FMCG

Produkty szybkozbywalne, produkty szybkorotujące (ang. FMCG, fast-moving consumer goods) – produkty sprzedawane często i po względnie niskich cenach.


 • Abramowicz z PiS: Ograniczenie handlu w niedzielę może wejść od stycznia 2017 roku

  Abramowicz z PiS: Ograniczenie handlu w niedzielę może wejść od stycznia 2017 roku

  Projekt ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele mógłby zostać przyjęty przez Sejm w tym roku, a nowe przepisy obowiązywałyby od stycznia 2017 roku, uważa poseł Prawa i Sprawiedliwości (PiS) i przewodniczący zespołu na rzecz wspierania przedsiębiorczości i patriotyzmu ekonomicznego Adam Abramowicz.

  czytaj więcej

 • Praca sezonowa: Ile można zarobić w poszczególnych branżach?

  Praca sezonowa: Ile można zarobić w poszczególnych branżach?

  Pokutuje przekonanie, ze wakacje to nie do końca dobry okres aby szukać pracy. Rekruterzy są na wakacjach, firmy pracują na spowolnionych obrotach, a wszystkie ważne decyzje pozostawia się na wrzesień. To stereotyp, który warto przekuć w swoja szansę będąc aktywnym na rynku pracy.

  czytaj więcej

 • FM Bank chce mieć oddziały wszędzie

  FM Bank chce mieć oddziały wszędzie

  Jedną z najmniejszych działających na naszym rynku instytucji czeka nowe otwarcie. Będzie również nowa nazwa. Do niedawna FM Bank PBP dla klientów znany był pod dwiema markami: BizBanku – pod tym szyldem skupiał się na obsłudze (głównie kredytowaniu) niewielkich przedsiębiorstw i prowadzących działalność gospodarczą specjalistów i Banku Smart – to oferta detaliczna, która służyła przede wszystkim do pozyskiwania depozytów od klientów.

  czytaj więcej

 • Kinga i Magda, historia pewnego biznesu

  Kinga i Magda, historia pewnego biznesu

  Spór Kingi Rusin z firmą Aromeda reprezentowaną przez Magdalenę Hajduk krąży po internecie, zajmują się nim strony "pudelkowe", zajmują te branżowe związane z kosmetyką, kotłuje się po Facebooku. Ale też piszą o nim dziennikarze działów biznesowych największych dzienników. Temat jest gorący: przyciąga uwagę osoba znanej dziennikarki telewizyjnej, w grę wchodzą spore pieniądze, w powietrzu latają wzajemne pretensje, sypią się oświadczenia. Jeśli wgryźć się głębiej, sprawa robi się jeszcze bardziej interesująca. Ze względu na złożone aspekty prawne. Oraz relacje międzyludzkie, które się rwą w zderzeniu z kwestiami materialnymi.

  czytaj więcej

 • Pomocna dłoń w drodze przez świat

  Pomocna dłoń w drodze przez świat

  Dostęp do informacji, pomoc w zdobyciu kontrahentów, preferencyjne finansowanie czy ubezpieczenie transakcji – na takie wsparcie ze strony państwa mogą liczyć firmy chcące wejść z ofertą na rynki zagraniczne.

  czytaj więcej

 • Listopadowe fuzje i przejęcia. Miesiąc rozpoczęty mocnym akcentem

  Listopadowe fuzje i przejęcia. Miesiąc rozpoczęty mocnym akcentem

  Wielkie transakcje międzynarodowych koncernów, duża aktywność zasobnych w pieniądze funduszy inwestycyjnych oraz ucieczki z giełdy nakręcają rodzimy rynek przejęć i fuzji.

  czytaj więcej

 • Alternatywnie w kuchni

  Alternatywnie w kuchni

  Pomimo, że Roleski w swojej gamie posiada wiele produktów, które szturmem zawojowały rynek branży FMCG na całym świecie, spółka nie spoczywa na laurach. W tym roku przedsiębiorstwo zaproponowało płynne buliony wolne od konserwantów oraz glutaminianu sodu. To jeszcze nie koniec nowości, jakimi spółka już wkrótce zaskoczy konsumentów.

  czytaj więcej

 • Bat na kartele: Poszkodowani łatwiej uzyskaja odszkodowanie

  Bat na kartele: Poszkodowani łatwiej uzyskaja odszkodowanie

  Kartele cenowe, porozumienia czy inne naruszenia prawa konkurencji niejednokrotnie powodują znaczne szkody po stronie kontrahenta, jak i odbiorców końcowych (konsumentów). To oni płacą wyższe ceny za objęte zmową cenową towary czy też ponoszą konsekwencje związane z koniecznością nabywania danego towaru tylko od jednego przedsiębiorcy. Dla wszystkich poszkodowanych przedsiębiorców i konsumentów dobrą wiadomością jest to, że wkrótce dochodzenie roszczeń o naprawienie szkody spowodowanej przez kontrahentów naruszających zasady konkurencji może stać się łatwiejsze. W konsultacjach społecznych znajduje się bowiem projekt ustawy o roszczeniach o naprawienie szkody wyrządzonej przez naruszenie prawa konkurencji. Implementuje on przepisy dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/104/UE z 26 listopada 2014 r. w sprawie niektórych przepisów regulujących dochodzenie roszczeń odszkodowawczych z tytułu naruszenia prawa konkurencji państw członkowskich i Unii Europejskiej, objęte przepisami prawa krajowego, („dyrektywa odszkodowawcza”).

  czytaj więcej

 • Szczupłe zarządzanie przedsiębiorstwem

  Szczupłe zarządzanie przedsiębiorstwem

  Koncepcja Lean management, czyli szczupłe zarządzanie, ma na celu „odchudzenie” przedsiębiorstwa z występującego w nim marnotrawstwa. Sposób myślenia charakterystyczny dla Lean management znacząco różni się od tradycyjnych schematów myślowych.

  czytaj więcej

 • Koncerny farmaceutyczne zbombardowały nas reklamami

  Koncerny farmaceutyczne zbombardowały nas reklamami

  Szklany ekran jest wciąż medium nr 1 w budżetach największych graczy. Ale chrapkę, by przejąć ten kawał tortu, mają internetowi giganci z Doliny Krzemowej.

  czytaj więcej

 • Cursor z kontraktem na logistykę materiałów marketingowych Żywiec Zdrój

  Cursor z kontraktem na logistykę materiałów marketingowych Żywiec Zdrój

  Cursor z Grupy OEX podpisał umowę na kompleksową obsługę logistyczną materiałów POS z firmą Żywiec Zdrój, największym producentem napojów bezalkoholowych w Polsce . Realizacja projektu rozpoczęła się na początku kwietnia 2017 roku.

  czytaj więcej

 • Nowoczesne firmy sięgają po nowoczesne usługi

  Nowoczesne firmy sięgają po nowoczesne usługi

  - Wartością dodaną dla klientów jest nasze know-how, dzięki któremu nie tylko obsługujemy procesy, ale przede wszystkim pomagamy je optymalizować - uważa Jerzy Motz, prezes zarządu OEX SA.

  czytaj więcej

 • GfK zbadał rodziny objęte programem 500+

  GfK zbadał rodziny objęte programem 500+

  Większość (70%) ankietowanych uczestników programu Rodzina 500+"przyznaje, że wpływy z wypłat poprawiły sytuację finansową ich gospodarstw domowych. Co piąta rodzina zaczęła po raz pierwszy oszczędzać, a 75% beneficjentów przeznaczyło część swoich środków na lokaty czy ubezpieczenia, wynika z badania GfK Polonia pt. "Program Rodzina 500+ - pierwsza rocznica". 

  czytaj więcej

 • Start-upy ożywiają rynek przejęć

  Start-upy ożywiają rynek przejęć

  Inwestorzy przechodzą do porządku dziennego nad politycznymi oraz prawnymi zawirowaniami i wkraczają na nasz rynek.

  czytaj więcej

 • SILBO. Innowacyjnie i z pomysłem

  SILBO. Innowacyjnie i z pomysłem

  Dbałość o jakość, innowacyjność i działania przyjazne środowisku to integralne elementy kultury organizacyjnej SILBO – pierwszej w Polsce firmy, a jednej z kilku w Europie, która wykorzystuje technologię druku na folii z użyciem farb wodnych.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników