długi

Długi Targ – reprezentacyjny plac w Gdańsku, w dzielnicy Śródmieście, na Głównym Mieście. Pełni funkcję rynku, jest przedłużeniem ul.


 • Tradycyjna poczta odeszła do lamusa. A co gdy urzędnik o tym zapomni

  Tradycyjna poczta odeszła do lamusa. A co gdy urzędnik o tym zapomni

  Czy od wejścia w życie nowelizacji kodeksu postępowania administracyjnego podmioty publiczne mają obowiązek prowadzenia korespondencji wyłącznie elektronicznie? Czy dopuszczalne i skuteczne jest doręczanie przez organ innym organom administracji publicznej tradycyjnie, przez operatora pocztowego? Jakie konsekwencje pociąga za sobą naruszenie nowego przepisu?

  czytaj więcej

 • Mściwa lalka powróciła. Horror "Annabelle: Narodziny zła" [ZOBACZ]

  Mściwa lalka powróciła. Horror "Annabelle: Narodziny zła" [ZOBACZ]

  KINO | Annabelle powraca! Kilka lat po tragicznej śmierci córeczki lalkarz i jego żona przyjmują pod swój dach zakonnicę i dziewczynki z sierocińca, które niedługo potem staną się celem opętanego dzieła rąk lalkarza — Annabelle.

  czytaj więcej

 • Unia zasypuje lukę po wygaszanych BIT-ach

  Unia zasypuje lukę po wygaszanych BIT-ach

  Komisja Europejska sonduje możliwość wprowadzenia mediacji w sporach między europejskimi inwestorami a krajami członkowskimi. Rozpoczęte niedawno konsultacje publiczne w tej sprawie są związane z wygaszaniem umów o wspieraniu i ochronie inwestycji (czyli tzw. BIT-y – od bilateral investment treaty), jakie w przeszłości zawarły między sobą państwa unijne.

  czytaj więcej

 • Nikt nikogo nie pyta o metrykę

  Nikt nikogo nie pyta o metrykę

  Po tym, gdy państwa południowoamerykańskie zakwestionowały legalność paszportów, które docierały do okupowanej Polski, placówka RP w Bernie i polski rząd w Londynie walczyły o ich ponowne uznanie.

  czytaj więcej

 • Są już pierwsze ofiary sankcji w VAT

  Są już pierwsze ofiary sankcji w VAT

  Do końca lipca 2017 r. fiskus wydał trzy decyzje, w których nałożył na przedsiębiorców 30- i 100-procentowe dodatkowe zobowiązania podatkowe. Łącznie dało mu to ponad 40 tys. zł

  czytaj więcej

 • Basil Kerski: Dziś całe dziedzictwo Solidarności redukowane jest do Kaczyńskiego. To się nie uda [WYWIAD]

  Basil Kerski: Dziś całe dziedzictwo Solidarności redukowane jest do Kaczyńskiego. To się nie uda [WYWIAD]

  - Kiedy rozmawiam za kulisami z politykami, którym dzisiejsze poglądy Wałęsy nie odpowiadają, to słyszę: w 1980 r. był wielkim liderem. Rzadziej się mówi o konkretach, o tym, jak wielki był w stanie wojennym. Jest konfrontowany z absurdalnymi zarzutami, ale nie usłyszałem, żeby ktoś przypomniał, jak się zachowywał w izolacji, w internowani - uważa Basil Kerski, polsko-niemiecki menadżer kultury, redaktor, politolog i eseista pochodzenia polsko-irackiego, dyrektor Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku w wywiadzie z Magdaleną Rigamonti.

  czytaj więcej

 • Miesięcznica smoleńska. Prezes PiS: To nie my chcemy dzielić Polaków

  Miesięcznica smoleńska. Prezes PiS: To nie my chcemy dzielić Polaków

  To nie my chcemy dzielić Polaków, odbierać prawa do demonstracji, modlitwy; to inni próbują organizować nasz kraj tak, by jedna jego część miała prawa, a inna, większa, dużo większa nie miała praw - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas miesięcznicy katastrofy smoleńskiej.

  czytaj więcej

 • Kluby osiedlowe nie zniknęły wraz z Polską Ludową. Wciąż z powodzeniem działają

  Kluby osiedlowe nie zniknęły wraz z Polską Ludową. Wciąż z powodzeniem działają

  Warszawa, połowa 1990 r., jedno z osiedli na Woli. U zbiegu ulic Skierniewickiej i Siedmiogrodzkiej, na tyłach zajezdni tramwajowej stoi niepozorny trzypiętrowy budynek z przyległym pawilonem. Poza mieszkańcami zbierają się tutaj ludzie z całego osiedla. Transformacja ustrojowa dała pole do popisu animatorom działań lokalnych. Ludzie mają zapał, chcą zrobić coś dla wspólnoty. W pawilonie przy Siedmiogrodzkiej 11 powstaje klubokawiarnia, w której Waldemar Czapski, jeden z inicjatorów nowego miejsca, prowadzi warsztaty plastyczne. Ludzie wpadają tam nie tylko porysować, lecz także pogadać o muzyce, obejrzeć wspólnie ambitny film. Klientela szybko zaczyna się krystalizować. – W naszym klubie osiedlowym odbywały się pierwsze zloty fanów The Doors – wspomina Czapski. – Pamiętam, że na tę okazję pożyczyliśmy od kolegi z bloku telewizor Rubin, ale przy próbie odtworzenia kasety VHS poszedł z dymem. Puszczaliśmy też dużo muzyki punkowej i progresywnego rocka.

  czytaj więcej

 • Mroczek (PO): Ingerencja prezydenta ws. kadrowe w wojsku - spóźniona

  Mroczek (PO): Ingerencja prezydenta ws. kadrowe w wojsku - spóźniona

  Ingerencja prezydenta w sprawy kadrowe w wojsku świadczy, że prezydent Andrzej Duda zaczął wypełniać obowiązki państwowe, ale jest spóźniona - stwierdził w piątek poseł PO, b. wiceminister obrony Czesław Mroczek. Według niego, obecny spór pokazuje problem czystek w armii.

  czytaj więcej

 • Rywal Merkel chce odgórnie ustalać w UE procentowy udział aut elektrycznych

  Rywal Merkel chce odgórnie ustalać w UE procentowy udział aut elektrycznych

  Kandydat SPD na kanclerza Niemiec Martin Schulz chciałby w odpowiedzi na skandal związany z manipulowaniem pomiarami spalin w samochodach z silnikami Diesla zwiększyć produkcję samochodów elektrycznych i odgórnie ustalać ich udział procentowy w rynku UE.

  czytaj więcej

 • Prezes IPN: Stwórzmy wielką koalicję pamięci

  Prezes IPN: Stwórzmy wielką koalicję pamięci

  Stwórzmy wielką koalicję pamięci, która spowoduje, że w przyszłym roku spotkamy się pod pomnikiem "operacji polskiej" - powiedział w piątek w Warszawie prezes IPN Jarosław Szarek podczas uroczystości przed pomnikiem Poległym i Pomordowanym na Wschodzie.

  czytaj więcej

 • Nazistowski naukowiec nie jest już patronem gdańskiego tramwaju

  Nazistowski naukowiec nie jest już patronem gdańskiego tramwaju

  Spółka zarządzająca taborem komunikacji miejskiej w Gdańsku zdecydowała, że niemiecki biochemik, laureat Nagrody Nobla, Adolf Butenandt przestanie być patronem jednego z tramwajów. Powód – pojawiające się w mediach wątpliwości zw. z nazistowską przeszłością naukowca.

  czytaj więcej

 • USA: IS używało internetu do finansowania terrorystów

  USA: IS używało internetu do finansowania terrorystów

  Państwo Islamskie (IS) używało internetowego serwisu aukcyjnego eBay i cyfrowego portfela PayPal do finansowania działalności - poinformowały w piątek amerykańskie media, powołując się na dokumenty FBI.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników