kredyt gotówkowy

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu kredyt gotówkowy. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące kredyt gotówkowy.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Prezes Banku Millennium: Kwestia frankowa jest do rozwiązania [WYWIAD]

  Prezes Banku Millennium: Kwestia frankowa jest do rozwiązania [WYWIAD]

  - Lepiej pomóc osobom, które tego potrzebują, niż zwracać spready tym, które sobie radzą -  uważa Joao Bras Jorge, Prezes Banku Millennium.

  czytaj więcej

 • Seniorzy zadłużają się na potęgę, często dla wnuków. Przy niskiej emeryturze mają problem ze spłatą

  Seniorzy zadłużają się na potęgę, często dla wnuków. Przy niskiej emeryturze mają problem ze spłatą

  Seniorzy zadłużają się na potęgę. Często pożyczają pieniądze dla wnuków, a potem nie radzą sobie ze spłatą. Trzynasta emerytura, 500-złotowy jednorazowy dodatek do emerytur wypłacany przed świętami Bożego Narodzenia czy wyższa waloryzacja najniższych emerytur – to kilka pomysłów adresowanych do seniorów, które w ostatnich tygodniach zgłaszały i opozycja, i partia rządząca.

  czytaj więcej

 • Ekspertka: Rynek mieszkaniowy bije rekordy [WIDEO]

  Ekspertka: Rynek mieszkaniowy bije rekordy [WIDEO]

  Rynek nieruchomości bije własne rekordy – powiedziała PAP ekspertka ds. nieruchomości Katarzyna Bednarczyk. Jak wyjaśniła, "w porównaniu z 2007 r. kiedy nastąpił ten pierwszy boom mieszkaniowy, sprzedaż mieszkań wzrosła o blisko 80 proc."

  czytaj więcej

 • Nie każde wsparcie od rodziny to darowizna lub pożyczka

  Nie każde wsparcie od rodziny to darowizna lub pożyczka

  Rodzina nie musi obawiać się o podatek od wzajemnej pomocy, jeśli świadczenia są wzajemne i ekwiwalentne – wynika z interpretacji dyrektora Krajowej Inspekcji Skarbowej.

  czytaj więcej

 • Celebryta w reklamie banku, czyli poproszę tę pożyczkę, co pan Adamczyk

  Celebryta w reklamie banku, czyli poproszę tę pożyczkę, co pan Adamczyk

  Pamiętacie żubra? Właśnie wraca. Usunięty, znacznym kosztem, symbol Banku Pekao zostaje właśnie, znacznym kosztem, przywrócony. Reżubryzacja ma przynajmniej tę zaletę, że nie trzeba płacić samemu żubrowi, a jedynie za reprodukcje jego sylwetki. Inaczej w przypadku niezliczonych gwiazd kina, sportu czy estrady eksponowanych w reklamach banków w telewizji i na billboardach. W ekonomiście zachowującym resztki wiary w racjonalność konsumentów ta parada celebrytów musi budzić zdumienie. Dlaczego ktoś miałby korzystać akurat z usług tego banku, który za ciężkie pieniądze poleca kierowca rajdowy czy wokalistka? Czy Szymon Majewski naprawdę przeanalizował starannie rynek kredytów hipotecznych, zanim polecił ofertę jednego z banków? Czy Chuck Norris zna się na faktoringu, a Piotr Adamczyk na pożyczkach gotówkowych?

  czytaj więcej

 • Prezes Getin Noble Banku: Nie musimy malować trawy na zielono

  Prezes Getin Noble Banku: Nie musimy malować trawy na zielono

  Wprowadzić bank do ścisłej czołówki naszej bankowości – taki dostałem mandat od akcjonariusza - powiedział w wywiadzie dal DGP Artur Klimczak prezesem Getin Noble Banku.

  czytaj więcej

 • Kredyt gotówkowy? Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę

  Kredyt gotówkowy? Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę

  W sierpniu i wrześniu br. eksperci portalu MojeBankowanie.pl w ramach 3 edycji „Instytucji roku” zbadali jakość obsługi w placówkach. W bankach sprawdzono sposób prezentacji oferty kredytu gotówkowego. Czy każda promocja jest promocją? Na co warto zwrócić uwagę zanim udamy się do placówki po kredyt?

  czytaj więcej

 • Czy banki są przygotowane do zdalnej obsługi klienta?

  Czy banki są przygotowane do zdalnej obsługi klienta?

  Dbając o komfort i czas klienta, banki coraz częściej udostępniają swoim klientom alternatywne do wizyty w placówce kanały kontaktu. Czy tymi kanałami w dogodnym dla nas czasie załatwimy swoja sprawę bez konieczności wizyty w oddziale? Jak wynika z 2 w tym roku edycji badania, obsługa w kanale zdalnym pozostawia wiele do życzenia.

  czytaj więcej

 • Pożyczki bez nieuczciwej reklamy

  Pożyczki bez nieuczciwej reklamy

  Spoty, które żadnego konsumenta nie wprowadzą w błąd. Przewidują to obowiązujące od wczoraj przepisy. Przedsiębiorcy zwracają jednak uwagę, że nie są one idealne.

  czytaj więcej

 • Pompowanie miliardów w spółki Skarbu Państwa

  Pompowanie miliardów w spółki Skarbu Państwa

  Dostaną 6,5 mld zł. Dług i deficyt urosną, ale będzie na inwestycje. W grudniu ubiegłego roku BGK został dokapitalizowany na kwotę 3 mld zł. Kolejne 2 mld zł dostał w sierpniu tego roku. Zastrzyk finansowy dla państwowego banku rozwoju Ministerstwo Finansów dostarczyło obligacjami skarbowymi.

  czytaj więcej

 • W kredytach nie widać boomu gospodarczego

  W kredytach nie widać boomu gospodarczego

  Bankowcy mówią raczej o wzroście ryzyka. Szczególnie w odniesieniu do przedsiębiorstw.

  czytaj więcej

 • Zrepolonizowany Pekao chce rosnąć, ale inteligentnie

  Zrepolonizowany Pekao chce rosnąć, ale inteligentnie

  Krok za krokiem, bez rewolucji – takie jest podejście zarządu do nowej strategii, która zakłada 3 mld zł zysku w 2020 r.

  czytaj więcej

 • 3 największe problemy sprzedawców przy płatności kartą

  3 największe problemy sprzedawców przy płatności kartą

  Transakcje z użyciem kart płatniczych stają się coraz bardziej popularne i coraz bardziej wypierają gotówkowe. Świadczą o tym m.in. dane NBP: w II kwartale 2017 r. liczba kart płatniczych w obiegu była rekordowa – 37,8 mln, o 28 tys. wyższa niż w marcu. Rekordowa była też liczba terminali POS obsługujących płatności – 584 tys., a zainstalowane były łącznie w 430 tys. placówek. Od kwietnia do czerwca przeprowadzono za ich pośrednictwem 955,5 mln transakcji – także najwięcej w historii. Pomimo upowszechnienia kart przepisy związane z korzystaniem z nich nie zawsze są znane sprzedawcom i konsumentom. Świadczą o tym m.in. liczne opisywane w prasie i internecie przypadki sporów, np. w sytuacji odmowy przyjęcia karty od klienta albo gdy sprzedawca prosi o przedstawienie dowodu osobistego przy określonej wysokości transakcji. Jak się okazuje, w tym ostatnim przypadku sprzedawcy często czynią to bezprawnie. Dziś odpowiadamy zatem na wybrane pytania przedsiębiorców.

  czytaj więcej

 • Przeciętna polska rodzina może spać spokojnie po wzięciu kredytu

  Przeciętna polska rodzina może spać spokojnie po wzięciu kredytu

  Na tle innych krajów europejskich mamy niewiele. W ubiegłym roku Narodowy Bank Polski we współpracy ze statystykami Głównego Urzędu Statystycznego po raz drugi pochylił się nad zasobnością gospodarstw domowych w Polsce.

  czytaj więcej

 • Bez podatku od przejętego kredytu

  Bez podatku od przejętego kredytu

  Spółka, która bierze na siebie dług innej spółki w zamian za wynagrodzenie równe kwocie należnej bankowi, nie musi dzielić się pieniędzmi z fiskusem – wynika z wyroku NSA.

  czytaj więcej

 • Hossa na rynku nieruchomości zatacza szerokie kręgi

  Hossa na rynku nieruchomości zatacza szerokie kręgi

  Wysokie stopy zwrotu i przeświadczenie o bezpieczeństwie inwestycji przyciągają oszczędności Polaków w nowe obszary rynku nieruchomości. Nawet do prywatnych akademików.

  czytaj więcej

 • Decyzja, pożyczka, zakup. Zakaz handlu w niedziele zmieni rynek kredytów

  Decyzja, pożyczka, zakup. Zakaz handlu w niedziele zmieni rynek kredytów

  Po 11 marca 2018 roku zacznie obowiązywać zakaz handlu w niedziele, a to - jak przewiduje Biuro Informacji Kredytowej - poważnie zmieni strukturę sprzedaży kredytów. W weekendy pracują nie tylko handlowcy, sprzedawcy i kasjerzy, ale również działy kredytów w bankach. Bo to właśnie w weekendy Polacy dokonują najwięcej zakupów na raty - wynika z danych BIK.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników