kurs dolara

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu kurs dolara. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące kurs dolara.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • FAANG leci w dół. Koniec pięknego snu wielkiej piątki

  FAANG leci w dół. Koniec pięknego snu wielkiej piątki

  Największe spółki amerykańskiej branży technologicznej tracą na wartości. Facebook spadł na giełdzie aż o 40 proc., Apple o ponad 20 proc.

  czytaj więcej

 • Nastroje na rynkach nieco lepsze. Złoty się umacnia

  Nastroje na rynkach nieco lepsze. Złoty się umacnia

  Złoty rano umacnia się do głównych walut, reagując na poprawę nastrojów na rynkach finansowych i związany z tym spadek awersji do ryzyka Pomaga mu też wzrostem notowań EUR/USD. O godzinie 09:35 za euro trzeba było zapłacić 4,3040 zł, co oznacza spadek o 0,6 gr w stosunku do wtorkowego zamknięcia. Dolar taniał o 1,5 gr i kosztował 3,7765 zł. Szwajcarski frank natomiast był tańszy o 1,2 gr, a jego kurs cofnął się do 3,7980 zł.

  czytaj więcej

 • USA: Fed zmienia sposób myślenia. Raty kredytów rosną

  USA: Fed zmienia sposób myślenia. Raty kredytów rosną

  Przez wiele ostatnich lat Rezerwa Federalna twierdziła, że podejmując decyzje, kieruje się wyłącznie tym, co się dzieje w gospodarce USA. Teraz będzie brała pod uwagę wydarzenia globalne

  czytaj więcej

 • Złoty stabilny pomimo silniejszego dolara

  Złoty stabilny pomimo silniejszego dolara

  Pod nieobecność inwestorów z USA, świętujących Dzień Dziękczynienia, ton notowaniom na rynkach walutowych mogą nadawać dziś Europejczycy. Ich oczy są zwrócone w stronę rządów Wlk. Brytanii i Włoch, które aktualnie negocjują z UE odpowiednio warunki Brexitu i kształt włoskiego budżetu. Tymczasem złoty pozostaje silny, pomimo umocnienia się USD.

  czytaj więcej

 • Hirsch: Bitcoin – spekulacyjny grajdołek

  Hirsch: Bitcoin – spekulacyjny grajdołek

   Dokładnie rok temu bitcoin był na szczycie swojej popularności, a jego cena sięgała blisko 20 tys. dol. W ciągu roku jego wartość spadła o ok. 80 proc. Ale nie to jest kluczowe. Ważniejsze, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy bitcoin poniósł kompletną porażkę jako domniemany pieniądz.

  czytaj więcej

 • Budzisz: Putinowska doktryna ograniczonego użycia siły [OPINIA]

  Budzisz: Putinowska doktryna ograniczonego użycia siły [OPINIA]

  Wydaje się, że Moskwa przeprowadziła właśnie test spoistości Zachodu i zdolności elit kontynentu do wypracowania spójnego stanowiska wobec jej postępowania. I może być zadowolona z jego efektów.

  czytaj więcej

 • Budżet 2019: Pozytywnej niespodzianki i wpłat z zysku NBP nie będzie

  Budżet 2019: Pozytywnej niespodzianki i wpłat z zysku NBP nie będzie

  W budżecie na 2019 r. nie zaplanowano wpłaty z zysku NBP. Bo o zysk będzie trudno. Zakupy złota nie pomogą.

  czytaj więcej

 • Rees-Mogg: W razie braku porozumienia Wielka Brytania nie spłaci zobowiązań wobec UE

  Rees-Mogg: W razie braku porozumienia Wielka Brytania nie spłaci zobowiązań wobec UE

  Eurosceptyczny poseł Partii Konserwatywnej Jacob Rees-Mogg ostrzegł, że w razie braku ustępstw ze strony UE W. Brytania może opuścić Wspólnotę bez spłaty zobowiązań w wysokości 39 mld funtów. "Niemcy zapłacą więcej lub Polska dostanie mniej" - skwitował.

  czytaj więcej

 • Ranking największych gospodarek świata. Jesteśmy o mały krok za najlepszymi

  Ranking największych gospodarek świata. Jesteśmy o mały krok za najlepszymi

  Polska ma szansę awansować na 21. miejsce w rankingu największych gospodarek świata.

  czytaj więcej

 • Fed ma okazję nie posłuchać Trumpa

  Fed ma okazję nie posłuchać Trumpa

  Dziś poznamy efekty grudniowego posiedzenia Komitetu Otwartego Rynku amerykańskiej Rezerwy Federalnej. Stopy znów w górę?

  czytaj więcej

 • Drugi rząd Grabskiego dźwignął dołującą gospodarkę. Owoce wzrostu zebrali piłsudczycy

  Drugi rząd Grabskiego dźwignął dołującą gospodarkę. Owoce wzrostu zebrali piłsudczycy

  95 lat temu, 19 grudnia 1923 r., urząd premiera objął po raz drugi ekonomista prof. Władysław Grabski. Celem jego działań było ustabilizowanie pogrążonej w kryzysie polskiej gospodarki i zbudowanie nowego systemu walutowego.

  czytaj więcej

 • Co czeka gospodarkę do 2021 r.

  Co czeka gospodarkę do 2021 r.

  W drugiej już edycji badania dotyczącego średniookresowych prognoz makroekonomicznych dla Polski oraz mapy zagrożeń dla koniunktury gospodarczej i stabilności systemu finansowego, przeprowadzonej przez Europejski Kongres Finansowy, wzięło udział ponad 30 wybitnych ekspertów, głównie z największych polskich banków, renomowanych firm konsultingowych, a także ze środowiska akademickiego. Zgodnie z prognozami ekspertów w najbliższych latach należy się spodziewać spowolnienia wzrostu gospodarczego.

  czytaj więcej

 • O polityku, który albo jest mitomanem, albo zdradza sekrety państwa

  O polityku, który albo jest mitomanem, albo zdradza sekrety państwa

  Zapytaliśmy osoby związane z dyplomacją i służbami specjalnymi o ocenę książki Radosława Sikorskiego. Wiceszef MSZ odpowiedzialny m.in. za politykę bezpieczeństwa i wschodnią Bartosz Cichocki uznał, że podawanie takich rewelacji jest nieodpowiedzialne. – Tak robi osoba, która żegna się z polityką. Trudno oceniać, gdy ktoś najpierw pisze, a potem myśli o tym, co napisał – powiedział w rozmowie z DGP Cichocki. Proszący o zachowanie anonimowości były pracownik polskich służb specjalnych zapewnia, że konwencja, w której jest utrzymana publikacja, jest co najmniej dziwna. – Miesza się wiele wątków. Bezwartościowe informacje przeplatane są bardzo wrażliwymi danymi – komentuje. – Wiele podawanych faktów jest bardzo prawdopodobnych. Nie oznacza to jednak, że po zaledwie kilku latach od tych wydarzeń należy je ujawniać. To co jest wartościowe dla dziennikarzy, nie musi służyć państwu – dodaje. Były wysokiej rangi polski dyplomata mówi wprost, że Sikorski poszedł za daleko. – Nie wierzyłem, że to się ukazało – komentuje. Z kolei zwolennicy Sikorskiego przekonują, że „taki jest Radek”, a styl odzwierciedla okres, gdy był ministrem. - Był problem z jego nadmierną szczerością – przyznaje jeden z nich.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników