doradcy finansowi

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu doradcy finansowi. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące doradcy finansowi.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Edukacja: Kredyt zamiast bezpłatnych studiów na Harvardzie

  Edukacja: Kredyt zamiast bezpłatnych studiów na Harvardzie

  Osoby, które zamierzały w tym roku podjąć studia na Harvardzie czy Oksfordzie na koszt budżetu państwa, nie będą miały takiej możliwości.

  czytaj więcej

 • Mińsk powie "sprawdzam" polityce wschodniej PiS

  Mińsk powie "sprawdzam" polityce wschodniej PiS

  Minister Waszczykowski to nie pierwszy szef naszej dyplomacji, który liczy na sukces w relacjach z Białorusią. Gdy przed kilkoma tygodniami zapytaliśmy Witolda Waszczykowskiego, czy – biorąc pod uwagę niską wiarygodność Mińska – w ogóle jest sens spotykać się z białoruskimi władzami, odparł, że sąsiedzi mają o czym z nimi rozmawiać.

  czytaj więcej

 • Ulga na zakup kasy fiskalnej z obowiązkiem 3-letniego używania

  Ulga na zakup kasy fiskalnej z obowiązkiem 3-letniego używania

  Przedsiębiorcy, którzy nabyli kasę fiskalną, mogą skorzystać z ulgi podatkowej. Jednak przez trzy lata nie mogą zaprzestać używania urządzenia, gdyż wówczas utracą prawo do preferencji. Ten warunek budzi w praktyce wiele kontrowersji.

  czytaj więcej

 • Duży projekt nie tylko dla dużych

  Duży projekt nie tylko dla dużych

  Na czym polega finansowanie w formule project finance?

  czytaj więcej

 • Pięć bilionów podatkowych kosztów. W czołówce banki i instytucje finansowe

  Pięć bilionów podatkowych kosztów. W czołówce banki i instytucje finansowe

  Przedsiębiorstwa i instytucje finansowe odliczyły w 2014 r. od przychodów łącznie 4,76 biliona złotych. To prawie tyle co trzykrotny PKB Polski. Fiskus dostał z CIT jedynie 30 mld zł.

  czytaj więcej

 • Sprawy karne skarbowe: Podatnicy masowo chcą poddawać się odpowiedzialności

  Sprawy karne skarbowe: Podatnicy masowo chcą poddawać się odpowiedzialności

  Już 31 proc. wyroków w sprawach karnych skarbowych dotyczy DPO, a w tym roku zainteresowanie tą procedurą może być większe. UKS-y zaznaczają jednak, że nie zawsze można ją stosować.

  czytaj więcej

 • Zmiany w prawie budowlanym wpłyną na podatek od nieruchomości

  Zmiany w prawie budowlanym wpłyną na podatek od nieruchomości

  ZMIANA PRAWA: W Sejmie trwają prace nad dwoma ustawami, które wprowadzają zmiany w prawie budowlanym. I choć obie nie obejmują ustaw podatkowych, to ich zapisy mogą istotnie wpłynąć na wysokość podatku od nieruchomości.

  czytaj więcej

 • NSA: Niższa stawka akcyzy na oleje opałowe nawet wtedy, gdy w oświadczeniu nabywcy są braki

  NSA: Niższa stawka akcyzy na oleje opałowe nawet wtedy, gdy w oświadczeniu nabywcy są braki

  NSA przełamał niekorzystną dla sprzedawców olejów opałowych linię orzeczniczą. Uznał, że nieistotne wady oświadczenia nabywcy nie wpływają na prawo do niższej stawki

  czytaj więcej

 • Raje podatkowe są opłacalne, więc pieniądze płyną

  Raje podatkowe są opłacalne, więc pieniądze płyną

  PODATKI Atrakcyjnym kierunkiem optymalizacyjnym są Stany Zjednoczone. Wciąż odmawiają przystąpienia do Common Reporting Standard i wymiany informacji.  „Panama Papers”, opublikowany w niedzielę zbiór dokumentów dotyczących działalności panamskiej kancelarii Mossack Fonseca, która pomagała bogatym ludziom z całego świata ukrywać majątki przed ich władzami podatkowymi, to największy wyciek informacji dotyczących rajów podatkowych w historii.

  czytaj więcej

 • Zagraniczne firmy też z JPK

  Zagraniczne firmy też z JPK

  Jednolity plik kontrolny będzie dotyczyć także podmiotów z innych krajów, choćby w Polsce wystawiły lub odebrały tylko jedną fakturę. Liczy się zarejestrowanie u nas dla celów VAT.

  czytaj więcej

 • Panama utworzy niezależną komisję do zbadania praktyk finansowych

  Panama utworzy niezależną komisję do zbadania praktyk finansowych

  Władze Panamy ogłosiły w środę, że powołają niezależną komisję, która zbada praktyki finansowe w kraju. To pokłosie wycieku danych z lokalnej kancelarii prawnej, które pokazują, jak znani i bogaci ukrywają przed fiskusem pieniądze w rajach podatkowych.

  czytaj więcej

 • Ubranka dziecięce: Dostawca zapłaci w kraju a rodzina taniej kupi

  Ubranka dziecięce: Dostawca zapłaci w kraju a rodzina taniej kupi

  VAT Opublikowany przez Komisję Europejską plan działania na rzecz reformy VAT to zapowiedź rewolucji w rozliczeniach także u polskich przedsiębiorców. O praktyczne skutki zamiarów Brukseli, także dla konsumentów, spytaliśmy ekspertów.

  czytaj więcej

 • JPK: Ochrona danych wymaga doprecyzowania

  JPK: Ochrona danych wymaga doprecyzowania

  Zmiany wprowadzone ustawą z 10 września 2015 r. o zmianie ustawy – Ordynacja podatkowa oraz niektórych innych ustaw (t.j. Dz.U. z 2015 r. poz. 1649 ze zm.) w zakresie przekazywania ksiąg podatkowych oraz dowodów księgowych na żądanie organów podatkowych w postaci elektronicznej, odpowiadającej określonej strukturze logicznej (dalej: jednolity plik kontrolny) już teraz budzą wiele wątpliwości i generują wiele pytań wśród przedsiębiorców. Na niecałe 3 miesiące przed wejściem w życie znowelizowanych przepisów wiele zagadnień wciąż jest niejasnych, a podmioty aktualizujące systemy księgowe dostrzegają niespójności techniczne wewnątrz struktur JPK. Dziś staramy się opisać niektóre obawy i wskazać, jak w praktyce nowe przepisy będą funkcjonować, a także jak na swoją korzyść mogą je wykorzystać podatnicy.

  czytaj więcej

 • Finanse: Nadchodzi regulacja dochodzenia odszkodowań

  Finanse: Nadchodzi regulacja dochodzenia odszkodowań

  Rzecznik finansowy przedstawił wczoraj projekt założeń do ustawy o doradztwie odszkodowawczym. Jak poinformował Bartłomiej Chmielowiec z Biura Rzecznika Finansowego (RF), zaproponowano odrębny akt prawny, ponieważ rynek usług odszkodowawczych stał się bardzo złożony. Pomysł podzielił specjalistów.

  czytaj więcej

 • Samorządy już nie odmówią przyjęcia e-faktury za zamówienie publiczne

  Samorządy już nie odmówią przyjęcia e-faktury za zamówienie publiczne

  Eksperci szacują, że dostosowanie systemów finansowo-księgowych jednostek samorządu terytorialnego do faktur elektronicznych wyniesie od kilku do kilkuset tysięcy złotych. Po wdrożeniu pojawią się jednak oszczędności. Projekt założeń ustawy o elektronicznym fakturowaniu w zamówieniach publicznych przedstawiło właśnie Ministerstwo Rozwoju. Przewiduje on m.in., że wykonawcy i zamawiający będą mogli wystawiać, wysyłać i odbierać drogą elektroniczną dokumenty związane z realizacją zamówień publicznych. Ponadto wykonawcy będą mogli wystawiać i wysyłać, a zamawiający będą musieli przyjmować ustrukturyzowane faktury elektroniczne związane z realizacją zamówień publicznych. Chodzi o takie, które będzie można automatycznie przekazywać i przetwarzać w systemach finansowo-księgowych. Jednym z głównych adresatów projektu założeń są jednostki samorządu terytorialnego jako zamawiający w przetargach. ©?

  czytaj więcej

 • VAT: Kaucje gwarancyjne przykrywką dla oszustów paliwowych

  VAT: Kaucje gwarancyjne przykrywką dla oszustów paliwowych

  VAT Od początku roku wzmogły się kontrole firm paliwowych , zwłaszcza tych, które złożyły fiskusowi zabezpieczenie. Zdarza się, że przedsiębiorstwa są zakładane przez grupy wyłudzające podatek

  czytaj więcej

 • Piskorski - Krystalicznie uczciwy człowiek

  Piskorski - Krystalicznie uczciwy człowiek

  Jestem politykiem, który nigdy nie popełniał przestępstw i nie zrobił nikomu krzywdy - zapewnia Paweł Piskorski w rozmowie z Magdaleną Rigamonti.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników