długi

Długi Targ – reprezentacyjny plac w Gdańsku, w dzielnicy Śródmieście, na Głównym Mieście. Pełni funkcję rynku, jest przedłużeniem ul.


 • Inteligentne narzędzie w rękach biznesmena

  Inteligentne narzędzie w rękach biznesmena

  W świecie biznesu smartfon to coś więcej, niż urządzenie służące tylko do kontaktu. To swoisty partner i asystent, który pomaga efektywnie planować działania, zarządzać czasem oraz wymieniać informacje. Staje się centrum dowodzenia, w którym liczy się szybkość i wydajność. W takich zadaniach specjalnych, idealnie sprawdzi się Huawei Mate 9 Pro. Wydajny procesor Kirin 960 i inteligentne zarządzanie pamięcią sprawiają, że smartfon będzie działał tak samo szybko, jak pierwszego dnia nawet po 1,5 roku użytkowania.

  czytaj więcej

 • Jaką drukarkę do biura wybrać – test OKI MC363dn

  Jaką drukarkę do biura wybrać – test OKI MC363dn

  Tym razem sprawdzamy, jak w zastosowaniu biurowym radzi sobie OKI MC363dn – urządzenie wielofunkcyjne drukujące w technologii laserowej LED.

  czytaj więcej

 • Strefa euro odchodzi od nacisku na oszczędności wobec Grecji

  Strefa euro odchodzi od nacisku na oszczędności wobec Grecji

  Ministrowie finansów strefy euro zgodzili się w poniedziałek w Brukseli na zmianę podejścia wobec Grecji, aby mogła skupić się na przeprowadzaniu reform strukturalnych, a nie tylko na poprawiających sytuację budżetową, lecz bolesnych społecznie cięciach.

  czytaj więcej

 • Kaczyński: Projekt warszawskiej ustawy metropolitalnej ulegnie zmianie

  Kaczyński: Projekt warszawskiej ustawy metropolitalnej ulegnie zmianie

  Projekt warszawskiej ustawy metropolitalnej ulegnie zmianie - zadeklarował Jarosław Kaczyński podczas spotkania z warszawskimi i podwarszawskimi strukturami partii. Prezes PiS zapowiedział też zmiany w ordynacji wyborczej i powołanie specjalnej, partyjnej struktury ds. wyborów samorządowych.

  czytaj więcej

 • Finał greckiej tragedii na horyzoncie. MFW pomoże Atenom

  Finał greckiej tragedii na horyzoncie. MFW pomoże Atenom

  Strefa euro i Międzynarodowy Fundusz Walutowy zgodziły się, by ich inspektorzy wrócili do Aten rozmawiać o pomocy dla tego kraju.

  czytaj więcej

 • Trump może ponownie uczynić NATO wielkim [OPINIA]

  Trump może ponownie uczynić NATO wielkim [OPINIA]

  Amerykański sekretarz obrony Jim Mattis odwiedził Europę, by wziąć udział w swoim pierwszym spotkaniu z ministrami obrony innych państw Sojuszu Północnoatlantyckiego. Jego partnerzy boją się, że prezydent Donald Trump przeformułuje amerykańskie zaangażowanie w Sojuszu. Podczas kampanii wyborczej Trump określił NATO mianem anachronicznego i zakwestionował jego wpływ na bezpieczeństwo narodowe Stanów Zjednoczonych. Pytał, dlaczego państwo takie jak USA, obciążone długiem i borykające się z zagrożeniami, powinno dźwigać brzemię obrony bogatego i ludnego kontynentu, którego gospodarka jest większa niż nasza własna.

  czytaj więcej

 • Najbardziej zakorkowane miasta: Ciasno, głośno i w oparach spalin, czyli istny Meksyk na ulicach

  Najbardziej zakorkowane miasta: Ciasno, głośno i w oparach spalin, czyli istny Meksyk na ulicach

  W światowym rankingu najbardziej zakorkowanych miast niechlubne piąte miejsce zajęła Łódź. Znalazła się tuż za Mexico City.

  czytaj więcej

 • Koniec z horrendalnymi opłatami dla fiskusa

  Koniec z horrendalnymi opłatami dla fiskusa

  Opłata egzekucyjna nie będzie już mogła wynosić 35 mln zł. Będzie naliczana od faktycznie wyegzekwowanej kwoty. Zostaną też wprowadzone górne limity.

  czytaj więcej

 • Resort przymyka drzwi do zawodu dla prokuratorskich asystentów

  Resort przymyka drzwi do zawodu dla prokuratorskich asystentów

  Asystenci prokuratorów z co najmniej trzyletnim doświadczeniem na zajmowanym stanowisku już niedługo będą mieli tylko sześć lat na podejście do egzaminu zawodowego. Jeśli tego nie zrobią, droga do zawodu zostanie dla nich zamknięta na zawsze. Takie rozwiązanie wprowadza projekt nowych przepisów regulujących dostęp do urzędu sędziego i prokuratora. Jego autorem jest Ministerstwo Sprawiedliwości.

  czytaj więcej

 • Eksport: Słabnie apetyt na polską żywność

  Eksport: Słabnie apetyt na polską żywność

  W ubiegłym roku za granicę sprzedaliśmy produkty spożywcze warte o 1,2 proc. więcej niż w 2015. To najmniejszy wzrost od siedmiu lat.

  czytaj więcej

 • Jóźwik: Reforma emerytalna w cieniu hossy na GPW

  Jóźwik: Reforma emerytalna w cieniu hossy na GPW

  Żeby proponowana przez Mateusza Morawieckiego reforma systemu emerytalnego mogła wejść w życie na początku 2018 r., tak jak zaplanował minister finansów i rozwoju, stosowne projekty ustaw powinny zostać opublikowane do końca marca. Pozostałe do końca roku. Dziewięć miesięcy to czas potrzebny powszechnym towarzystwom emerytalnym, żeby przygotować się do przekształcenia w towarzystwa funduszy inwestycyjnych. I przejąć zarządzanie 75 proc. pieniędzy zgromadzonych w otwartych funduszach emerytalnych (OFE), które te zainwestowały w akcje spółek notowanych na GPW. Według Małgorzaty Rusewicz, prezes Izby Gospodarczej Towarzystw Emerytalnych, wszystkie najważniejsze zasady przeprowadzenia całej operacji zostały już uzgodnione. Rusewicz dziwiła się, że Ministerstwo Rozwoju nie publikuje stosownych projektów ustaw. Nie publikuje, bo jak wynika z doniesień medialnych, ostateczny kształt całej reformy nie jest jednak uzgodniony.

  czytaj więcej

 • Drogi: Przetargi przygotowane. Teraz Adamczyk czeka na sygnał, że są pieniądze

  Drogi: Przetargi przygotowane. Teraz Adamczyk czeka na sygnał, że są pieniądze

  W kolejce do odpalenia czekają zamówienia na Via Baltica, trasę S3 i A1 do Częstochowy.

  czytaj więcej

 • Likwidacja spółki, a odpowiedzialność za długi

  Likwidacja spółki, a odpowiedzialność za długi

  Wierzyciele mają prawo pozwać spółkę jawną za długi. Jednak procesy sądowe najczęściej trwają długo. Zdarza się, że w tym czasie następuje rozwiązanie spółki. Kto powinien więc odpowiadać przed sądem, jeżeli pozwana spółka przestanie istnieć?

  czytaj więcej

 • Długosz: Chcemy, aby z BLIKA skorzystało kolejnych kilka milionów osób [WYWIAD]

  Długosz: Chcemy, aby z BLIKA skorzystało kolejnych kilka milionów osób [WYWIAD]

  - Nikt nie lubi płacić, ale każdy lubi kupować. Mam głęboką wiarę w to, że telefon stanie się urządzeniem, na którym robimy wszystko i że już naprawdę rzadko siadamy do laptopa, aby dokończyć transakcję płatniczą. Wierzę, że przede wszystkim będziemy to robić przez banki gdzie mamy swoje rachunki i nie będzie trzeba otwierać kolejnych pięciu portmonetek i zasilać ich, aby zapłacić za poszczególne usługi. Moim zdaniem to jest właśnie przyszłość - uważa Grzegorz Długosz, prezes zarządu Polskiego Standardu Płatności, operatora płatności Blik.

  czytaj więcej

 • Безпечне і легальне працевлаштування в Польщі. На яких умовах?

  Безпечне і легальне працевлаштування в Польщі. На яких умовах?

  До українців, які приїжджають у Польщу, ставляться добре, їх зустрічають доброзичливо, а якщо вони працюють, їх цінують за солідність і працьовитість. Так в кінці минулого року оцінив ситуацію співвітчизників Андрій Дещиця, посол України в Польщі. І це правда. Ви не розумієте зміст договору? Не підписуйте! Ви втратили роботу? Віза надалі дійсна! Тримайте закордонний паспорт в руках! Не бійтеся шукати допомогу! Важливі адреси – там шукайте підтримку.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników