jak sprzedać akcje pracownicze

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu jak sprzedać akcje pracownicze. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące jak sprzedać akcje pracownicze.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Rozliczanie dochodów kapitałowych w rocznym PIT

  Rozliczanie dochodów kapitałowych w rocznym PIT

  Podatnicy, którzy w 2007 roku uzyskali dochody kapitałowe, np. ze sprzedaży papierów wartościowych czy udziałów w spółkach mających osobowość prawną, muszą najpóźniej 30 kwietnia 2008 r. rozliczyć się z fiskusem. W tym celu trzeba wypełnić PIT-38. Warto jednak wiedzieć, że nie każda sprzedaż papierów wartościowych będzie objęta PIT, a także, że przy tego typu rozliczeniach istnieje możliwość uwzględnienia kosztów uzyskania przychodów. Dla wyjaśnienia pojawiających się wątpliwości w tym zakresie prezentujemy dziś wybrane interpretacje organów podatkowych wraz z opiniami specjalistów.

  czytaj więcej

 • Aktywa z OFE: Rządowe tarcia wewnętrzne o emerytalne filary

  Aktywa z OFE: Rządowe tarcia wewnętrzne o emerytalne filary

  Resorty rozwoju i rodziny spierają się o to, ile aktywów z OFE powinno trafić do Funduszu Rezerwy Demograficznej.

  czytaj więcej

 • Prezes LOT-u Marcin Piróg opatrzy rany Biomedu

  Prezes LOT-u Marcin Piróg opatrzy rany Biomedu

  Akcjonariusze zgodzili się powierzyć Marcinowi Pirógowi prezesurę i sprzedać część firmy. Potrzebują nie tylko jego umiejętności menedżerskich, ale przede wszystkim wiarygodności.

  czytaj więcej

 • Giełda: Maleje liczba inwestorów

  Giełda: Maleje liczba inwestorów

  Ponad 5,5 mld zł – to dochód z giełdy, jaki wpisali inwestorzy w swoich deklaracjach podatkowych za 2016 r. Wielkość dochodów z kapitałów pieniężnych, od których inwestorzy indywidualni musieli zapłacić PIT, policzyliśmy na podstawie danych przesłanych nam przez izby administracji skarbowej.

  czytaj więcej

 • Debata DGP: Potrzebujemy oszczędności i zaufania inwestorów

  Debata DGP: Potrzebujemy oszczędności i zaufania inwestorów

  „Budowa własnego kapitału gwarancją bezpieczeństwa i stabilności rozwoju” – to temat debaty, która odbyła się w redakcji Dziennika Gazety Prawnej

  czytaj więcej

 • Teraz 500 plus idzie na wydatki

  Teraz 500 plus idzie na wydatki

  Aktywa gospodarstw domowych w końcu czerwca wynosiły niespełna 1,24 bln zł – wynika z najnowszych danych Narodowego Banku Polskiego. W tak szybkim tempie nie bogaciliśmy się od 54 miesięcy.

  czytaj więcej

 • Marek Dietl: Ze smokiem trzeba walczyć

  Marek Dietl: Ze smokiem trzeba walczyć

  - Postaram się udowodnić, w pierwszej kolejności sobie, a w drugiej otoczeniu, że się do roli prezesa giełdy nadaję - mówi Marek Dietl.

  czytaj więcej

 • Nowe PZU bardziej cyfrowe. I bliżej klienta

  Nowe PZU bardziej cyfrowe. I bliżej klienta

  Ubezpieczyciel deklaruje, że zyskowność będzie wyższa, niż zakładano w strategii sprzed półtora roku. Powszechny Zakład Ubezpieczeń od dłuższego czasu przygotowywał rynek na aktualizację koncepcji. 

  czytaj więcej

 • Pracownicy Biedronki mogą zarabiać więcej niż nauczyciele

  Pracownicy Biedronki mogą zarabiać więcej niż nauczyciele

  - Nie interesuje nas obchodzenie prawa, czyli zakazu handlu w niedzielę – zapewnia Jarosław Sobczyk, dyrektor personalny i członek zarządu Jeronimo Martins Polska, właściciela sieci Biedronka.

  czytaj więcej

 • Jak GetBack kupił wszystkich: Historia spektakularnego upadku spółki

  Jak GetBack kupił wszystkich: Historia spektakularnego upadku spółki

  Jeszcze dwa miesiące temu spółka była jedną z najszybciej rozwijających się firm w branży finansowej. Dziś walczy o przetrwanie.

  czytaj więcej

 • Lista grzechów i słabości konającego rynku kapitałowego

  Lista grzechów i słabości konającego rynku kapitałowego

  Zdaniem przedstawicieli zarządu GPW bardzo dobre prognozy gospodarcze, otoczenie makroekonomiczne i rosnąca skłonność do inwestowania to czynniki, które mocno sprzyjają rozwojowi rodzimego rynku kapitałowego. Na dodatek przygotowywana jest strategia, która ma tchnąć w warszawską giełdę nowego ducha – co najmniej na miarę tego, który towarzyszy planom budowy Centralnego Portu Lotniczego. Przypomnę, że za poprzedniej formacji rządzącej budowaliśmy już warszawskie centrum finansowe, które miało obsługiwać kapitałowo nie tylko krajowe, ale też zagraniczne rubieże, wykraczając poza Europę Środkowowschodnią. Nowa strategia ma być gotowa pod koniec 2018 r. Nie wiadomo jednak, czy w chwili, kiedy się ukaże, rynek będzie w stanie zaabsorbować nowe pomysły, czy też jego stan będzie na tyle ciężki, że najlepszym rozwiązaniem będzie jego likwidacja. Jeśli nie napłynie na parkiet kapitał uruchomiony przez pracownicze plany kapitałowe, to – śmiem twierdzić – proces wykrwawiania się naszej giełdy będzie kontynuowany – aż po agonię i śmierć. Dlaczego tak czarno to widzę?

  czytaj więcej

 • Minimum 7,7 mld zł – tyle inwestorzy zarobili na rynku kapitałowym. Trudno będzie powtórzyć takie zyski

  Minimum 7,7 mld zł – tyle inwestorzy zarobili na rynku kapitałowym. Trudno będzie powtórzyć takie zyski

  Minimum 7,7 mld zł – tyle inwestorzy indywidualni zarobili na rynku kapitałowym w 2017 r. To o ponad połowę więcej niż rok wcześniej. Jednak w tym roku sytuacja na GPW nie wygląda optymistycznie.

  czytaj więcej

 • Wilkowicz o PPK: Pozwólmy Pracować Kapitałowi [OPINIA]

  Wilkowicz o PPK: Pozwólmy Pracować Kapitałowi [OPINIA]

   Rozważanie dziś sensowności (lub braku) uchwalania ustawy o pracowniczych planach kapitałowych mija się z celem. Rządzący wykazują się w tej sprawie na tyle dużą determinacją, że bez wielkiego ryzyka możemy założyć, iż ustawa zostanie przyjęta. 

  czytaj więcej

 • Piotr Duda pozostanie szefem Solidarności, nie miał konkurentów [SYLWETKA]

  Piotr Duda pozostanie szefem Solidarności, nie miał konkurentów [SYLWETKA]

  56-letni Piotr Duda rozpoczyna trzecią kadencję na stanowisku przewodniczącego Solidarności. W czwartkowych wyborach, podobnie jak przed czterema laty, nie miał konkurentów. Wyliczał związkowe sukcesy minionej kadencji i zapowiedział walkę o realizację kolejnych postulatów.

  czytaj więcej

 • Morawiecki: Chciałem być w ekipie naprawy Polski, likwidowania patologii III RP [WYWIAD]

  Morawiecki: Chciałem być w ekipie naprawy Polski, likwidowania patologii III RP [WYWIAD]

  Jeśli z biegiem lat coś się we mnie zmienia, to głównie podejście do przeciwników politycznych z czasów PRL. Razem żyjemy w Polsce i razem powinniśmy o nią dbać. Kto nie popełnia błędów, niech pierwszy rzuci kamieniem - wyjaśnia w rozmowie z Piotrem Zarembą premier Mateusz Morawiecki.

  czytaj więcej

 • Rynek kapitałowy: kryzys na wielu frontach

  Rynek kapitałowy: kryzys na wielu frontach

  Gigantyczne oszustwo, duża afera, zatrzymania ważnych menedżerów, ucieczka spółek z GPW, straty inwestorów. Giełda przestała spełniać główną funkcję : miejsca, w którym firmy mogą pozyskać pieniądze na rozwój

  czytaj więcej

 • Fiskus pozostaje nieugięty. Odsetki od odszkodowań nadal będą opodatkowane

  Fiskus pozostaje nieugięty. Odsetki od odszkodowań nadal będą opodatkowane

  Czy to sprawiedliwe, że budżet bogaci się na wypłacanych z opóźnieniem alimentach, odszkodowaniach za wypadki, o które podatnicy przez lata walczą w sądach? Zdaniem ekspertów nie, ale ustawodawca, dając w ubiegłym roku podatnikom wiele noworocznych prezentów, tą kwestią się nie zajął i co więcej, nie zamierza z tym nic robić w przyszłości.

  czytaj więcej

 • Nie Wokulski, a raczej Pinokio [POLEMIKA z Mateuszem Morawieckim]

  Nie Wokulski, a raczej Pinokio [POLEMIKA z Mateuszem Morawieckim]

  Język antywolnościowy jest zwykle tym bardziej niebezpieczny, im wyższy tytuł naukowy posiada jego producent. Jeszcze gorzej, gdy posługuje się nim osoba piastująca najwyższe państwowe stanowisko - polemizuje z Mateuszem Morawieckim Tomasz Dróżdż.

  czytaj więcej

 • Polemika do wywiadu z Morawieckim. Nie Wokulski, a raczej Pinokio

  Polemika do wywiadu z Morawieckim. Nie Wokulski, a raczej Pinokio

  Język anty-wolnościowy jest zwykle tym bardziej niebezpieczny, im wyższy tytuł naukowy posiada jego producent. Jeszcze gorzej, gdy posługuje się nim osoba piastująca najwyższe państwowe stanowisko. Mateusz Morawiecki, w wywiadzie zatytułowanym „Nie jestem Wallenrodem. Raczej Wokulskim” z dnia 28-30.12.2018, przedstawił szokujące stwierdzenia na temat polskiej transformacji, które poparł zmanipulowanymi przykładami. Co gorsza, posłużył się przy tym językiem, do złudzenia przypominającym język środowisk skrajnych, które upatrują się zbawiennej roli państwa w rozszerzaniu swojej kontroli i arbitralnej władzy polityków w gospodarce. Mając świadomość zagrożenia, do jakiego może prowadzić triumf nieprawdy i emocji nad faktami, trzeba się im przeciwstawiać.

  czytaj więcej

 • Strategia rozwoju rynku kapitałowego ma trzy brakujące ogniwa: OFE, podatek Belki i podział KNF

  Strategia rozwoju rynku kapitałowego ma trzy brakujące ogniwa: OFE, podatek Belki i podział KNF

  Rządowy projekt strategii rozwoju rynku kapitałowego (SRRK) zawiera wiele wartościowych, szczegółowych propozycji, ale nie odnosi się do trzech fundamentalnych problemów: przyszłości OFE, zniesienia podatku Belki i podziału KNF.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników