jednostka stowarzyszona

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu jednostka stowarzyszona. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące jednostka stowarzyszona.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Szahaj: Okrawanie państwa

  Szahaj: Okrawanie państwa

  Wydawałoby się, że sposób myślenia o gospodarce i państwie wyznaczony przez neoliberalną czy wręcz libertarianistyczną narrację złego państwa i dobrego rynku kapitalistycznego odchodzi do lamusa. Klęska projektu neoliberalnego, ujawniona wyraźnie w ostatnim kryzysie gospodarczym, powinna kazać nam inaczej spojrzeć na miejsce i rolę państwa w gospodarce, na mityczne przewagi własności prywatnej nad własnością państwową oraz kwestie zysku i strat. I być może, faktycznie, gdzieś taka zmiana się dokonała, ale z pewnością nie u nas.

  czytaj więcej

 • Szahaj: Błędy neoliberalizmu ekonomicznego

  Szahaj: Błędy neoliberalizmu ekonomicznego

  Absolutyzacja wolności gospodarczej i wolnego rynku przyniosła szkodę wartościom, które są od wolności niemniej ważne i w pierwotnej wersji liberalizmu były traktowane jako komplementarne: równości i sprawiedliwości

  czytaj więcej

 • Czemu służy wymiana informacji pomiędzy urzędami skarbowymi w UE

  Czemu służy wymiana informacji pomiędzy urzędami skarbowymi w UE

  Jeżeli polski podatnik zarobi na odsetkach za granicą, to fiskus chce o tym wiedzieć. Konieczna jest więc współpraca aparatu skarbowego w całej UE.

  czytaj więcej

 • Za nami II Europejski Kongres Jakości

  Za nami II Europejski Kongres Jakości

  Podsumowaliśmy II edycję Europejskiego Kongresu Jakości! - Blisko 600 uczestników, 10 paneli tematycznych, warsztatów i spotkań oraz 3 wystąpienia specjalne. Tak w liczbach przedstawiała się II edycja Europejskiego Kongresu Jakości, która 17 marca 2016 roku odbyła się w Warszawie. Jedyne tego typu wydarzenie w Polsce zgromadziło przedstawicieli świata biznesu, nauki oraz samorządów, którzy przez cały dzień dyskutowali na tematy poświęcone w całości zagadnieniom związanym z jakością. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem: JAKOŚĆ. Po prostu.

  czytaj więcej

 • Bezpieczeństwo produktów: Regulacje jak w UE i wyższe kary dla przedsiębiorców

  Bezpieczeństwo produktów: Regulacje jak w UE i wyższe kary dla przedsiębiorców

  Nowa ustawa z 13 kwietnia 2016 r. o systemach oceny zgodności i nadzoru rynku (Dz.U. poz. 542), która obowiązuje od 20 kwietnia 2016 r., to akt ważny dla ok. 35 tys. polskich przedsiębiorców. Dostosowuje ona zasady wprowadzania na rynek wyrobów i oznaczania ich znakiem CE do ustawodawstwa europejskiego. Wdraża przy tym przepisy ogólne kilkunastu dyrektyw sektorowych (z czego dziewięć wchodzi w życie w 2016 r.), w tym m.in. dotyczące definicji zasad dokonywania oceny zgodności, obowiązków podmiotów gospodarczych czy zasad notyfikacji jednostek oceniających zgodność.

  czytaj więcej

 • Szahaj: Człowiek przedsiębiorstwo

  Szahaj: Człowiek przedsiębiorstwo

  Pewne idee i metafory niepostrzeżenie obejmują we władanie nasze umysły i zaczynają kierować naszym działaniem. Z czasem stają się dla nas tak oczywiste, że przestajemy zauważać ich sztuczność. Naturalizują się, tzn. zaczynają być postrzegane jako oczywistość i przybierają postać niewidocznego tła naszego myślenia. Dzieje się tak szczególnie wtedy, gdy jakaś ideologia – pojmowana jako całościowy system postrzegania świata, oceniania i wyznaczania celów godnych realizacji – uzyskuje pozycję dominującą w obszarze przekonań danej wspólnoty.

  czytaj więcej

 • Macierewicz: Polska nie wycofuje się z Eurokorpusu

  Macierewicz: Polska nie wycofuje się z Eurokorpusu

  Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz zaprzeczył we wtorek, by Polska miała wycofać się z Eurokorpusu. Wcześniej doniesienia medialne na ten temat zdementował wiceszef MON Bartosz Kownacki i rzecznik rządu Rafał Bochenek.

  czytaj więcej

 • Magierowski: Prezydent nie widzi potrzeby zwoływania RBN

  Magierowski: Prezydent nie widzi potrzeby zwoływania RBN

  Prezydent Andrzej Duda nie widzi w tej chwili potrzeby zwoływania Rady Bezpieczeństwa Narodowego - powiedział PAP Dyrektor Biura Prasowego Kancelarii Prezydenta Marek Magierowski.

  czytaj więcej

 • Bielan: Konflikt Dudy i Macierewicza to tarcia kompetencyjne

  Bielan: Konflikt Dudy i Macierewicza to tarcia kompetencyjne

  Spory między prezydentem Andrzejem Dudą i szefem MON Antonim Macierewiczem to tarcia kompetencyjne - uważa wicemarszałek Senatu Adam Bielan (PiS). Wyraził nadzieję, że od piątkowego spotkania prezydenta i ministra obieg informacji między MON a BBN i urzędem prezydenta będzie lepszy.

  czytaj więcej

 • Dywidenda za 2016 rok może być przychodem 2017 roku

  Dywidenda za 2016 rok może być przychodem 2017 roku

  Problem pojawia się, gdy sprawozdanie spółki córki zostaje zatwierdzone wcześniej. Wtedy spółka matka musi podjąć decyzję, czy ujmuje dywidendę w bieżących księgach, czy poprawia rachunek zysków i strat.

  czytaj więcej

 • Jak przygotować się na zmiany w ujmowaniu przychodów

  Jak przygotować się na zmiany w ujmowaniu przychodów

  Zostało już tylko pół roku do momentu, gdy zacznie obowiązywać nowy MSSF 15. To najwyższa pora, aby podjąć decyzję o sposobie jego wdrożenia. Od tego zależy skala przekształceń i modyfikacji w księgach.

  czytaj więcej

 • Problemy mają też firmy stosujące międzynarodowe standardy

  Problemy mają też firmy stosujące międzynarodowe standardy

  W sprawozdaniu finansowym sporządzonym zgodnie z MSSF trzeba również ujawnić transakcje biznesowe z partnerką prezesa. Tymczasem bywa, że spółki nie podają informacji dotyczących powiązań osobowych.

  czytaj więcej

 • WIG 20 zakończył dzień nad kreską

  WIG 20 zakończył dzień nad kreską

  WIG 20 zakończył sesję niewielkim wzrostem. Pod kreską znalazł się natomiast indeks średnich spółek. Wśród blue chipów najmocniej w górę poszły notowania LPP.

  czytaj więcej

 • Repolonizacja Stoczni Gdańsk stała się faktem

  Repolonizacja Stoczni Gdańsk stała się faktem

  ARP przejęła kontrolę nad sprzedaną w 2007 r. gdańską stocznią oraz firmą GSG Towers.

  czytaj więcej

 • Nord Stream 2: Nie wszystko stracone

  Nord Stream 2: Nie wszystko stracone

  Ostatnie wydarzenia wokół Gazociągu Północnego 2 pokazują, że nawet jeśli nie jesteśmy w stanie go zablokować, to przynajmniej moglibyśmy starać się go ucywilizować.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników