FMCG

Produkty szybkozbywalne, produkty szybkorotujące (ang. FMCG, fast-moving consumer goods) – produkty sprzedawane często i po względnie niskich cenach.


 • Kinga i Magda, historia pewnego biznesu

  Kinga i Magda, historia pewnego biznesu

  Spór Kingi Rusin z firmą Aromeda reprezentowaną przez Magdalenę Hajduk krąży po internecie, zajmują się nim strony "pudelkowe", zajmują te branżowe związane z kosmetyką, kotłuje się po Facebooku. Ale też piszą o nim dziennikarze działów biznesowych największych dzienników. Temat jest gorący: przyciąga uwagę osoba znanej dziennikarki telewizyjnej, w grę wchodzą spore pieniądze, w powietrzu latają wzajemne pretensje, sypią się oświadczenia. Jeśli wgryźć się głębiej, sprawa robi się jeszcze bardziej interesująca. Ze względu na złożone aspekty prawne. Oraz relacje międzyludzkie, które się rwą w zderzeniu z kwestiami materialnymi.

  czytaj więcej

 • Pomocna dłoń w drodze przez świat

  Pomocna dłoń w drodze przez świat

  Dostęp do informacji, pomoc w zdobyciu kontrahentów, preferencyjne finansowanie czy ubezpieczenie transakcji – na takie wsparcie ze strony państwa mogą liczyć firmy chcące wejść z ofertą na rynki zagraniczne.

  czytaj więcej

 • Listopadowe fuzje i przejęcia. Miesiąc rozpoczęty mocnym akcentem

  Listopadowe fuzje i przejęcia. Miesiąc rozpoczęty mocnym akcentem

  Wielkie transakcje międzynarodowych koncernów, duża aktywność zasobnych w pieniądze funduszy inwestycyjnych oraz ucieczki z giełdy nakręcają rodzimy rynek przejęć i fuzji.

  czytaj więcej

 • Alternatywnie w kuchni

  Alternatywnie w kuchni

  Pomimo, że Roleski w swojej gamie posiada wiele produktów, które szturmem zawojowały rynek branży FMCG na całym świecie, spółka nie spoczywa na laurach. W tym roku przedsiębiorstwo zaproponowało płynne buliony wolne od konserwantów oraz glutaminianu sodu. To jeszcze nie koniec nowości, jakimi spółka już wkrótce zaskoczy konsumentów.

  czytaj więcej

 • Bat na kartele: Poszkodowani łatwiej uzyskaja odszkodowanie

  Bat na kartele: Poszkodowani łatwiej uzyskaja odszkodowanie

  Kartele cenowe, porozumienia czy inne naruszenia prawa konkurencji niejednokrotnie powodują znaczne szkody po stronie kontrahenta, jak i odbiorców końcowych (konsumentów). To oni płacą wyższe ceny za objęte zmową cenową towary czy też ponoszą konsekwencje związane z koniecznością nabywania danego towaru tylko od jednego przedsiębiorcy. Dla wszystkich poszkodowanych przedsiębiorców i konsumentów dobrą wiadomością jest to, że wkrótce dochodzenie roszczeń o naprawienie szkody spowodowanej przez kontrahentów naruszających zasady konkurencji może stać się łatwiejsze. W konsultacjach społecznych znajduje się bowiem projekt ustawy o roszczeniach o naprawienie szkody wyrządzonej przez naruszenie prawa konkurencji. Implementuje on przepisy dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/104/UE z 26 listopada 2014 r. w sprawie niektórych przepisów regulujących dochodzenie roszczeń odszkodowawczych z tytułu naruszenia prawa konkurencji państw członkowskich i Unii Europejskiej, objęte przepisami prawa krajowego, („dyrektywa odszkodowawcza”).

  czytaj więcej

 • Szczupłe zarządzanie przedsiębiorstwem

  Szczupłe zarządzanie przedsiębiorstwem

  Koncepcja Lean management, czyli szczupłe zarządzanie, ma na celu „odchudzenie” przedsiębiorstwa z występującego w nim marnotrawstwa. Sposób myślenia charakterystyczny dla Lean management znacząco różni się od tradycyjnych schematów myślowych.

  czytaj więcej

 • Koncerny farmaceutyczne zbombardowały nas reklamami

  Koncerny farmaceutyczne zbombardowały nas reklamami

  Szklany ekran jest wciąż medium nr 1 w budżetach największych graczy. Ale chrapkę, by przejąć ten kawał tortu, mają internetowi giganci z Doliny Krzemowej.

  czytaj więcej

 • Cursor z kontraktem na logistykę materiałów marketingowych Żywiec Zdrój

  Cursor z kontraktem na logistykę materiałów marketingowych Żywiec Zdrój

  Cursor z Grupy OEX podpisał umowę na kompleksową obsługę logistyczną materiałów POS z firmą Żywiec Zdrój, największym producentem napojów bezalkoholowych w Polsce . Realizacja projektu rozpoczęła się na początku kwietnia 2017 roku.

  czytaj więcej

 • Nowoczesne firmy sięgają po nowoczesne usługi

  Nowoczesne firmy sięgają po nowoczesne usługi

  - Wartością dodaną dla klientów jest nasze know-how, dzięki któremu nie tylko obsługujemy procesy, ale przede wszystkim pomagamy je optymalizować - uważa Jerzy Motz, prezes zarządu OEX SA.

  czytaj więcej

 • GfK zbadał rodziny objęte programem 500+

  GfK zbadał rodziny objęte programem 500+

  Większość (70%) ankietowanych uczestników programu Rodzina 500+"przyznaje, że wpływy z wypłat poprawiły sytuację finansową ich gospodarstw domowych. Co piąta rodzina zaczęła po raz pierwszy oszczędzać, a 75% beneficjentów przeznaczyło część swoich środków na lokaty czy ubezpieczenia, wynika z badania GfK Polonia pt. "Program Rodzina 500+ - pierwsza rocznica". 

  czytaj więcej

 • Start-upy ożywiają rynek przejęć

  Start-upy ożywiają rynek przejęć

  Inwestorzy przechodzą do porządku dziennego nad politycznymi oraz prawnymi zawirowaniami i wkraczają na nasz rynek.

  czytaj więcej

 • SILBO. Innowacyjnie i z pomysłem

  SILBO. Innowacyjnie i z pomysłem

  Dbałość o jakość, innowacyjność i działania przyjazne środowisku to integralne elementy kultury organizacyjnej SILBO – pierwszej w Polsce firmy, a jednej z kilku w Europie, która wykorzystuje technologię druku na folii z użyciem farb wodnych.

  czytaj więcej

 • Polskie biura to popłuczyny po Google'u. Jak powinna wyglądać przestrzeń, w której pracujemy?

  Polskie biura to popłuczyny po Google'u. Jak powinna wyglądać przestrzeń, w której pracujemy?

  Kto ma biuro, ten chce oszałamiającego efektu. Tymczasem ostatnie badania pokazują, że w przestrzeni, w której pracujemy, nie powinno chodzić tylko o silenie się na oryginalność.

  czytaj więcej

 • Małe sklepy zapłacą za trzeźwość. Gminy ograniczą sprzedaż alkoholu

  Małe sklepy zapłacą za trzeźwość. Gminy ograniczą sprzedaż alkoholu

  Gminy będą mogły ustalać nie tylko maksymalną liczbę zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych, ale też ograniczać obrót nimi w nocy. Przewiduje to mająca wejść w życie 9 marca nowelizacja ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz.U z 2018 r. poz. 310).

  czytaj więcej

 • Najatrakcyjniejsze miejsca pracy według Polaków

  Najatrakcyjniejsze miejsca pracy według Polaków

  Firmy z sektora elektronicznego i elektrotechnicznego Polacy postrzegają jako najbardziej atrakcyjne miejsca pracy - wynika z badania Randstad Employer Brand Research. Drugie miejsce zajęła branża paliwowa i surowcowa, a trzecie - związana z produkcją AGD.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników