internet

Internet (skrótowiec od ang. inter-network, dosłownie "między-sieć") – ogólnoświatowa sieć komputerowa, określana również jako sieć sieci.


 • Jak od 1 października zadbać o ochronę firmowego koloru

  Jak od 1 października zadbać o ochronę firmowego koloru

  OPIS SYTUACJI: Produkty ABC sp. z o.o. wyróżniają się na rynku charakterystycznym kolorem opakowania. Wprawdzie spółka posiada zarejestrowany znak towarowy, ale chciałaby też zastrzec firmowy kolor. Co więcej, ze względu na zwiększenie nakładów na sprzedaż internetową oraz mobilne kanały dystrybucji zarząd pragnie zlecić opracowanie melodii mającej być swoistą wizytówką jej produktów. Prezes spółki słyszała o zmianach w prawie własności przemysłowej oraz rozszerzeniu definicji znaku towarowego. Planuje zatem uzyskanie dodatkowej ochrony także dla tego wyróżnika.

  czytaj więcej

 • Biznes z twarzą

  Biznes z twarzą

  Polski rynek wierzytelności z roku na rok notuje znaczne wzrosty i zaliczany jest do grona najbardziej rozwiniętych na terenie Europy. Z uwagi na to stał się atrakcyjnym obszarem działania dla czołowych graczy z branży, pozwala rozwijać ich know-how, zasięg działania, a przede wszystkim skłania do stosowania wysokich standardów w zakresie świadczonych usług czy kultury korporacyjnej.

  czytaj więcej

 • NSA dało się przechytrzyć Rosjanom z firmy Kaspersky Lab

  NSA dało się przechytrzyć Rosjanom z firmy Kaspersky Lab

  W 2014 roku izraelscy hakerzy znaleźli na serwerach rosyjskiego producenta programów antywirusowych Kaspersky Lab narzędzia do hakowania ukradzione amerykańskiej Agencji Bezpieczeństwa Narodowego (NSA). Agencja ustaliła, że jej własność trafiła do rządu Rosji.

  czytaj więcej

 • Maturzyści nie poznają już tak łatwo pytać na egzamin ustny

  Maturzyści nie poznają już tak łatwo pytać na egzamin ustny

  Maturzyści nie poznają już tak łatwo pytań, które będą mogli wylosować na egzaminie ustnym z języka polskiego. Centralna Komisja Egzaminacyjna chce dopracować system tak, by pozostały one tajne.

  czytaj więcej

 • Jak daleko nam do cyfrowej szkoły? Plebańska: Najmniejszą wagę przykłada się do cyfrowych kompetencji nauczycieli

  Jak daleko nam do cyfrowej szkoły? Plebańska: Najmniejszą wagę przykłada się do cyfrowych kompetencji nauczycieli

  - Edukacja z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi zwiększa efektywność nauczania, wspiera kreatywność indywidualną, a jednocześnie uczy odpowiedzialności i współpracy w grupie - mówi prof. Marlena Plebańska.

  czytaj więcej

 • USA: Trump rozmawiał z premierem Kanady o układzie NAFTA

  USA: Trump rozmawiał z premierem Kanady o układzie NAFTA

  Przyszłość układu o wolnym handlu między Kanadą, Meksykiem i USA była tematem rozmów prezydenta Donalda Trumpa z premierem Kanady Justinem Trudeau. Trump nie wykluczył, że "układ NAFTA może być zastąpiony dwustronnymi porozumieniami handlowymi".

  czytaj więcej

 • Kmdr por. Goździewicz: Rosja jest zaangażowana w prowadzenie wrogich działań cybernetycznych

  Kmdr por. Goździewicz: Rosja jest zaangażowana w prowadzenie wrogich działań cybernetycznych

  Rosja jest istotnie zaangażowana w prowadzenie wrogich działań cybernetycznych, sponsorowanie określonych grup hakerskich mających za zadanie prowadzić ataki cybernetyczne przeciwko celom wskazanym przez najwyższe czynniki władzy w państwie - powiedział PAP kmdr por. Wiesław Goździewicz.

  czytaj więcej

 • "The Sun": brytyjska "biała wdowa" zabita w ataku drona

  "The Sun": brytyjska "biała wdowa" zabita w ataku drona

  Brytyjska dżihadystka Sally Jones, która rekrutowała przez internet członków Państwa Islamskiego, została zabita w ataku amerykańskiego drona na syryjsko-irackim pograniczu. Najpewniej zginął też jej 12-letni syn - podał tabloid "The Sun".

  czytaj więcej

 • PwC: 44 proc. firm w Polsce jest dojrzałych cyfrowo - poniżej średniej światowej

  PwC: 44 proc. firm w Polsce jest dojrzałych cyfrowo - poniżej średniej światowej

  Tylko 44 proc. firm w Polsce jest dojrzałych cyfrowo - to poniżej średniej dla Europy Środkowo-Wschodniej (47 proc.) i świata (53 proc.) - wynika z przedstawionego w czwartek badania firmy doradczej PwC przeprowadzonego na potrzeby raportu „Digital IQ. Cyfrowy wyścig firm”.

  czytaj więcej

 • Polona.pl: Ogromna baza książek, grafik, map i zdjęć do dowolnego użytku

  Polona.pl: Ogromna baza książek, grafik, map i zdjęć do dowolnego użytku

  Chcemy, aby wszystko to, co zgromadziliśmy przez setki lat, było źródłem inspiracji dla nas wszystkich - powiedział w czwartek dyrektor Biblioteki Narodowej Tomasz Makowski. Cyfrowa Biblioteka Narodowa Polona.pl świętuje dodanie dwumilionowego obiektu do kolekcji.

  czytaj więcej

 • Jarosław Klejnocki: To szkoła zabija chęć czytania [WYWIAD]

  Jarosław Klejnocki: To szkoła zabija chęć czytania [WYWIAD]

  - Z całym szacunkiem dla głowy państwa, nie jest on dla dziecka autorytetem. A gdyby tak namówić do tego Roberta Lewandowskiego? Ma licencjat, więc pewnie coś czytał. Kulomiot Tomasz Majewski czyta książki, czyta Jakub Rzeźniczak, więc może i Lewandowski dałby się namówić? A może jutuberzy, świat nam, dorosłym, nieznany? Ci ludzie mają po miliony odsłon i są dla dzieciaków autorytetami - stwierdza Jarosław Klejnocki w rozmowie z Robertem Mazurkiem.

  czytaj więcej

 • Winnicka: O chłopczyku, którego nikt nie szukał [WYWIAD RIGAMONTI]

  Winnicka: O chłopczyku, którego nikt nie szukał [WYWIAD RIGAMONTI]

  Rodzice nie potrafili opisać życia swojego synka, jaki był, co lubił, jak niewiele się w tym życiu wydarzyło, ale ostatnie trzy dni tego życia opisali ze szczegółami, bardzo dokładnie. Środa, czwartek, piątek, sobota rano. W sobotę rano umarł.

  czytaj więcej

 • Godlewski: Wiedeń wskazuje kierunek

  Godlewski: Wiedeń wskazuje kierunek

  Mamy austriacką sytuację. Teraz w Berlinie będzie jak w Wiedniu – lamentował jeden z niemieckich ekspertów po ogłoszeniu wyników wyborów do Bundestagu. W Niemczech, tak jak kiedyś w Austrii, rządy wielkiej koalicji sprawiły, że trzecią siłą polityczną stali się populiści. To nie pierwszy raz, kiedy nad Dunajem dzieją się rzeczy, które później powtarzają się w innych miejscach w Europie.

  czytaj więcej

 • 6 filmów, które musisz obejrzeć na Warszawskim Festwialu Filmowym

  6 filmów, które musisz obejrzeć na Warszawskim Festwialu Filmowym

  Rusza Warszawski Festiwal Filmowy! Do 22 października będziecie mieli szansę uczestniczyć w wyjątkowych seansach, które obywać będą się  w dwóch warszawskich kinach: Kinotece oraz Multikinie Złote Tarasy. Organizatorzy WFF specjalnie dla gazetaprawna.pl przygotowali listę składającą się z sześciu filmów, które każdy szanujący się fan kina powinien obejrzeć podczas 33. edycji wydarzenia. Polecamy jak najwcześniej zaopatrzyć się w bilety. Na najpopularniejszych pokazach na sali kinowej nie zostaje bowiem ani jedno wolne miejsce.

  czytaj więcej

 • Macron: Polacy coraz bardziej oddalają się od Europy

  Macron: Polacy coraz bardziej oddalają się od Europy

  Prezydent Francji Emmanuel Macron w wywiadzie dla najnowszego wydania niemieckiego tygodnika "Der Spiegel" zapowiedział, że chce otworzyć nowy rozdział w historii Europy i "odnowić europejskie marzenia". Jego zdaniem Polacy coraz bardziej oddalają się od Europy.

  czytaj więcej

 • Zmarła Anna Szałapak, "Biały Anioł" z krakowskiej "Piwnicy pod Baranami"

  Zmarła Anna Szałapak, "Biały Anioł" z krakowskiej "Piwnicy pod Baranami"

  W sobotę zmarła w Krakowie artystka "Piwnicy Pod Baranami" Anna Szałapak. "Z ogromnym żalem informujemy, że dziś nad ranem zmarła Ania Szałapak" - poinformowała w internecie "Piwnica Pod Baranami". Informację o śmierci artystki potwierdził PAP dyrektor kabaretu Bogdan Micek.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników