internet

Internet (skrótowiec od ang. inter-network, dosłownie "między-sieć") – ogólnoświatowa sieć komputerowa, określana również jako sieć sieci.


 • Prokuratura poprosiła o wskazanie organizatorów „czarnego protestu” w stolicy

  Prokuratura poprosiła o wskazanie organizatorów „czarnego protestu” w stolicy

  W ramach czynności sprawdzających gdańska Prokuratura Okręgowa wystąpiła do Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy o wskazanie organizatorów tamtejszego „czarnego protestu”. Zrobiono to po zawiadomieniu „S”, że do promocji protestu bezprawnie użyto znaku związku.

  czytaj więcej

 • Autostrada przez posesję? Właściciel musi mieć szansę zablokować taką decyzję

  Autostrada przez posesję? Właściciel musi mieć szansę zablokować taką decyzję

  Osoby, na których działkach ma powstać droga, często nie mają szans na zaskarżenie takiej decyzji. Gdy dowiadują się, że została ona podjęta, nie mają już czasu na wniesienie odwołania.

  czytaj więcej

 • Zalewska: Pamiętajmy, że razem odpowiadamy za finansowanie edukacji

  Zalewska: Pamiętajmy, że razem odpowiadamy za finansowanie edukacji

  Pamiętajmy, że jesteśmy razem w szkole. Razem też odpowiadamy za finansowanie edukacji – mówiła minister edukacji narodowej w środę do samorządowców uczestniczących w II Dolnośląskim Kongresie Samorządowców we Wrocławiu.

  czytaj więcej

 • Kaczyński: Prowadzimy politykę na własną odpowiedzialność, a nie odpowiedzialność Kościoła [WYWIAD]

  Kaczyński: Prowadzimy politykę na własną odpowiedzialność, a nie odpowiedzialność Kościoła [WYWIAD]

  Prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział w wywiadzie dla PAP, że podatek handlowy powinien obowiązywać i że rząd pracuje nad projektem dotyczącym reprywatyzacji. Oświadczył też, że b. szef MSZ Radosław Sikorski wycofał decyzję o wystąpieniu do Rosji w sprawie uznania miejsca katastrofy Tu-154M za teren eksterytorialny.

  czytaj więcej

 • Wielka Demonstracja przeciwko umowom TTIP i CETA już 15 października

  Wielka Demonstracja przeciwko umowom TTIP i CETA już 15 października

  15 października w Warszawie odbędzie się Wielka Demonstracja przeciwko przyjęciu umów o wolnym handlu TTIP i CETA. Manifestacja zacznie się o godzinie 13 przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi na ul. Wspólnej 30, skąd wyruszy ulicami Marszałkowską i Piękną przed siedzibę premier Beaty Szydło w Al. Ujazdowskich.

  czytaj więcej

 • Wirtualna wizyta w realnym urzędzie

  Wirtualna wizyta w realnym urzędzie

  Od przyszłego tygodnia banki i telekomy będą pomagać w zakładaniu profili zaufanych. Potem swoje sprawy załatwimy bez wychodzenia z domu.

  czytaj więcej

 • Kosmetyki: Naturalne nie zawsze są bezpieczne

  Kosmetyki: Naturalne nie zawsze są bezpieczne

  Czytelniczki DGP zainteresowały się popularnymi ostatnio kosmetykami handmade. Ich producenci oferują naturalne mydła, balsamy i musy do ciała oraz kremy do twarzy przygotowywane na specjalne zamówienie. Swoje produkty przeciwstawiają zwykłym kosmetykom sprzedawanym w drogeriach. Zapewniają, że ich preparaty są przygotowywane domowymi sposobami z naturalnych składników bez użycia konserwantów, parabenów czy ostrych detergentów. – Czy takie kosmetyki są bezpieczne, czy przeszły wszystkie niezbędne badania i jak sprawdzić, czy mają wszystko, co potrzeba – pyta pani Anna.

  czytaj więcej

 • Mały biznes w rozkwicie

  Mały biznes w rozkwicie

  W ubiegłym roku działalność gospodarczą prowadziło w Polsce ponad 1,9 mln firm zatrudniających do dziewięciu osób – o 4,3 proc. więcej niż w roku poprzednim i o 11,5 proc. więcej niż przed ośmioma laty. To rekord. Nigdy wcześniej nie było tak dużo mikroprzedsiębiorstw – wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego.

  czytaj więcej

 • Stałe miejsce pracy na budowie to czasem kilka różnych inwestycji

  Stałe miejsce pracy na budowie to czasem kilka różnych inwestycji

  Investment sp. z o.o. zajmuje się działalnością budowlano-remontową. Swoje usługi wykonuje w kraju i za granicą – wszystko zależy od tego, gdzie uda się jej wygrać przetarg. Ma zaufanych pracowników, z których usług korzysta najchętniej, a jedynie w miarę potrzeby szuka pracowników na lokalnym rynku pracy wyznaczonym przez miejsce inwestycji. Tym samym pracownicy spółki często podróżują. Zazwyczaj są to wyjazdy dość długie (kilka-kilkanaście miesięcy), ale zdarzają się też wyjazdy krótkie (poniżej jednego miesiąca).

  czytaj więcej

 • Czabański: "Kierownictwo państwa" zdecyduje czy abonament będziemy pobierać w rachunku za prąd

  Czabański: "Kierownictwo państwa" zdecyduje czy abonament będziemy pobierać w rachunku za prąd

  W sprawie poprawy ściągalności abonamentu musi powstać koncepcja, która nie będzie wymagała notyfikacji w Brukseli - powiedział w środę szef Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański. Dodał, że decyzja w tej sprawie będzie należała do "kierownictwa państwa".

  czytaj więcej

 • Dell Technologies: Klient ma zająć się swoim biznesem. My zapewnimy odpowiednią infrastrukturę

  Dell Technologies: Klient ma zająć się swoim biznesem. My zapewnimy odpowiednią infrastrukturę

  Historyczne połączenie firm Dell i EMC zakończone. Firma Dell ogłosiła 7 września zakończenie procesu połączenia z EMC Corporation. Tym samym na rynku powstała rodzina firm, która zaproponuje kompleksową ofertę w zakresie infrastruktury, przetwarzania, ochrony i analizy danych – Dell Technologies. To spore wyzwanie dla konkurencji. O szczegółach jaki będzie to miało wymiar na rynku polskim opowiedzieli Wojciech Głownia, Dyrektor Generalny Dell EMC, Commercial Business i Adam Wojtkowski, Dyrektor Generalny Dell EMC, Enterprise Business w Polsce.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników