kredyt

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu kredyt. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące kredyt.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Prace Sejmu 2017: Czym w tym tygodniu zajmowali się posłowie?

  Prace Sejmu 2017: Czym w tym tygodniu zajmowali się posłowie?

  Za nami czterodniowe obrady Sejmu, które zaowocowały kolejnymi decyzjami w kluczowych sprawach podatkowych, gospodarczych i społecznych. 49. posiedzenie Sejmu rozpoczęło się 10 października i minęło pod znakiem ustawy budżetowej na 2018 rok, prezydenckimi propozycjami pomocy frankowiczom i świadczeń dla górników.

  czytaj więcej

 • Trzaskowski: Nie będę zabiegał o poparcie pani prezydent. Domyślam się, że ona nie zagłosuje na PiS [WYWIAD]

  Trzaskowski: Nie będę zabiegał o poparcie pani prezydent. Domyślam się, że ona nie zagłosuje na PiS [WYWIAD]

  Zdaję sobie sprawę, że łatwo jest dokleić mi łatkę urodzonego w czepku, więc tym bardziej wiem, że moim obowiązkiem jest zająć się ludźmi, którym żyje się ciężej - mówi w rozmowie z Magdaleną Rigamonti Rafał Trzaskowski, poseł PO i kandydat tej partii na następcę Hanny Gronkiewicz-Waltz na stanowisku prezydenta Warszawy.

  czytaj więcej

 • Ostatnia szansa na poprawki w PIT i CIT. Juz wkrótce duża nowelizacja podatków dochodowych

  Ostatnia szansa na poprawki w PIT i CIT. Juz wkrótce duża nowelizacja podatków dochodowych

  Duża nowelizacja podatków dochodowych jest już na ostatniej prostej. Została przyjęta przez Sejm, a jutro ma się nią zająć Senat. Warto, by wprowadził w niej jeszcze zmiany.

  czytaj więcej

 • Warto sprawdzić korzyści, jakie niesie ze sobą nowa premia amortyzacyjna

  Warto sprawdzić korzyści, jakie niesie ze sobą nowa premia amortyzacyjna

  W tym studium przypadku firma planuje zakup środków trwałych i zastanawia się, którą premię amortyzacyjną zastosować: limitowaną do kwoty 50 tys. euro czy nową. Przypomnijmy, że ta druga obowiązuje od 12 sierpnia tego roku, ale prawodawca zastrzegł, iż może mieć zastosowanie do środków trwałych nabytych od początku 2017 r. Aby z niej skorzystać w postaci jednorazowego odpisu amortyzacyjnego, należy nabyć fabrycznie nowy środek trwały. Nie chodzi przy tym o dowolny środek trwały, a jedynie taki, który zaliczony jest do odpowiedniej grupy KŚT. Ponadto na taki fabrycznie nowy środek trwały trzeba wydać nie mniej niż 10 000 zł. Limit ma charakter roczny, dlatego warto sobie tak zaplanować zakupy, by i w jednym, i w drugim roku całkowicie skorzystać z premii. 

  czytaj więcej

 • Cienka kapitalizacja szersza, ale bardziej kłopotliwa

  Cienka kapitalizacja szersza, ale bardziej kłopotliwa

  Od przyszłego roku obowiązywać mają nowe zasady rozliczania w kosztach odsetek i innych wydatków związanych z korzystaniem przez podatników z finansowania dłużnego. Nowe przepisy w wersji, w jakiej zostały uchwalone przez Sejm, są zdecydowanie wyższej jakości niż pierwotny projekt, jednak w dalszym ciągu wymagają kilku poprawek i może Senat je naniesie.

  czytaj więcej

 • Koszty w PIT i CIT nadal traktowane inaczej niż w księgach

  Koszty w PIT i CIT nadal traktowane inaczej niż w księgach

  Nie będzie zmiany, która miała ujednolicić zasady odliczania wydatków dla celów podatkowych i rachunkowych. Ministerstwo Finansów wycofało się z tego pomysłu.

  czytaj więcej

 • Ubezwłasnowolnienie. Jak przebiega procedura?

  Ubezwłasnowolnienie. Jak przebiega procedura?

  Znaczne ograniczenie prawa do kierowania swoimi sprawami (np. zawierania umów) służy jako ochrona dla osób niezdolnych do dbania o swoje dobro wskutek np. zaburzenia psychicznego, uzależnienia od alkoholu czy niepełnosprawności intelektualnej. Wniosek o ubezwłasnowolnienie mogą złożyć krewni w linii prostej, współmałżonek lub przedstawiciel stawowy (osoba obca tylko poprzez wniosek do prokuratora). Ubezwłasnowolnienie może być częściowe lub całkowite.

  czytaj więcej

 • Teraz 500 plus idzie na wydatki

  Teraz 500 plus idzie na wydatki

  Aktywa gospodarstw domowych w końcu czerwca wynosiły niespełna 1,24 bln zł – wynika z najnowszych danych Narodowego Banku Polskiego. W tak szybkim tempie nie bogaciliśmy się od 54 miesięcy.

  czytaj więcej

 • Fiskalny cios w rynek fuzji i przejęć

  Fiskalny cios w rynek fuzji i przejęć

  Wszystkie transakcje debt push down będą uznane za podejrzane podatkowo. Taka walka na skróty z optymalizacją podatkową to wyraz nadmiernego fiskalizmu, który może odbić się negatywnie na polskim rynku fuzji i przejęć.

  czytaj więcej

 • 3 największe problemy sprzedawców przy płatności kartą

  3 największe problemy sprzedawców przy płatności kartą

  Transakcje z użyciem kart płatniczych stają się coraz bardziej popularne i coraz bardziej wypierają gotówkowe. Świadczą o tym m.in. dane NBP: w II kwartale 2017 r. liczba kart płatniczych w obiegu była rekordowa – 37,8 mln, o 28 tys. wyższa niż w marcu. Rekordowa była też liczba terminali POS obsługujących płatności – 584 tys., a zainstalowane były łącznie w 430 tys. placówek. Od kwietnia do czerwca przeprowadzono za ich pośrednictwem 955,5 mln transakcji – także najwięcej w historii. Pomimo upowszechnienia kart przepisy związane z korzystaniem z nich nie zawsze są znane sprzedawcom i konsumentom. Świadczą o tym m.in. liczne opisywane w prasie i internecie przypadki sporów, np. w sytuacji odmowy przyjęcia karty od klienta albo gdy sprzedawca prosi o przedstawienie dowodu osobistego przy określonej wysokości transakcji. Jak się okazuje, w tym ostatnim przypadku sprzedawcy często czynią to bezprawnie. Dziś odpowiadamy zatem na wybrane pytania przedsiębiorców.

  czytaj więcej

 • Waszczykowski i Wallström: Chcemy zaproponować kształt przyszłego rozwoju PW

  Waszczykowski i Wallström: Chcemy zaproponować kształt przyszłego rozwoju PW

  Osiem lat temu powstało Partnerstwo Wschodnie (PW) Unii Europejskiej. Było ono wspólną inicjatywą polsko-szwedzką i oznaczało, że UE postanowiła pogłębić relacje z sześcioma najbliższymi sąsiadami, zamieszkałymi przez 75 mln osób: Armenią, Azerbejdżanem, Białorusią, Gruzją, Mołdawią i Ukrainą.

  czytaj więcej

 • Split payment: Banki opóźniają wejście w życie podzielonej płatności VAT

  Split payment: Banki opóźniają wejście w życie podzielonej płatności VAT

  Nie 1 kwietnia, ale 1 lipca miałaby wejść w życie ustawa umożliwiająca stosowanie podzielonej płatności w rozliczeniach VAT.

  czytaj więcej

 • Wyniki finansowe banków: Dochody z odsetek nakręcają zyski, podatki je obniżają

  Wyniki finansowe banków: Dochody z odsetek nakręcają zyski, podatki je obniżają

  W ścinaniu oprocentowania depozytów instytucje finansowe doszły już do ściany. Zarabiają więcej, bo udzielają droższych kredytów. Które dla kilku z nich okazały się ryzykowne i zmusiły do stworzenia większych rezerw.

  czytaj więcej

 • Trzy zmiany, które uderzą w finansowanie przedsiębiorstw [WYWIAD]

  Trzy zmiany, które uderzą w finansowanie przedsiębiorstw [WYWIAD]

  - Jeżeli otrzymana przez podatnika kwota przekroczy jego rynkową zdolność kredytową, to fiskus będzie mógł wyrzucić odsetki z kosztów uzyskania przychodu - mówi Paweł Toński w rozmowie z DGP.

  czytaj więcej

 • Wydatki i inwestycje ciągną nas w górę

  Wydatki i inwestycje ciągną nas w górę

  Na tak duży wzrost PKB musiało się złożyć także odbicie w inwestycjach – oceniają eksperci.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników