doradcy

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu doradcy. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące doradcy.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Zmiany w VAT: Straci polski budżet, a zarobią Niemcy

  Zmiany w VAT: Straci polski budżet, a zarobią Niemcy

  Agencje celne będą odpowiadać solidarnie ze swoimi klientami za podatek nierozliczony z tytułu importu. Mieliśmy konkurować z Hamburgiem, a tylko stracimy – alarmują eksperci. Specjaliści twierdzą, że już niedługo agencje i spedytorzy zaostrzą warunki współpracy z importerami albo przeniosą się za zachodnią granicę.

  czytaj więcej

 • Balcerowicz wskazał główne kierunki reform na Ukrainie

  Balcerowicz wskazał główne kierunki reform na Ukrainie

  Wzmocnienie systemu finansowego, wzrost gospodarczy, walka z korupcją i decentralizacja to najważniejsze kierunki reform, które należy realizować na Ukrainie – oświadczył Leszek Balcerowicz, współprzewodniczący zespołu doradców prezydenta Petra Poroszenki.

  czytaj więcej

 • Przyjaciele są wściekli. Trudne relacje USA i Arabii Saudyjskiej

  Przyjaciele są wściekli. Trudne relacje USA i Arabii Saudyjskiej

  Sojusz USA i Arabii Saudyjskiej to małżeństwo z rozsądku. I jak w każdym takim aliansie za fasadą harmonii kryje się rachunek zysków i strat. Gdy Barack Obama wysiadał pod koniec kwietnia z prezydenckiego Air Force One na lotnisku w Rijadzie, uprzejmościom nie było końca. Goście wskoczyli do limuzyn i popędzili do królewskiego pałacu Erga, gdzie amerykańskiego prezydenta powitał król Salman ibn Abdulaziz al-Saud. – Amerykanie przesyłają pozdrowienia, jesteśmy też bardzo wdzięczni za waszą gościnność.

  czytaj więcej

 • Na zapleczu stadniny w Janowie. Zadbane klacze i zostawione na pastwę losu ogiery

  Na zapleczu stadniny w Janowie. Zadbane klacze i zostawione na pastwę losu ogiery

  Ostatnia draka ze stadniną w Janowie została nagłośniona. Ale zła sytuacja nie trwa od wczoraj. Z jednej strony zadbane klacze. Z drugiej zostawione na pastwę losu ogiery.

  czytaj więcej

 • Prof. Adam Glapiński kandydatem na szefa NBP

  Prof. Adam Glapiński kandydatem na szefa NBP

  Prof. Adam Glapiński jest kandydatem na szefa Narodowego Banku Polskiego - podała w piątek kancelaria prezydenta.

  czytaj więcej

 • Napraw auto z YouTubem, czyli szkoła życia 2.0

  Napraw auto z YouTubem, czyli szkoła życia 2.0

  Zepsute auto, kran cieknie, domowe sposoby na przeziębienie i co to jest barszcz Sosnowskiego? Ciocia Wikipedia, wujek Google i YouTube złota rączka zawsze pomogą. Zamiast pytać i doradzać się u znajomych i rodziny - stukamy pytanie w klawiaturę. I nie dotyczy to tylko młodego pokolenia, które urodziło się z komputerem w kołysce. Szkoła życia zmieniła adres. Na www.

  czytaj więcej

 • Pawelczyk: Lot na Marsa zobaczymy za życia

  Pawelczyk: Lot na Marsa zobaczymy za życia

  Profesor James Pawelczyk był pierwszym Amerykaninem z polskimi korzeniami, który poleciał w kosmos. Był rok 1998, a Pawelczyk prowadził eksperymenty dotyczące zmian w rozwoju układu nerwowego, równowagi, regulacji snu i ruchu.

  czytaj więcej

 • Glapiński nowym szefem NBP: Gładka zmiana warty w banku centralnym

  Glapiński nowym szefem NBP: Gładka zmiana warty w banku centralnym

  NBP Nowym prezesem będzie Adam Glapiński. Decyzja prezydenta w sprawie obsadzenia fotela szefa banku centralnego nie była zaskoczeniem. Następca Marka Belki zbiera pozytywne opinie.

  czytaj więcej

 • Stacje TV kontra Telewizjada: Zawiadomienia do prokuratury, skargi do UKE i resortu sprawiedliwości

  Stacje TV kontra Telewizjada: Zawiadomienia do prokuratury, skargi do UKE i resortu sprawiedliwości

  Zawiadomienia do prokuratury, skargi do UKE, resortu kultury, a nawet sprawiedliwości. Pojawienie się Telewizjady, serwisu internetowego nadającego ukradziony sygnał kilkudziesięciu stacji TV, skłoniło legalne stacje do wejścia na wojenną ścieżkę.  „Ze względu na wysokie parametry transmisji, jakość, płynność, dużą liczbę kanałów telewizyjnych i niezawodność działania niniejszy serwis stanowi obecnie jedno z największych zagrożeń zarówno dla właścicieli praw ponoszących z tego tytułu poważne straty finansowe, jak i dla państwa polskiego, które traci na tym np. dochody z podatków” – tak zaczyna się pismo stowarzyszenia Sygnał, zrzeszającego największych nadawców telewizyjnych, które trafiło m.in. do Ministerstwa Sprawiedliwości.

  czytaj więcej

 • Jedna strefa, kilka zezwoleń, dużo pytań

  Jedna strefa, kilka zezwoleń, dużo pytań

  Skorzystanie ze zwolnienia podatkowego przewidzianego dla działalności w specjalnej strefie ekonomicznej nasuwa wątpliwości przedsiębiorców realizujących projekty na obszarze tylko jednej strefy, za to w ramach kilku zezwoleń.

  czytaj więcej

 • Promocja wliczona w cenę nie obniży VAT

  Promocja wliczona w cenę nie obniży VAT

  Jeśli firma sprzedaje wyposażenie mieszkania za 1 zł, ale faktyczny jego koszt wlicza w cenę za 1 mkw. lokalu, to podstawą opodatkowania nie może być symboliczna opłata – orzekł NSA.

  czytaj więcej

 • NIK krytycznie o dozorze technicznym nad cysternami

  NIK krytycznie o dozorze technicznym nad cysternami

  Aż 37 tys. urządzeń podlegających kontroli Transportowego Dozoru Technicznego nie miało ważnych badań technicznych ani decyzji zezwalających na eksploatację – wynika z raportu Najwyższej Izby Kontroli z wykonywania zadań przez TDT. Były to zarówno osobowe i towarowe koleje linowe oraz wyciągi narciarskie, urządzenia zainstalowane na terenach kolejowych i w kolejowych pojazdach szynowych, wszelkiego rodzaju cysterny (kolejowe, drogowe czy wykorzystywane w żegludze śródlądowej), jak i urządzenia techniczne zainstalowane na terenach portowych czy statkach morskich i śródlądowych.

  czytaj więcej

 • Koniec rekordowych cen ziemi. Grunty rolne będą tanieć

  Koniec rekordowych cen ziemi. Grunty rolne będą tanieć

  Nowe przepisy o obrocie gruntami rolnymi zatrzymały wzrosty ich wartości. I to najprawdopodobniej na długo. Od niecałych dwóch tygodni w Polsce obowiązują mocno zaostrzone przepisy dotyczące handlu ziemią rolną. Teraz na rynku prywatnym kupić ją może tylko rolnik, który osobiście gospodaruje na gruntach do 300 hektarów, ma kwalifikacje rolnicze i od 5 lat mieszka w gminie, gdzie jest położona co najmniej jedna działka jego gospodarstwa.

  czytaj więcej

 • Motywacja dwa razy z PIT: Podatnik za opcje czy certyfikaty akcji zapłaci podwójny podatek

  Motywacja dwa razy z PIT: Podatnik za opcje czy certyfikaty akcji zapłaci podwójny podatek

  Pracownik, który dostał opcje lub certyfikaty akcji od firmy, poniesie dwukrotnie ciężar podatkowy: raz przy zamianie ich na papiery wartościowe, drugi – w momencie sprzedaży.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników