FMCG

Produkty szybkozbywalne, produkty szybkorotujące (ang. FMCG, fast-moving consumer goods) – produkty sprzedawane często i po względnie niskich cenach.


 • Zróbmy sobie innowację

  Zróbmy sobie innowację

  Innowacja stała się magicznym słowem, które niczym klucz otwiera drzwi do unijnego skarbca. Dziś każde wystąpienie musi zawierać ten termin. Bez niego się nie liczy. Wrzucam słowo „innowacja” do wyszukiwarki w swojej skrzynce pocztowej. Dostaję codziennie dziesiątki e-maili z różnych stron – od firm, PR-owców, czytelników etc. Na 8 tys. wiadomości, jakie do mnie spłynęły od początku 2015 roku, ponad 2 tys. zawiera słowo „innowacja”, odmieniane przez wszystkie przypadki. Sporo.

  czytaj więcej

 • Abramowicz z PiS: Ograniczenie handlu w niedzielę może wejść od stycznia 2017 roku

  Abramowicz z PiS: Ograniczenie handlu w niedzielę może wejść od stycznia 2017 roku

  Projekt ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele mógłby zostać przyjęty przez Sejm w tym roku, a nowe przepisy obowiązywałyby od stycznia 2017 roku, uważa poseł Prawa i Sprawiedliwości (PiS) i przewodniczący zespołu na rzecz wspierania przedsiębiorczości i patriotyzmu ekonomicznego Adam Abramowicz.

  czytaj więcej

 • Praca sezonowa: Ile można zarobić w poszczególnych branżach?

  Praca sezonowa: Ile można zarobić w poszczególnych branżach?

  Pokutuje przekonanie, ze wakacje to nie do końca dobry okres aby szukać pracy. Rekruterzy są na wakacjach, firmy pracują na spowolnionych obrotach, a wszystkie ważne decyzje pozostawia się na wrzesień. To stereotyp, który warto przekuć w swoja szansę będąc aktywnym na rynku pracy.

  czytaj więcej

 • FM Bank chce mieć oddziały wszędzie

  FM Bank chce mieć oddziały wszędzie

  Jedną z najmniejszych działających na naszym rynku instytucji czeka nowe otwarcie. Będzie również nowa nazwa. Do niedawna FM Bank PBP dla klientów znany był pod dwiema markami: BizBanku – pod tym szyldem skupiał się na obsłudze (głównie kredytowaniu) niewielkich przedsiębiorstw i prowadzących działalność gospodarczą specjalistów i Banku Smart – to oferta detaliczna, która służyła przede wszystkim do pozyskiwania depozytów od klientów.

  czytaj więcej

 • Kinga i Magda, historia pewnego biznesu

  Kinga i Magda, historia pewnego biznesu

  Spór Kingi Rusin z firmą Aromeda reprezentowaną przez Magdalenę Hajduk krąży po internecie, zajmują się nim strony "pudelkowe", zajmują te branżowe związane z kosmetyką, kotłuje się po Facebooku. Ale też piszą o nim dziennikarze działów biznesowych największych dzienników. Temat jest gorący: przyciąga uwagę osoba znanej dziennikarki telewizyjnej, w grę wchodzą spore pieniądze, w powietrzu latają wzajemne pretensje, sypią się oświadczenia. Jeśli wgryźć się głębiej, sprawa robi się jeszcze bardziej interesująca. Ze względu na złożone aspekty prawne. Oraz relacje międzyludzkie, które się rwą w zderzeniu z kwestiami materialnymi.

  czytaj więcej

 • Pomocna dłoń w drodze przez świat

  Pomocna dłoń w drodze przez świat

  Dostęp do informacji, pomoc w zdobyciu kontrahentów, preferencyjne finansowanie czy ubezpieczenie transakcji – na takie wsparcie ze strony państwa mogą liczyć firmy chcące wejść z ofertą na rynki zagraniczne.

  czytaj więcej

 • Listopadowe fuzje i przejęcia. Miesiąc rozpoczęty mocnym akcentem

  Listopadowe fuzje i przejęcia. Miesiąc rozpoczęty mocnym akcentem

  Wielkie transakcje międzynarodowych koncernów, duża aktywność zasobnych w pieniądze funduszy inwestycyjnych oraz ucieczki z giełdy nakręcają rodzimy rynek przejęć i fuzji.

  czytaj więcej

 • Alternatywnie w kuchni

  Alternatywnie w kuchni

  Pomimo, że Roleski w swojej gamie posiada wiele produktów, które szturmem zawojowały rynek branży FMCG na całym świecie, spółka nie spoczywa na laurach. W tym roku przedsiębiorstwo zaproponowało płynne buliony wolne od konserwantów oraz glutaminianu sodu. To jeszcze nie koniec nowości, jakimi spółka już wkrótce zaskoczy konsumentów.

  czytaj więcej

 • Bat na kartele: Poszkodowani łatwiej uzyskaja odszkodowanie

  Bat na kartele: Poszkodowani łatwiej uzyskaja odszkodowanie

  Kartele cenowe, porozumienia czy inne naruszenia prawa konkurencji niejednokrotnie powodują znaczne szkody po stronie kontrahenta, jak i odbiorców końcowych (konsumentów). To oni płacą wyższe ceny za objęte zmową cenową towary czy też ponoszą konsekwencje związane z koniecznością nabywania danego towaru tylko od jednego przedsiębiorcy. Dla wszystkich poszkodowanych przedsiębiorców i konsumentów dobrą wiadomością jest to, że wkrótce dochodzenie roszczeń o naprawienie szkody spowodowanej przez kontrahentów naruszających zasady konkurencji może stać się łatwiejsze. W konsultacjach społecznych znajduje się bowiem projekt ustawy o roszczeniach o naprawienie szkody wyrządzonej przez naruszenie prawa konkurencji. Implementuje on przepisy dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/104/UE z 26 listopada 2014 r. w sprawie niektórych przepisów regulujących dochodzenie roszczeń odszkodowawczych z tytułu naruszenia prawa konkurencji państw członkowskich i Unii Europejskiej, objęte przepisami prawa krajowego, („dyrektywa odszkodowawcza”).

  czytaj więcej

 • Szczupłe zarządzanie przedsiębiorstwem

  Szczupłe zarządzanie przedsiębiorstwem

  Koncepcja Lean management, czyli szczupłe zarządzanie, ma na celu „odchudzenie” przedsiębiorstwa z występującego w nim marnotrawstwa. Sposób myślenia charakterystyczny dla Lean management znacząco różni się od tradycyjnych schematów myślowych.

  czytaj więcej

 • Koncerny farmaceutyczne zbombardowały nas reklamami

  Koncerny farmaceutyczne zbombardowały nas reklamami

  Szklany ekran jest wciąż medium nr 1 w budżetach największych graczy. Ale chrapkę, by przejąć ten kawał tortu, mają internetowi giganci z Doliny Krzemowej.

  czytaj więcej

 • Cursor z kontraktem na logistykę materiałów marketingowych Żywiec Zdrój

  Cursor z kontraktem na logistykę materiałów marketingowych Żywiec Zdrój

  Cursor z Grupy OEX podpisał umowę na kompleksową obsługę logistyczną materiałów POS z firmą Żywiec Zdrój, największym producentem napojów bezalkoholowych w Polsce . Realizacja projektu rozpoczęła się na początku kwietnia 2017 roku.

  czytaj więcej

 • Nowoczesne firmy sięgają po nowoczesne usługi

  Nowoczesne firmy sięgają po nowoczesne usługi

  - Wartością dodaną dla klientów jest nasze know-how, dzięki któremu nie tylko obsługujemy procesy, ale przede wszystkim pomagamy je optymalizować - uważa Jerzy Motz, prezes zarządu OEX SA.

  czytaj więcej

 • GfK zbadał rodziny objęte programem 500+

  GfK zbadał rodziny objęte programem 500+

  Większość (70%) ankietowanych uczestników programu Rodzina 500+"przyznaje, że wpływy z wypłat poprawiły sytuację finansową ich gospodarstw domowych. Co piąta rodzina zaczęła po raz pierwszy oszczędzać, a 75% beneficjentów przeznaczyło część swoich środków na lokaty czy ubezpieczenia, wynika z badania GfK Polonia pt. "Program Rodzina 500+ - pierwsza rocznica". 

  czytaj więcej

 • Start-upy ożywiają rynek przejęć

  Start-upy ożywiają rynek przejęć

  Inwestorzy przechodzą do porządku dziennego nad politycznymi oraz prawnymi zawirowaniami i wkraczają na nasz rynek.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników