kredyty hipoteczne

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu kredyty hipoteczne. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące kredyty hipoteczne.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Prezes UOKiK coraz ważniejszym sojusznikiem frankowiczów w sporach z bankami [ANALIZA]

  Prezes UOKiK coraz ważniejszym sojusznikiem frankowiczów w sporach z bankami [ANALIZA]

  Problem kredytów indeksowanych lub denominowanych do waluty obcej, najczęściej do franka szwajcarskiego, dotyczy bardzo dużej grupy Polaków. Jego systemowe rozwiązanie obiecywało wielu polityków.

  czytaj więcej

 • Prezes PKO BP: Czeka nas ostra walka cenowa między bankami państwowymi [WYWIAD]

  Prezes PKO BP: Czeka nas ostra walka cenowa między bankami państwowymi [WYWIAD]

  - Co zrobimy, gdy się okaże, że trzeba podnieść stopy procentowe i raty kredytów pójdą w górę? Można by temu zaradzić, rozwijając na dużą skalę kredyty o stałym oprocentowaniu - zauważa Zbigniew Jagiełło, prezes PKO BP.

  czytaj więcej

 • REAS: Spodziewamy się zmniejszenia boomu mieszkaniowego w 2018 roku

  REAS: Spodziewamy się zmniejszenia boomu mieszkaniowego w 2018 roku

  W 2018 roku, naszym zdaniem, nastąpi zmniejszenie boomu w sprzedaży mieszkań - powiedział PAP wiceprezes zarządu REAS Paweł Sztejter. Dodał, że w kolejnych latach popyt znowu będzie rósł, m.in. dzięki zakupom inwestycyjnym.

  czytaj więcej

 • Mieszkanie Plus tak. Ale najem instytucjonalny to poważne zagrożenie

  Mieszkanie Plus tak. Ale najem instytucjonalny to poważne zagrożenie

  Niebawem rusza program budowy mieszkań pod wynajem. Choć Mieszkanie Plus to ruch w dobrym kierunku, to zawiera poważny błąd. Ustawa da deweloperom więcej praw niż zazwyczaj, odbierając ochronę gwarantowaną w Konstytucji - zwraca uwagę Akcja Demokracja.

  czytaj więcej

 • Nie każde wsparcie od rodziny to darowizna lub pożyczka

  Nie każde wsparcie od rodziny to darowizna lub pożyczka

  Rodzina nie musi obawiać się o podatek od wzajemnej pomocy, jeśli świadczenia są wzajemne i ekwiwalentne – wynika z interpretacji dyrektora Krajowej Inspekcji Skarbowej.

  czytaj więcej

 • Celebryta w reklamie banku, czyli poproszę tę pożyczkę, co pan Adamczyk

  Celebryta w reklamie banku, czyli poproszę tę pożyczkę, co pan Adamczyk

  Pamiętacie żubra? Właśnie wraca. Usunięty, znacznym kosztem, symbol Banku Pekao zostaje właśnie, znacznym kosztem, przywrócony. Reżubryzacja ma przynajmniej tę zaletę, że nie trzeba płacić samemu żubrowi, a jedynie za reprodukcje jego sylwetki. Inaczej w przypadku niezliczonych gwiazd kina, sportu czy estrady eksponowanych w reklamach banków w telewizji i na billboardach. W ekonomiście zachowującym resztki wiary w racjonalność konsumentów ta parada celebrytów musi budzić zdumienie. Dlaczego ktoś miałby korzystać akurat z usług tego banku, który za ciężkie pieniądze poleca kierowca rajdowy czy wokalistka? Czy Szymon Majewski naprawdę przeanalizował starannie rynek kredytów hipotecznych, zanim polecił ofertę jednego z banków? Czy Chuck Norris zna się na faktoringu, a Piotr Adamczyk na pożyczkach gotówkowych?

  czytaj więcej

 • Obowiązków więcej, prowizje takie same: Pośrednicy stracą na nowych regulacjach

  Obowiązków więcej, prowizje takie same: Pośrednicy stracą na nowych regulacjach

  Banki podniosły swoje marże, ale nie zechcą się nimi dzielić z pośrednikami. Ci stracą na nowych regulacjach. Od końca lipca banki i pośredników obowiązuje wiele nowych reguł przy sprzedaży kredytów na zakup mieszkania czy domu. Muszą przekazywać klientom m.in. szczegółowe informacje o kosztach, parametrach i ryzykach związanych z długiem.

  czytaj więcej

 • Odwracanie dodruku pieniądza

  Odwracanie dodruku pieniądza

  Amerykański Fed ma zacząć ściągać dolary z rynku. Ale nie wiadomo, kiedy zacznie ani jakie to będzie mieć skutki. W piątek minęło dziewięć lat od upadku banku Lehman Brothers. To wydarzenie jest uznawane za symbol początku ostrej fazy kryzysu finansowego, który przeorał krajobraz sektora finansowego na świecie, w wielu krajach doprowadził do dużego wzrostu długu publicznego, a Grecję doprowadził do bankructwa.

  czytaj więcej

 • Tejchman: Na razie nie jest źle

  Tejchman: Na razie nie jest źle

  Sukces ma, jak zawsze, wielu ojców. Znakomite wykonanie budżetu ma być więc efektem wspaniałej koniunktury, napisanych przez poprzednie ekipy przepisów, przygotowanych przez firmy doradcze pakietów paliwowych itd.

  czytaj więcej

 • Woś: Hańba domowa w XXI wieku

  Woś: Hańba domowa w XXI wieku

  Mieszkania są zbyt drogie. To akurat doświadczenie w dzisiejszym rozwiniętym świecie dość powszechne. Drogie mieszkania rodzą gniew. I jest to gniew, którego nie należy się wstydzić. Bo jest się o co wściekać.

  czytaj więcej

 • Prezes Getin Noble Banku: Nie musimy malować trawy na zielono

  Prezes Getin Noble Banku: Nie musimy malować trawy na zielono

  Wprowadzić bank do ścisłej czołówki naszej bankowości – taki dostałem mandat od akcjonariusza - powiedział w wywiadzie dal DGP Artur Klimczak prezesem Getin Noble Banku.

  czytaj więcej

 • Zagraniczni inwestorzy zarabiają teraz u nas najwięcej w historii

  Zagraniczni inwestorzy zarabiają teraz u nas najwięcej w historii

  Nigdy dotąd tak dużej części zysków firmy z innych państw nie zostawiały w Polsce. To dowód, że lokują u nas interesy na dłużej.

  czytaj więcej

 • W sporze z bankiem warto pilnować przedawnienia rat

  W sporze z bankiem warto pilnować przedawnienia rat

   Większość kredytów frankowych udzielona została dekadę temu, w czasie boomu w latach 2006–2008. Obecnie w sieci krąży wiele pytań na temat możliwości ich przedawnienia się. I wiele odpowiedzi – często niestety błędnych. Warto więc zastanowić się poważnie, co się przedawnia, kiedy i w jakim zakresie.

  czytaj więcej

 • Woś: To nie NINJAs są winni

  Woś: To nie NINJAs są winni

  Zwykło się powtarzać, że krach na amerykańskim rynku nieruchomości z lat 2007–2008 był spowodowany wciskaniem kredytów osobom bez stałego dochodu i dobrych perspektyw zawodowych.

  czytaj więcej

 • Drugie życie oddziałów bankowych

  Drugie życie oddziałów bankowych

  Oddziały bankowe mają przyszłość – tak uważa większość uczestników dyskusji DGP. Bankowcy uważają, że człowieka w oddziale należy uzbroić w technologię, ale technologia nie będzie w stanie całkowicie go zastąpić. Otwarte pozostaje pytanie o lokalizację placówek. Z głównych ulic banki przenoszą je do centrów handlowych, ale część równie dobrze można dyskretnie ulokować gdzieś w biurowcach, a być może także w internecie.

  czytaj więcej

 • Lokaty już nie tanieją

  Lokaty już nie tanieją

  Po 2,5 roku od ostatniej obniżki stóp procentowych NBP oprocentowanie depozytów przestało spadać. Przeciętne oprocentowanie depozytów terminowych zakładanych w krajowych bankach wynosiło w sierpniu (pełnych nowszych danych nie ma) 1,47 proc. – wynika z informacji Narodowego Banku Polskiego.

  czytaj więcej

 • Wilkowicz: Oszczędny projekt frankowy

  Wilkowicz: Oszczędny projekt frankowy

  W Sejmie odbędzie się pierwsze czytanie prezydenckiego projektu nowelizacji ustawy o Funduszu Wsparcia Kredytobiorców wprowadzającej mechanizm przewalutowania hipotek na złote. Wiadomo już, że nowa propozycja Andrzeja Dudy ma zastąpić wszystkie dotychczasowe pomysły. Czy zakończy sagę frankowiczów trwającą od stycznia 2015 r., kiedy szwajcarski bank centralny pozwolił na znaczące umocnienie swojej waluty? Są na to duże szanse. Gdyby jednak do tego doszło, wiadomo, że będzie jedna grupa niezadowolonych – frankowicze.

  czytaj więcej

 • Godusławski: Wojna pozycyjna trwa. Ile państwa jest potrzebne w gospodarce?

  Godusławski: Wojna pozycyjna trwa. Ile państwa jest potrzebne w gospodarce?

  Politycy nie naprawią rynku, rynek nie zastąpi państwa. Dlatego lepiej się zastanowić, czy nie czas obsadzić aktorów w lepszych rolach, bo zmiana scenariusza staje się faktem.

  czytaj więcej

 • Sadowski: Rozwiązania dla frankowiczów powinny dotyczyć wszystkich kredytobiorców

  Sadowski: Rozwiązania dla frankowiczów powinny dotyczyć wszystkich kredytobiorców

  Propozycje prezydenta ws. pomocy frankowiczom powinny dotyczyć pomocy wszystkim kredytobiorcom w trudnej sytuacji życiowej. Powinna ona polegać na wyegzekwowaniu prawa w stosunku do instytucji finansowych, które je złamały – powiedział PAP ekonomista Andrzej Sadowski z Centrum im. Smitha.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników