inwestycja

Inwestycja to nakład gospodarczy na tworzenie lub zwiększanie majątku trwałego.


 • Oszczędzanie energii: Znamy szczegóły programu "Region"

  Oszczędzanie energii: Znamy szczegóły programu "Region"

  Program "Region" stworzy możliwość finansowania wszystkich typów przedsięwzięć służących oszczędzaniu energii w formie niskooprocentowanej pożyczki. Dofinansowywanie będzie udzielane głównie na działania o charakterze lokalnym, które nie mogłyby zostać sfinansowane w ramach programów z aktualnej oferty NFOŚiGW.

  czytaj więcej

 • Bank Światowy: Wzrost PKB Polski w 2016 będzie niższy niż 3,2 proc.

  Bank Światowy: Wzrost PKB Polski w 2016 będzie niższy niż 3,2 proc.

  Wzrost polskiego PKB spowolnił i już wiemy, że będzie on słabszy niż zakładany w październikowej prognozie, czyli 3,2 proc. - powiedział podczas konferencji Leszek Kąsek, starszy ekonomista Banku Światowego. Dodał, że spowolnienie ma charakter przejściowy.

  czytaj więcej

 • Oszczędzanie energii: Przedsiębiorcy i placówki publiczne muszą się pospieszyć

  Oszczędzanie energii: Przedsiębiorcy i placówki publiczne muszą się pospieszyć

  W wielu ciekawych programach, które służą oszczędzaniu energii, zakończył się już nabór, inne zostały przerwane lub przekształciły się i trzeba czekać na nowe postanowienia, a jeszcze inne kończą się w tym roku. O udział w tych, które zostały, można się jeszcze starać na szczeblu krajowym w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej lub na poziomie poszczególnych województw – w Wojewódzkich Funduszach Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (jednak nie we wszystkich)

  czytaj więcej

 • Prezydent: Śląsk jest dla Polski miejscem niezwykle ważnym

  Prezydent: Śląsk jest dla Polski miejscem niezwykle ważnym

  Śląsk jest miejscem dla Polski niezwykle ważnym; nie wolno dopuścić do jego dalszej pauperyzacji - powiedział w środę w Zabrzu prezydent Andrzej Duda. Zapewnił o współpracy z rządem we wspieraniu przemysłu górniczego.

  czytaj więcej

 • Strumień ropy naftowej nie wyschnie

  Strumień ropy naftowej nie wyschnie

  Zamiast współpracować ze sobą, koncerny konkurują, zwiększając wydobycie surowca. Jednocześnie obniża się popyt na paliwa w USA. Wszystko to sprzyja spadkom cen.

  czytaj więcej

 • Dla pacjentów podstawą jest jakość

  Dla pacjentów podstawą jest jakość

  W dyskusji na temat zmian systemowych i roli podmiotów prywatnych na rynku opieki zdrowotnej brakuje najważniejszego – głosu osób chorych.

  czytaj więcej

 • Wielkie zamieszanie z podatkiem od wiatraków

  Wielkie zamieszanie z podatkiem od wiatraków

  Są już pierwsze interpretacje dotyczące opodatkowania turbin od 2017 r. Część gmin uważa, że ich właściciele będą musieli płacić wyższy podatek, część – że nic się nie zmieni.

  czytaj więcej

 • Gospodarka na tarczy, budżet z tarczą. Na razie

  Gospodarka na tarczy, budżet z tarczą. Na razie

  FINANSE Więcej wydajemy na zakupy, co napędza dochody do państwowej kasy. Ale konsumpcja bez inwestycji może odbić się czkawką

  czytaj więcej

 • Dla CBA nie ma świętych krów. Agenci patrzą na ręce samorządowcom

  Dla CBA nie ma świętych krów. Agenci patrzą na ręce samorządowcom

  Kontrole specsłużb w samorządach pod rządami Prawa i Sprawiedliwości rozkręciły się na niespotykaną dotąd skalę? Nic bardziej mylnego.

  czytaj więcej

 • Gowin: Nie zgadzam się Jarosławem Kaczyńskim

  Gowin: Nie zgadzam się Jarosławem Kaczyńskim

  - Działając przez ponad 20 lat w sferze biznesu nie spotkałem żadnego przedsiębiorcy, który na złość rządowi chciałby mniej zarabiać - powiedział Jarosław Gowin. Wicepremier odniósł się w ten sposób do stwierdzenia Jarosława Kaczyńskiego, jakoby przedsiębiorcy powiązani z poprzednią ekipą rządzącą celowo wstrzymywali się z inwestycjami, by przeczekać rządy PiS, tym samym przyczyniając się do spadku tempa wzrostu gospodarczego. - Taki przedsiębiorca, który chce zarabiać mniej ze względów politycznych, to jest zwierzę, które w faunie nie istnieje - podsumował Jarosław Gowin.

  czytaj więcej

 • Diamenty Polskiej Chemii Rozdane

  Diamenty Polskiej Chemii Rozdane

  21 listopada w hotelu Sheraton w Warszawie odbyła się V edycja „Chemical Industry Summit & Awards Gala” zwieńczona uroczystością Diamentów Polskiej Chemii. Tematami tegorocznego szczytu były m/in. konkurencyjność polskiej i europejskiej chemii, projekt zgazowania węgla, przemysł chemiczny w kontekście „planu Morawieckiego” i metody podniesienia innowacyjności rodzimych firm. Wśród laureatów Diamentów znalazły się spółki takie jak Grupa Azoty Puławy, Fluor czy BASF Polska.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników