jakie akcje kupić w listopadzie 2013

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu jakie akcje kupić w listopadzie 2013. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące jakie akcje kupić w listopadzie 2013.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Kłamstwo polityków i ich buta? Oto jak unijne państwo obala rząd

  Kłamstwo polityków i ich buta? Oto jak unijne państwo obala rząd

  Rumuni wypracowali własny model pokojowej rewolucji. Najpierw zablokowali jedną z największych inwestycji górniczych na świecie. Później doprowadzili do wymiany skorumpowanych elit. Teraz chcą budować państwo na swoich zasadach.

  czytaj więcej

 • Poradnia podatkowa: Podatek od czynności cywilnoprawnych

  Poradnia podatkowa: Podatek od czynności cywilnoprawnych

  Na jakich zasadach przysługuje zwrot pobranego podatku; Kiedy spółka zapłaci PCC przy pożyczce odnawialnej; Jaka forma transakcji nie powoduje opodatkowania; Jakie grunty uprawniają do skorzystania ze zwolnienia; Jak rozliczyć zamianę rzeczy ruchomej; Czy zakup w postępowaniu upadłościowym skutkuje zapłatą podatku; Jak uniknąć zapłaty PCC przy pożyczce od rodziny; W którym urzędzie złożyć rozliczenie zakupu mieszkania i garażu;  Czy przy częściowym zniesieniu współwłasności konieczny jest PCC - na te wszystkie pytania znajdziesz odpowiedź na najnowszej poradni podatkowej DGP.

  czytaj więcej

 • Obalenie rządu Iranu uznawano w Waszyngtonie za błyskotliwy sukces CIA . Późniejsze konsekwencje temu przeczą

  Obalenie rządu Iranu uznawano w Waszyngtonie za błyskotliwy sukces CIA . Późniejsze konsekwencje temu przeczą

  Obalenie rządu Iranu długo uznawano w Waszyngtonie za najbłyskotliwszy sukces CIA i dopiero niedawno zaczęto się zastanawiać, czy późniejsze konsekwencje aby temu nie przeczą.

  czytaj więcej

 • Podpalenia i swastyki. Niemiecka prowincja przeciwko uchodźcom [WYWIAD DGP]

  Podpalenia i swastyki. Niemiecka prowincja przeciwko uchodźcom [WYWIAD DGP]

  Niemcy są ostrożni, samozachowawczy. Bo mandat za mowę nienawiści wynosi 1200 euro. Głośno było o ukaranym facecie, który publicznie powiedział, że w swojej wsi nie chce azylantów. Teraz tam się wszyscy boją odezwać. Nie wolno im protestować, choć nie podoba się to, że ludzie w Niemczech muszą oszczędzać, że ogrzewanie jest drogie, a w domach azylanckich okna pootwierane na oścież, bałagan, a śmieci i jedzenie walają się po podwórku.

  czytaj więcej

 • Sieć TOR - internet dla terrorystów

  Sieć TOR - internet dla terrorystów

  Nastolatek, który zastrzelił dziewięć osób w monachijskim centrum handlowym, zaopatrzył się w broń w tzw. głębokiej sieci, pozwalającej na anonimowe zakupy zakazanych towarów. Ali Sonboly wybrał glocka 17. To cieszący się dużą popularnością w policji i wojsku pistolet austriackiej produkcji. Według bawarskiej policji nastolatek kupił broń przez internet. Aby ominąć restrykcyjne przepisy regulujące handel bronią, zakupu dokonał za pośrednictwem jednego z nielegalnych serwisów skrytych w tzw. ciemnym lub głębokim internecie.

  czytaj więcej

 • Oświadczenia majątkowe: Walka z korupcją czy narzędzie polityczne?

  Oświadczenia majątkowe: Walka z korupcją czy narzędzie polityczne?

  Co roku oświadczenia majątkowe składa kilkaset tysięcy osób pełniących funkcje publiczne. Za zatajenie posiadanego majątku grozi im nawet do 5 lat więzienia. Ale i tak co chwila wybuchają medialne afery.

  czytaj więcej

 • Cienka kapitalizacja krok po kroku

  Cienka kapitalizacja krok po kroku

  Niedostateczna kapitalizacja (cienka kapitalizacja, ang. thin capitalization) to pojęcie z zakresu prawa podatkowego. Opisuje ono sytuację, w której działalność gospodarcza danego podmiotu (podatnika podatku dochodowego od osób prawnych) zamiast wkładami wniesionymi przez wspólników na kapitał zakładowy finansowana jest pożyczkami udzielonymi przez jednostki powiązane kapitałowo. Konsekwencją tych sytuacji jest konieczność wyłączenia z kosztów uzyskania przychodów (KUP) części odsetek od takich pożyczek zapłaconych pożyczkodawcy.

  czytaj więcej

 • 500 plus, spór o TK, strajk kobiet... Oto najważniejsze wydarzenia społeczne 2016 roku [KALENDARIUM]

  500 plus, spór o TK, strajk kobiet... Oto najważniejsze wydarzenia społeczne 2016 roku [KALENDARIUM]

  Start rządowego Programu 500 plus, spór o Trybunał Konstytucyjny, Światowe Dni Młodzieży, szczyt NATO, 1050-lecie chrztu Polski, wznowienie badania katastrofy smoleńskiej, strajk kobiet czy reforma edukacji - te wydarzenia przykuwały uwagę opinii publicznej w 2016 r.

  czytaj więcej

 • Boom na mieszkania bez pożyczania. Polacy mają alergię na banki czy nauczyli się inwestować?

  Boom na mieszkania bez pożyczania. Polacy mają alergię na banki czy nauczyli się inwestować?

  Według szacunków Narodowego Banku Polskiego dwa na trzy nowe mieszkania kupujemy bez proszenia o kredyt. Co za tym idzie, przybywa klientów, którzy nie chcą, aby bank im pożyczał ani oszczędzał ich pieniądze. Bo żeby dobrze zarobić i dużo odłożyć, trzeba najpierw mądrze wydać

  czytaj więcej

 • Mija 10 lat od ostatniego kryzysu finansowego. Byliśmy głupi przed nim. I głupi pozostaliśmy

  Mija 10 lat od ostatniego kryzysu finansowego. Byliśmy głupi przed nim. I głupi pozostaliśmy

  Nigdy nie marnujcie dobrego kryzysu – lubił mawiać brytyjski premier Winston Churchill. Chodziło mu o to, by ze społecznych załamań i perturbacji wyciągać właściwe wnioski. Zmieniać modus operandi. Słowem – uczyć się na własnych błędach.

  czytaj więcej

 • Egipt: Hosni Mubarak odzyskał wolność i podzielił mieszkańców

  Egipt: Hosni Mubarak odzyskał wolność i podzielił mieszkańców

  Sześć lat po wymuszonym ustąpieniu ze stanowiska prezydenta Hosni Mubarak odzyskał wolność. O ironio – dziś Egipt jest w gorszej kondycji niż za jego rządów

  czytaj więcej

 • Przekręt na lepszego bitcoina. Mamy w Polsce nową piramidę finansową?

  Przekręt na lepszego bitcoina. Mamy w Polsce nową piramidę finansową?

  Sprawa Amber Gold niczego nas nie nauczyła. W stolicy konferencję dla ponad tysiąca osób zorganizowała firma promująca projekt DasCoin, który eksperci nazywają piramidą finansową. Prokuratura tłumaczy, że dopóki nie zgłaszają się pokrzywdzeni, dopóty nie ma problemu.

  czytaj więcej

 • VAT: Najważniejsze rozstrzygnięcia sądów w 2017 roku

  VAT: Najważniejsze rozstrzygnięcia sądów w 2017 roku

  W zeszłym roku liczba sporów sądowych nie spadła, a wręcz przeciwnie. Każdy sąd, także administracyjny, rozpoznając indywidualną sprawę, jest w swoich orzeczeniach niezawisły i podlega tylko konstytucji i ustawom. Dla podatników liczy się jednak pewność prawa i jednolitość orzecznictwa. Dlatego w naszym podsumowaniu położyliśmy główny nacisk na wyroki Trybunału Sprawiedliwości UE, Trybunału Konstytucyjnego oraz uchwały Naczelnego Sądu Administracyjnego, które to orzecznictwo ujednolicają. Zwróciliśmy też uwagę na wyroki kontrowersyjne oraz takie, które przełamały dotychczasową linię orzeczniczą. Staraliśmy się wskazać orzeczenia nowe, precedensowe, wyjaśniające wcześniejsze wątpliwości podatników, fiskusa i sądów, a także takie, które są szansą na ostateczne zakończenie sporów albo właśnie je otwierają. Dziś prezentujemy te, które dotyczyły podatku VAT.

  czytaj więcej

 • Kanada: Rząd chce dokładniej sprawdzać kupujących broń

  Kanada: Rząd chce dokładniej sprawdzać kupujących broń

  Rząd Kanady planuje wprowadzenie zmian w prawie, które utrudnią dostęp do broni palnej. Kwestia kontroli osób, które chcą kupić legalnie dostępną broń palną, była w 2015 roku w programie wyborczym rządzących obecnie liberałów.

  czytaj więcej

 • Trudny przypadek Work Service. Dlaczego wartość akcji firmy spadła o ponad 50 proc.?

  Trudny przypadek Work Service. Dlaczego wartość akcji firmy spadła o ponad 50 proc.?

  Akcjonariusze Work Service, największej w kraju agencji pośrednictwa pracy, zapłacili wysoką cenę za intensywną ekspansję zagraniczną.

  czytaj więcej

 • Sierant: Taniec inwestora z Krezusa

  Sierant: Taniec inwestora z Krezusa

  To było tak. 10 marca 2015 r. notowana na rynku głównym spółka Krezus opublikowała bardzo nietypowy raport bieżący. Poinformowała o tym, że dzień wcześniej Komisja Nadzoru Finansowego wystąpiła do biur maklerskich o… zablokowanie jej rachunków papierów wartościowych.

  czytaj więcej

 • Prokuratura zarzuca byłym szefom PKP Cargo niegospodarność

  Prokuratura zarzuca byłym szefom PKP Cargo niegospodarność

  Na polecenie Prokuratury Regionalnej w Lublinie zatrzymany został wczoraj m.in. Adam P., który był szefem PKP Cargo od listopada 2013 r. do grudnia 2015 r. Jemu oraz pozostałym ówczesnym członkom zarządu spółki kolejowej śledczy zarzucają niegospodarność, która miała spowodować straty sięgające ćwierć miliarda złotych. Chodzi o zakup przez PKP Cargo udziałów innego przewoźnika zajmującego się transportem towarów – mającej siedzibę w Amsterdamie, ale działającej na terenie Czech spółki Advanced World Transport.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników