jak sprzedać akcje pracownicze

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu jak sprzedać akcje pracownicze. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące jak sprzedać akcje pracownicze.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Opcje menedżerskie mogą być jeszcze mniej opłacalne

  Opcje menedżerskie mogą być jeszcze mniej opłacalne

  Aż trzykrotnie fiskus chce pobierać PIT od akcji nabywanych w ramach pracowniczych programów motywacyjnych.

  czytaj więcej

 • Bez trzeciego PIT od opcji menedżerskich

  Bez trzeciego PIT od opcji menedżerskich

  Pracownik, któremu firma nieodpłatnie przekaże opcje na akcje, nie musi płacić podatku od samego ich otrzymania – orzekł Naczelny Sąd Administracyjny. Stwierdził on, że otrzymanie opcji, które dopiero po ustalonym czasie mogą być sprzedane lub wymienione na papiery wartościowe, nie powoduje powstania przychodu z nieodpłatnych świadczeń. Powód: pracownik nie może nimi dysponować jak właściciel.

  czytaj więcej

 • Górnictwo: Wielka węglowa fuzja, a może wielka plajta?

  Górnictwo: Wielka węglowa fuzja, a może wielka plajta?

  Połączenie z Polską Grupą Górniczą, ewentualnie Węglokoksem albo upadłość – to trzy scenariusze dla Katowickiego Holdingu Węglowego. Szanse na zachowanie samodzielności są minimalne – wynika z informacji DGP.

  czytaj więcej

 • Sprzedaje komornik, ale PIT płaci dłużnik

  Sprzedaje komornik, ale PIT płaci dłużnik

  To nie egzekutor, który zbywa papiery wartościowe, płaci podatek od dochodu z ich sprzedaży. Danina jest po stronie tego, komu je zajęto – wynika z wyroku NSA.

  czytaj więcej

 • GiP chce pomóc, ale na koszt firm

  GiP chce pomóc, ale na koszt firm

  PROBLEM: Zdaniem głównego inspektora pracy podmiot sprzedający firmę powinien przez kolejny rok lub dwa ponosić odpowiedzialność za zaległości płacowe. Wszystko po to, by zabezpieczyć pracowników przed nieuczciwym pracodawcą, który sprzedaje firmę wraz z nimi. Nieuczciwym, bo zdarza się, że przy takim transferze były pracodawca celowo zwleka z wypłatą pensji. Czego przykładem jest sprawa spółki Bezpieczny List, sprzedanej przez Inpost (pisaliśmy o tym w DGP nr 219). GIP zwrócił się ze swoją propozycją do resortu rodziny. Jednak już dziś pomysł budzi kontrowersje. Zdaniem ekspertów jest to rozwiązanie za daleko idące i istnieje ryzyko, że obróci się przeciwko uczciwym przedsiębiorcom.

  czytaj więcej

 • Rok 2016 w gospodarce. Skrót najważniejszych wydarzeń

  Rok 2016 w gospodarce. Skrót najważniejszych wydarzeń

  Rok 2016 to czas wielu zmian w polskiej gospodarce. Wiele działo się w podatkach, zmiany objęły też spółki skarbu państwa, doszło do zmian w NBP i RPP. Ważnym wydarzeniem było też przyjęcie przez rząd w lutym "Strategii na rzecz odpowiedzialnego rozwoju".

  czytaj więcej

 • Aktywa z OFE: Rządowe tarcia wewnętrzne o emerytalne filary

  Aktywa z OFE: Rządowe tarcia wewnętrzne o emerytalne filary

  Resorty rozwoju i rodziny spierają się o to, ile aktywów z OFE powinno trafić do Funduszu Rezerwy Demograficznej.

  czytaj więcej

 • Prezes LOT-u Marcin Piróg opatrzy rany Biomedu

  Prezes LOT-u Marcin Piróg opatrzy rany Biomedu

  Akcjonariusze zgodzili się powierzyć Marcinowi Pirógowi prezesurę i sprzedać część firmy. Potrzebują nie tylko jego umiejętności menedżerskich, ale przede wszystkim wiarygodności.

  czytaj więcej

 • Giełda: Maleje liczba inwestorów

  Giełda: Maleje liczba inwestorów

  Ponad 5,5 mld zł – to dochód z giełdy, jaki wpisali inwestorzy w swoich deklaracjach podatkowych za 2016 r. Wielkość dochodów z kapitałów pieniężnych, od których inwestorzy indywidualni musieli zapłacić PIT, policzyliśmy na podstawie danych przesłanych nam przez izby administracji skarbowej.

  czytaj więcej

 • Debata DGP: Potrzebujemy oszczędności i zaufania inwestorów

  Debata DGP: Potrzebujemy oszczędności i zaufania inwestorów

  „Budowa własnego kapitału gwarancją bezpieczeństwa i stabilności rozwoju” – to temat debaty, która odbyła się w redakcji Dziennika Gazety Prawnej

  czytaj więcej

 • Teraz 500 plus idzie na wydatki

  Teraz 500 plus idzie na wydatki

  Aktywa gospodarstw domowych w końcu czerwca wynosiły niespełna 1,24 bln zł – wynika z najnowszych danych Narodowego Banku Polskiego. W tak szybkim tempie nie bogaciliśmy się od 54 miesięcy.

  czytaj więcej

 • Marek Dietl: Ze smokiem trzeba walczyć

  Marek Dietl: Ze smokiem trzeba walczyć

  - Postaram się udowodnić, w pierwszej kolejności sobie, a w drugiej otoczeniu, że się do roli prezesa giełdy nadaję - mówi Marek Dietl.

  czytaj więcej

 • Nowe PZU bardziej cyfrowe. I bliżej klienta

  Nowe PZU bardziej cyfrowe. I bliżej klienta

  Ubezpieczyciel deklaruje, że zyskowność będzie wyższa, niż zakładano w strategii sprzed półtora roku. Powszechny Zakład Ubezpieczeń od dłuższego czasu przygotowywał rynek na aktualizację koncepcji. 

  czytaj więcej

 • Pracownicy Biedronki mogą zarabiać więcej niż nauczyciele

  Pracownicy Biedronki mogą zarabiać więcej niż nauczyciele

  - Nie interesuje nas obchodzenie prawa, czyli zakazu handlu w niedzielę – zapewnia Jarosław Sobczyk, dyrektor personalny i członek zarządu Jeronimo Martins Polska, właściciela sieci Biedronka.

  czytaj więcej

 • Jak GetBack kupił wszystkich: Historia spektakularnego upadku spółki

  Jak GetBack kupił wszystkich: Historia spektakularnego upadku spółki

  Jeszcze dwa miesiące temu spółka była jedną z najszybciej rozwijających się firm w branży finansowej. Dziś walczy o przetrwanie.

  czytaj więcej

 • Lista grzechów i słabości konającego rynku kapitałowego

  Lista grzechów i słabości konającego rynku kapitałowego

  Zdaniem przedstawicieli zarządu GPW bardzo dobre prognozy gospodarcze, otoczenie makroekonomiczne i rosnąca skłonność do inwestowania to czynniki, które mocno sprzyjają rozwojowi rodzimego rynku kapitałowego. Na dodatek przygotowywana jest strategia, która ma tchnąć w warszawską giełdę nowego ducha – co najmniej na miarę tego, który towarzyszy planom budowy Centralnego Portu Lotniczego. Przypomnę, że za poprzedniej formacji rządzącej budowaliśmy już warszawskie centrum finansowe, które miało obsługiwać kapitałowo nie tylko krajowe, ale też zagraniczne rubieże, wykraczając poza Europę Środkowowschodnią. Nowa strategia ma być gotowa pod koniec 2018 r. Nie wiadomo jednak, czy w chwili, kiedy się ukaże, rynek będzie w stanie zaabsorbować nowe pomysły, czy też jego stan będzie na tyle ciężki, że najlepszym rozwiązaniem będzie jego likwidacja. Jeśli nie napłynie na parkiet kapitał uruchomiony przez pracownicze plany kapitałowe, to – śmiem twierdzić – proces wykrwawiania się naszej giełdy będzie kontynuowany – aż po agonię i śmierć. Dlaczego tak czarno to widzę?

  czytaj więcej

 • Minimum 7,7 mld zł – tyle inwestorzy zarobili na rynku kapitałowym. Trudno będzie powtórzyć takie zyski

  Minimum 7,7 mld zł – tyle inwestorzy zarobili na rynku kapitałowym. Trudno będzie powtórzyć takie zyski

  Minimum 7,7 mld zł – tyle inwestorzy indywidualni zarobili na rynku kapitałowym w 2017 r. To o ponad połowę więcej niż rok wcześniej. Jednak w tym roku sytuacja na GPW nie wygląda optymistycznie.

  czytaj więcej

 • Wilkowicz o PPK: Pozwólmy Pracować Kapitałowi [OPINIA]

  Wilkowicz o PPK: Pozwólmy Pracować Kapitałowi [OPINIA]

   Rozważanie dziś sensowności (lub braku) uchwalania ustawy o pracowniczych planach kapitałowych mija się z celem. Rządzący wykazują się w tej sprawie na tyle dużą determinacją, że bez wielkiego ryzyka możemy założyć, iż ustawa zostanie przyjęta. 

  czytaj więcej

 • Piotr Duda pozostanie szefem Solidarności, nie miał konkurentów [SYLWETKA]

  Piotr Duda pozostanie szefem Solidarności, nie miał konkurentów [SYLWETKA]

  56-letni Piotr Duda rozpoczyna trzecią kadencję na stanowisku przewodniczącego Solidarności. W czwartkowych wyborach, podobnie jak przed czterema laty, nie miał konkurentów. Wyliczał związkowe sukcesy minionej kadencji i zapowiedział walkę o realizację kolejnych postulatów.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników