kryzys

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu kryzys. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące kryzys.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Hiszpania: Około 300 migrantów przedostało się do Ceuty

  Hiszpania: Około 300 migrantów przedostało się do Ceuty

  Około 300 afrykańskich migrantów sforsowało w poniedziałek nad ranem ogrodzenie na granicy marokańsko-hiszpańskiej i zdołało przedostać się do Ceuty, hiszpańskiej enklawy w Afryce Północnej - poinformowały lokalne służby ratownicze.

  czytaj więcej

 • Szef EMS: Grecja potrzebuje mniej pomocy niż zakładano

  Szef EMS: Grecja potrzebuje mniej pomocy niż zakładano

  Mimo napiętej sytuacji finansowej Grecja może potrzebować wyraźnie mniej pieniędzy niż oferują jej międzynarodowi kredytodawcy w ramach trzeciego programu pomocowego - oświadczył w poniedziałkowym wywiadzie szef Europejskiego Mechanizmu Stabilności (EMS).

  czytaj więcej

 • Rzecznik rządu: Odpowiedź na zalecenia KE - w poniedziałek wieczorem

  Rzecznik rządu: Odpowiedź na zalecenia KE - w poniedziałek wieczorem

  Odpowiedź polskiego rządu na zalecenia Komisji Europejskiej powinna pojawić się w poniedziałek wieczorem - poinformował na konferencji prasowej rzecznik rządu Rafał Bochenek.

  czytaj więcej

 • Polska odpowiedziała na zastrzeżenia KE: Utrwalenie demokratycznego porząd jest nadrzędnym celem władz

  Polska odpowiedziała na zastrzeżenia KE: Utrwalenie demokratycznego porząd jest nadrzędnym celem władz

  Polska przekazała w poniedziałek do Komisji Europejskiej odpowiedź na zalecenia KE z grudnia 2016 r. - poinformowało MSZ. Utrwalenie demokratycznego porządku prawnego w Polsce, w tym ustanowienie stabilnych podstaw funkcjonowania TK jest nadrzędnym celem władz polskich - podkreślono.

  czytaj więcej

 • Strefa euro odchodzi od nacisku na oszczędności wobec Grecji

  Strefa euro odchodzi od nacisku na oszczędności wobec Grecji

  Ministrowie finansów strefy euro zgodzili się w poniedziałek w Brukseli na zmianę podejścia wobec Grecji, aby mogła skupić się na przeprowadzaniu reform strukturalnych, a nie tylko na poprawiających sytuację budżetową, lecz bolesnych społecznie cięciach.

  czytaj więcej

 • Finał greckiej tragedii na horyzoncie. MFW pomoże Atenom

  Finał greckiej tragedii na horyzoncie. MFW pomoże Atenom

  Strefa euro i Międzynarodowy Fundusz Walutowy zgodziły się, by ich inspektorzy wrócili do Aten rozmawiać o pomocy dla tego kraju.

  czytaj więcej

 • Jóźwik: Reforma emerytalna w cieniu hossy na GPW

  Jóźwik: Reforma emerytalna w cieniu hossy na GPW

  Żeby proponowana przez Mateusza Morawieckiego reforma systemu emerytalnego mogła wejść w życie na początku 2018 r., tak jak zaplanował minister finansów i rozwoju, stosowne projekty ustaw powinny zostać opublikowane do końca marca. Pozostałe do końca roku. Dziewięć miesięcy to czas potrzebny powszechnym towarzystwom emerytalnym, żeby przygotować się do przekształcenia w towarzystwa funduszy inwestycyjnych. I przejąć zarządzanie 75 proc. pieniędzy zgromadzonych w otwartych funduszach emerytalnych (OFE), które te zainwestowały w akcje spółek notowanych na GPW. Według Małgorzaty Rusewicz, prezes Izby Gospodarczej Towarzystw Emerytalnych, wszystkie najważniejsze zasady przeprowadzenia całej operacji zostały już uzgodnione. Rusewicz dziwiła się, że Ministerstwo Rozwoju nie publikuje stosownych projektów ustaw. Nie publikuje, bo jak wynika z doniesień medialnych, ostateczny kształt całej reformy nie jest jednak uzgodniony.

  czytaj więcej

 • Walka ze zmianami klimatu pozwoli Europie zarobić

  Walka ze zmianami klimatu pozwoli Europie zarobić

  Po 300 latach industrializacji społeczeństwo Europy zmierza ku zrównoważonej egzystencji o niewielkim wpływie na środowisko. Od 1990 r. PKB wzrósł o 50 proc., a poziom emisji spadł o 22 proc. W ten sposób skutecznie oddzieliliśmy zanieczyszczenia od wzrostu, dowodząc, że osiągnięcie obu celów jest możliwe bez kompromisów. Co więcej, na całym świecie panuje coraz głębsze przekonanie, że zmiany klimatyczne mogą w przyszłości doprowadzić do kryzysu gorszego od globalnej recesji z 2008 r. Wszak w XXI w. miało miejsce dziewięć z 10 najcieplejszych lat, w tym rekordowy 2016 r .

  czytaj więcej

 • Gasiuk-Pihowicz: Nowoczesna będzie głosować za odwołaniem Kuchcińskiego

  Gasiuk-Pihowicz: Nowoczesna będzie głosować za odwołaniem Kuchcińskiego

  Klub Nowoczesna opowie się za odwołaniem marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, bo jego brak opanowania i zimnej krwi doprowadził do największego kryzysu parlamentarnego po 1989 roku - zapowiedziała w środę posłanka Nowoczesnej Kamila Gasiuk-Pihowicz.

  czytaj więcej

 • PO: Zachowanie Kuchcińskiego 16 grudnia to element upadku państwa prawa

  PO: Zachowanie Kuchcińskiego 16 grudnia to element upadku państwa prawa

  Zachowanie marszałka Marka Kuchcińskiego 16 grudnia w Sejmie to jeden z elementów upadku państwa prawa, demokracji i ludzkich obyczajów - podkreślił przewodniczący PO Grzegorz Schetyna podczas debaty nad wnioskiem Platformy o odwołanie Kuchcińskiego z funkcji marszałka.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników