konsumenci

* konsument - w biologii: rodzaj organizmów żywych,


 • Opłata recyklingowa w 2018 roku. Fiskus zarobi ćwierć miliarda złotych na sprzedaży foliówek

  Opłata recyklingowa w 2018 roku. Fiskus zarobi ćwierć miliarda złotych na sprzedaży foliówek

  Sklepy będą doliczać od przyszłego roku opłatę recyklingową, ale nikt im nie powiedział, że mają wliczać ją do podstawy opodatkowania VAT. Potwierdziło to teraz MF w odpowiedzi na pytanie DGP.

  czytaj więcej

 • Liderzy polskiego włókiennictwa

  Liderzy polskiego włókiennictwa

  Biliński – fabryka kolorów

  czytaj więcej

 • Uczmy się od najlepszych

  Uczmy się od najlepszych

  O tym czym są innowacje procesowe, także w kontekście zawodowego kształcenia dualnego i szansach na przeniesienie tych wzorców do Polski, w rozmowie z Ewą Brzozowską, Członkiem Zarządu ALPLA Opakowania z Tworzyw Sztucznych Sp. z o.o.

  czytaj więcej

 • Innowacje w turystyce

  Innowacje w turystyce

  Po ubiegłorocznym Kongresie Turystyki Polskiej w Świdnicy, miasto zorganizowało kolejną, ogólnopolską debatę na rzecz tego sektora. Podczas dwóch dni (18-19.10 br.) tematem wiodącym konferencji, dedykowanej organizatorom usług i produktów turystycznych, samorządom oraz przedstawicielom nauki, były innowacje w turystyce jako determinanta rozwoju regionów, rentowności biznesu i sprawności procesów zarządczych.

  czytaj więcej

 • O innowacjach w samorządzie i biznesie rozmawiano w Ostrowi Mazowieckiej

  O innowacjach w samorządzie i biznesie rozmawiano w Ostrowi Mazowieckiej

  W Ostrowi Mazowieckiej odbyło się III Ostrowskie Forum Rozwoju, będące kontynuacją ważnej dyskusji na temat potencjału miasta i regionu, kierunków inwestycyjnych i optymalizacji procesów gospodarczych. Tegoroczna tematyka poświęcona została innowacyjnym rozwiązaniom w przestrzeni samorządowej i biznesowej.

  czytaj więcej

 • Liderzy polskiego włókiennictwa

  Liderzy polskiego włókiennictwa

  Biliński – fabryka kolorów

  czytaj więcej

 • Uczmy się od najlepszych

  Uczmy się od najlepszych

  O tym czym są innowacje procesowe, także w kontekście zawodowego kształcenia dualnego i szansach na przeniesienie tych wzorców do Polski, w rozmowie z Ewą Brzozowską, Członkiem Zarządu ALPLA Opakowania z Tworzyw Sztucznych Sp. z o.o.

  czytaj więcej

 • Zawyżone opłaty za odpady komunalne. Jest zawiadomienie do UOKiK

  Zawyżone opłaty za odpady komunalne. Jest zawiadomienie do UOKiK

  - Wdrożony system doprowadził do monopolizacji rynku przez podmioty uprawnione do zagospodarowania odpadów i dalej do drastycznego wzrostu cen, który trudno uzasadnić jakimkolwiek obiektywnym czynnikiem mającym wpływ na tak daleko idący wzrost kosztów przez przedsiębiorców – pisze Związek Samorządów Polskich.

  czytaj więcej

 • Intel wpędził w kłopoty klientów. Teraz sam je ma

  Intel wpędził w kłopoty klientów. Teraz sam je ma

  Pierwsze pozwy i spadki na giełdzie to efekt afery wokół wadliwych procesorów Intela. Ale problemy tej firmy mogą się dopiero zacząć.

  czytaj więcej

 • Największe zagrożenie dla konkurencji? Niezniszczalne kartele

  Największe zagrożenie dla konkurencji? Niezniszczalne kartele

  Brakuje międzynarodowych możliwości zwalczania zmów przedsiębiorców, jeżeli są poza zasięgiem prawa Unii Europejskiej lub USA. Choć istnieją skuteczne sposoby ich wykrywania, wciąż nie udaje się ich wyeliminować.

  czytaj więcej

 • VAT: Najważniejsze rozstrzygnięcia sądów w 2017 roku

  VAT: Najważniejsze rozstrzygnięcia sądów w 2017 roku

  W zeszłym roku liczba sporów sądowych nie spadła, a wręcz przeciwnie. Każdy sąd, także administracyjny, rozpoznając indywidualną sprawę, jest w swoich orzeczeniach niezawisły i podlega tylko konstytucji i ustawom. Dla podatników liczy się jednak pewność prawa i jednolitość orzecznictwa. Dlatego w naszym podsumowaniu położyliśmy główny nacisk na wyroki Trybunału Sprawiedliwości UE, Trybunału Konstytucyjnego oraz uchwały Naczelnego Sądu Administracyjnego, które to orzecznictwo ujednolicają. Zwróciliśmy też uwagę na wyroki kontrowersyjne oraz takie, które przełamały dotychczasową linię orzeczniczą. Staraliśmy się wskazać orzeczenia nowe, precedensowe, wyjaśniające wcześniejsze wątpliwości podatników, fiskusa i sądów, a także takie, które są szansą na ostateczne zakończenie sporów albo właśnie je otwierają. Dziś prezentujemy te, które dotyczyły podatku VAT.

  czytaj więcej

 • Wzrost opłat za odbiór i zagospodarowanie śmieci to ciemna strona reformy gospodarki odpadowej

  Wzrost opłat za odbiór i zagospodarowanie śmieci to ciemna strona reformy gospodarki odpadowej

  Przeciwko monopolizacji rynku ciężkie działa wytaczają przedstawiciele Związku Samorządów Polskich. Mówią dość szerzącej się patologii, która wymusza na nich – jak przekonują – niczym nieuzasadnione podwyżki za odbieranie śmieci.

  czytaj więcej

 • KNF chce wspierać FinTechy i… wiedzieć o nich więcej

  KNF chce wspierać FinTechy i… wiedzieć o nich więcej

  W ubiegły piątek Urząd Komisji Nadzoru Finansowego uruchomił Program Innovation Hub. To platforma informacyjno-szkoleniowa stworzona z myślą zarówno o start-upach, jak i dojrzałych firmach, które chcą wykorzystywać nowoczesne technologie informatyczne w obszarze usług finansowych (ang. FinTech). Przedsiębiorcy mogą uzyskać wsparcie UKNF w identyfikacji właściwych przepisów prawa, innych regulacji i stanowisk nadzorczych mających zastosowanie do danego modelu biznesowego, oferowanego produktu lub usługi finansowej. Ponadto mogą otrzymać informacje o zasadach działania nadzoru, trybie uzyskania zezwolenia na prowadzenie określonego rodzaju działalności oraz dokumentach i wytycznych dostępnych na stronie internetowej organu nadzorczego.

  czytaj więcej

 • Kiedy prezes UOKiK pyta, odpowiedź jest obowiązkowa

  Kiedy prezes UOKiK pyta, odpowiedź jest obowiązkowa

  Korespondencji od organu nadzoru nie wolno lekceważyć. Nawet gdy przedsiębiorca jest przekonany, że sprawa jest nieistotna. W przeciwnym razie naraża się na dotkliwe sankcje.

  czytaj więcej

 • Telekomy: Nowe prawo zasypie nas papierami

  Telekomy: Nowe prawo zasypie nas papierami

  Projekt nowelizacji prawa telekomunikacyjnego, który miał scyfryzować kontakt między operatorami a klientami, wprowadzi jeszcze więcej papierowych dokumentów – uważają przedsiębiorcy z branży.

  czytaj więcej

 • Kwiat Lotosu rozkwita. Czas na akwizycje

  Kwiat Lotosu rozkwita. Czas na akwizycje

  Gdański koncern może przejąć wkrótce kilkanaście stacji paliw w województwie pomorskim – wynika z informacji DGP.

  czytaj więcej

 • Fiskus jak eBay, ale z poślizgiem: Urząd skarbowy sprzeda rzeczy na e-aukcji

  Fiskus jak eBay, ale z poślizgiem: Urząd skarbowy sprzeda rzeczy na e-aukcji

  Od 1 stycznia 2018 r. przepisy pozwalają urzędom skarbowym przeprowadzać internetowe licytacje ruchomości zajętych w ramach egzekucji zaległości podatkowych. Na praktyczne zastosowanie trzeba jednak poczekać.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników