zbyt swobodnym stylu, skutecznie zniechęcają pracodawcę do zatrudnienia nowego pracownika.

  czytaj więcej

 • 2 miliony Polaków doświadczyło problemu z otrzymaniem wynagrodzenia

  2 miliony Polaków doświadczyło problemu z otrzymaniem wynagrodzenia

  Nie tylko zatrudnienie ma znaczenie, ale kto daje pracę i na jakich warunkach. Jak pokazują wyniki badania wykonanego na zlecenie BIG InfoMonitor z opóźnieniami w wypłacie pensji zetknęło się ok. 2 mln pracujących Polaków. Problem występuje przede wszystkim w branży budowalnej (24 proc.), usługach (13 proc.) i handlu detalicznym (11 proc.). Częściej dotyka osoby na umowach zlecenie i o dzieło niż na etacie. Jeśli również masz kłopot z wypłacalnością pracodawcy to go zmień, jesień to najlepszy na to moment, bo ruch na rynku pracy wzrasta o jedną trzecią. Zmianie sprzyja też spadające bezrobocie.

  czytaj więcej

 • Tworzenie przez pracodawców przyzakładowych przedszkoli. Część II

  Tworzenie przez pracodawców przyzakładowych przedszkoli. Część II

  ● Optymalnymi formami dla zorganizowania przy firmie placówki opiekuńczej dla starszych maluchów są punkt przedszkolny oraz zespół wychowania przedszkolnego.

  czytaj więcej

 • Jak należy prowadzić firmę? Potrzebny i księgowy, i doradca podatkowy

  Jak należy prowadzić firmę? Potrzebny i księgowy, i doradca podatkowy

  Pan Stefan założył działalność gospodarczą związaną z tworzeniem stron internetowych. W przyszłym roku, jeśli wszystko będzie szło zgodnie z planem, chce rozszerzyć ją również na programy dedykowane dla firm. Spodziewa się wysokich zysków z tej działalności. Ponieważ jest to branża narażona na kontrole fiskusa, potrzebuje opinii eksperta dotyczącej rozliczeń i prawdopodobnie interpretacji podatkowych, zwłaszcza odnośnie do rozliczeń usług świadczonych dla firm za granicą. Nie wyklucza również sporu sądowego, w razie gdyby interpretacja była niekorzystna. – Kto pomoże w księgowości, a kto może zająć się opiniami i interpretacjami – pyta pan Stefan.

  czytaj więcej

 • Jak rozliczać podatek od urządzeń i maszyn

  Jak rozliczać podatek od urządzeń i maszyn

  Od sprzętu wynajmowanego przez polskie firmy od przedsiębiorców z zagranicy trzeba zapłacić podatek dochodowy z tytułu należności licencyjnych – twierdzi fiskus. Część podatników spełniających wymogi określone w ustawie o CIT może jednak skorzystać ze zwolnienia.

  czytaj więcej

 • Można się bronić przed podwójnym opodatkowaniem

  Można się bronić przed podwójnym opodatkowaniem

  Czytelnik od dwóch lat prowadzi firmę budowlaną. Interesy idą coraz lepiej i coraz więcej zleceń otrzymuje z zagranicy, np. Finlandii i Niemiec. Znajomy księgowy, wskazując mu potencjalne problemy, zwrócił uwagę na to, że przy realizacji inwestycji może się zdarzyć, że oba kraje będą chciały pobrać od niego podatek. Przecież to niemożliwe – dziwi się czytelnik. Czy ma rację?

  czytaj więcej

 • Krok po kroku: Zobacz, jak wypełnić PIT przez internet

  Krok po kroku: Zobacz, jak wypełnić PIT przez internet

  Na roczne rozliczenie z fiskusem przez internet może zdecydować się podatnik posiadający NIP lub PESEL. Tylko część deklaracji nie wymaga posiadania kwalifikowanego podpisu elektronicznego.

  czytaj więcej

 • Outsourcing kadrowo-płacowy - zalety i wady

  Outsourcing kadrowo-płacowy - zalety i wady

  Zlecenie zadań w zakresie dokumentacji pracowniczej lub księgowości może być korzystne ze względu na oszczędność kosztów i czasu. Firmy powinny jednak pamiętać, że wiąże się z tym również ryzyko

  czytaj więcej

 • Ordynacja podatkowa 2016: Jak zmienią się czynności kontrolne po wprowadzeniu JPK

  Ordynacja podatkowa 2016: Jak zmienią się czynności kontrolne po wprowadzeniu JPK

  Wprowadzone ustawą z 10 września 2015 r. o zmianie ustawy - Ordynacja podatkowa (Dz.U. poz. 1649) zmiany przewidują zastosowanie od 1 lipca 2016 r. Jednolitego Pliku Kontrolnego (JPK). Sprawdźmy więc, jak zastosowanie tego rozwiązania informatycznego w polskim systemie prawa podatkowego może wpłynąć na zasady przeprowadzania czynności kontrolnych u podatników prowadzących księgi podatkowe przy użyciu programów komputerowych.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne