długi

Długi Targ – reprezentacyjny plac w Gdańsku, w dzielnicy Śródmieście, na Głównym Mieście. Pełni funkcję rynku, jest przedłużeniem ul.


 • Kaźmierczak: Biznes wciąż z nadzieją patrzy na Morawieckiego. Ale to ostatni moment, aby coś pokazał

  Kaźmierczak: Biznes wciąż z nadzieją patrzy na Morawieckiego. Ale to ostatni moment, aby coś pokazał

  - Oni sami się zabiją. Zwłaszcza przy tym tempie i poziomie wydawania pieniędzy. Żeby się to jakoś zbilansowało, należy się spodziewać radykalnej akcji fiskalnej. A jak policzyliśmy, jedyny ratunek dla budżetu to rozszerzenie brutalnego fiskalizmu na grupy niższej klasy średniej. Co ją dorżnie - uważa Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.

  czytaj więcej

 • Trump po śmierci Castro: Odszedł brutalny dyktator

  Trump po śmierci Castro: Odszedł brutalny dyktator

  Odszedł brutalny dyktator, który przez prawie sześć dekad gnębił własny naród - oświadczył na wieść o śmierci Fidela Castro prezydent elekt USA Donald Trump. Obiecał, że jego administracja będzie wspierać Kubańczyków na drodze do dobrobytu i wolności.

  czytaj więcej

 • Wiceminister Haładyj: W 2017 r. przepisy ułatwiające sukcesję firm rodzinnych

  Wiceminister Haładyj: W 2017 r. przepisy ułatwiające sukcesję firm rodzinnych

  W 2017 r. mogą wejść w życie regulacje ułatwiające sukcesję firm rodzinnych i zapewniające ciągłość ich funkcjonowania po śmierci właściciela firmy - powiedział PAP wiceminister rozwoju Mariusz Haładaj. Wg tych firm, sukcesja jest obecnie jednym z najpoważniejszych problemów przedsiębiorców.

  czytaj więcej

 • Uniwersytet Medyczny w Łodzi chce przetestować system teleopieki nad seniorami

  Uniwersytet Medyczny w Łodzi chce przetestować system teleopieki nad seniorami

  Uniwersytet Medyczny w Łodzi chce rozpocząć badania nad zastosowaniem nowoczesnych rozwiązań telemedycznych wśród seniorów. Lekarze będą mogli zdalnie monitorować pacjentów, kontrolować np. poziom glukozy we krwi, ciśnienie, temperaturę i na podstawie tych danych wprowadzać zmiany w leczeniu.

  czytaj więcej

 • W jakim kierunku pożegluje Kuba? [ANALIZA]

  W jakim kierunku pożegluje Kuba? [ANALIZA]

  Śmierć 90-letniego "ojca rewolucji kubańskiej", Fidela Castro nastąpiła w chwili, gdy wobec zwycięstwa Donalda Trumpa w USA trudno przewidzieć dalsze losy rynkowej reformy kubańskiej gospodarki nazwanej "aktualizacją", którą wdraża młodszy o 5 lat Raul Castro.

  czytaj więcej

 • Birma otwiera się na świat [REPORTAŻ]

  Birma otwiera się na świat [REPORTAŻ]

  Pod rządami Aung San Suu Kyi, dzięki poluzowaniu żelaznego uścisku armii, Birma otwiera się na inwestorów. Wchodzą światowe firmy, największe miasta są pełne nowych samochodów i zachodnich turystów. Wciąż nierozwiązane problemy polityczne schodzą na drugi plan.

  czytaj więcej

 • Prawo jazdy i dowód rejestracyjny w telefonie komórkowym? To możliwe już w przyszłym roku

  Prawo jazdy i dowód rejestracyjny w telefonie komórkowym? To możliwe już w przyszłym roku

  Kluczyki i telefon komórkowy. Już niedługo tylko to będzie potrzebne kierowcy, który udaje się w podróż, nie trzeba będzie posiadać przy sobie żadnych dokumentów. Ministerstwo cyfryzacji pracuje nad tym, aby w przyszłym roku zmotoryzowani obywatele mogli korzystać z mobilnego prawa jazdy oraz dowodu rejestracyjnego.

  czytaj więcej

 • Długie odchodzenie Fidela Castro. Śmierć kubańskiego przywódcy niczego nie zmieni

  Długie odchodzenie Fidela Castro. Śmierć kubańskiego przywódcy niczego nie zmieni

  Śmierć wieloletniego przywódcy kubańskiej rewolucji niczego nie zmieni, bo od lat był on coraz mniej obecny w życiu kraju. Kres Fidela Castro ma znaczenie przede wszystkim symboliczne: brak wodza rewolucji nie spowoduje, że stworzony przez niego system z dnia na dzień się rozpadnie. Prawdziwym wyzwaniem dla kubańskiego reżimu będzie dopiero zaplanowane na 2018 r. odejście Raula Castro.

  czytaj więcej

 • Firmy mogą się domagać zwrotu pieniędzy za noclegi w kabinach ciężarówek

  Firmy mogą się domagać zwrotu pieniędzy za noclegi w kabinach ciężarówek

  Firmy, które przegrały procesy o wypłatę ryczałtów za noclegi w kabinach ciężarówek, mogą się domagać od kierowców zwrotu pieniędzy. To efekt wyroku Trybunału Konstytucyjnego

  czytaj więcej

 • Trumpflacja. Czy to się może wydarzyć?

  Trumpflacja. Czy to się może wydarzyć?

  Zamierzam się dziś rozprawić z samym sobą. Przed kilkoma tygodniami napisałem w tym miejscu tekst o tym, co ewentualne zwycięstwo Trumpa może oznaczać dla gospodarki czy rynków finansowych. W jednej kwestii miałem rację – straszenie, że Trump przyniesie falę strachu i katastrofę gospodarczą, a robiło to wielu ekonomistów, było na wyrost.

  czytaj więcej

 • Kiedy zwiększyć wartość środka trwałego

  Kiedy zwiększyć wartość środka trwałego

  Nasza gmina nabyła nieruchomość za długi podatkowe firmy. Była na niej hipoteka na rzecz ZUS. Zapłacono mu kwotę wpisu hipotecznego i odsetki. W jaki sposób zwiększyć wartość takiego środka trwałego? Czy o odsetki liczone do momentu nabycia tej nieruchomości (31 lipca br.), czy może o odsetki liczone do momentu zapłaty długu z hipoteki na rzecz ZUS (30 września br.)?

  czytaj więcej

 • Podatek od towarów i usług: Wykreślenie z rejestru VAT pułapką dla podatników

  Podatek od towarów i usług: Wykreślenie z rejestru VAT pułapką dla podatników

  Od przyszłego roku wejdzie w życie przygotowywana od września nowelizacja ustawy o podatku od towarów i usług. Uchwalone zmiany mają zmierzać do uszczelnienia systemu podatkowego oraz skuteczniejszego zwalczania oszustw w zakresie VAT. W ciągu ostatniego miesiąca propozycje, które się w nim znalazły, były szeroko komentowane w mediach. Wskazywano, że znajdujące się w nim rozwiązania są zbyt restrykcyjne, a zmiany uderzą głównie w uczciwych podatników. Niektóre z proponowanych zmian będą oddziaływały także na ich kontrahentów.

  czytaj więcej

 • Trzeba czasu by przygotować się do zmian w podatkach. Czy politycy o tym wiedzą?

  Trzeba czasu by przygotować się do zmian w podatkach. Czy politycy o tym wiedzą?

  Listopad to miesiąc, w którym zaczynamy się zastanawiać, czy parlament zdąży uchwalić wszystkie zmiany w ustawach podatkowych. Wielu przywołuje tu orzecznictwo Trybunału Konstytucyjnego. Wynika z niego, że w podatkach dochodowych (rozliczanych rocznie) oraz gdy zmiany są na niekorzyść podatników, konieczne jest co najmniej miesięczne vacatio legis. Ustawodawca ma więc czas na zmiany w podatkach dochodowych do 30 listopada, ale jak podkreślają eksperci (patrz opinia prof. Adama Mariańskiego), takie vacatio legis powinno dotyczyć wszystkich podatków i co istotne, powinno być dłuższe niż miesiąc.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników