materiały

Materiał - słowo wieloznaczne. W najbardziej ogólnym sensie jest to surowiec w postaci pierwotnej lub częściowo przetworzony, z którego wytwarza się różne produkty.


 • MSW Niemiec: Sytuacja jest poważna, spodziewamy się kolejnych ataków

  MSW Niemiec: Sytuacja jest poważna, spodziewamy się kolejnych ataków

  Sytuacja w Niemczech jest poważna i należy spodziewać się kolejnych ataków terrorystycznych, szczególnie ze strony "samotnych wilków", tak jak to miało miejsce w poniedziałek wieczorem w Bawarii - oświadczył w środę szef niemieckiego MSW Thomas de Maiziere.

  czytaj więcej

 • Ponad 100 tys. zł za nielegalne wycięcie pięciu drzew. Karę zapłaci inwestor

  Ponad 100 tys. zł za nielegalne wycięcie pięciu drzew. Karę zapłaci inwestor

  Nie usprawiedliwia go fakt, że zlecił wykonanie zadania osobie trzeciej lub gdy wiedział o zamiarze dokonania wycinki i godził się na takie działanie – orzekł Wojewódzki Sąd Administracyjny w Białymstoku.

  czytaj więcej

 • Ukraina: Śledztwo ws. zabójstwa Szeremeta z udziałem FBI

  Ukraina: Śledztwo ws. zabójstwa Szeremeta z udziałem FBI

  W śledztwie toczącym się w sprawie zabójstwa dziennikarza Pawła Szeremeta będą uczestniczyli specjaliści z amerykańskiej FBI; ich przybycie na Ukrainę oczekiwane jest w najbliższych dniach – poinformowała szefowa policji w Kijowie, Chatia Dekanoidze.

  czytaj więcej

 • Problem z dowodami osobistymi. Trwa szukanie winnych

  Problem z dowodami osobistymi. Trwa szukanie winnych

  To nie wina systemu, a MSWiA mija się z prawdą – przekonuje podległy resortowi cyfryzacji Centralny Ośrodek Informatyki (COI), odpowiedzialny za System Rejestrów Państwowych (SRP). Jest to reakcja na nasz wczorajszy materiał, w którym opisaliśmy problem z zamówionymi przez rząd dowodami osobistymi.

  czytaj więcej

 • Mundur trzeba dostosować do warunków atmosferycznych

  Mundur trzeba dostosować do warunków atmosferycznych

  Czy można narzucić pracownikowi – maszyniście kolejowemu ubranie się w mundur bez względu na panujące warunki atmosferyczne? Czy jeżeli temperatura przekracza 30°C, można nakazać podwładnemu, aby w trakcie pracy miał cały czas na sobie marynarkę? Z kolei czy przy temperaturze minus 30°C mundur maszynisty może obejmować np. lekką jesienną kurtkę zamiast zimowej?

  czytaj więcej

 • Potocki: Dziennikarz trzech narodów

  Potocki: Dziennikarz trzech narodów

  Pawieł Szaramiet, dyrektor wykonawczy gazety „Ukrajinśka Prawda” i gospodarz porannego pasma w radiu Wiesti, wyszedł z domu o 7.40, czyli 20 minut przed początkiem audycji. Najwyraźniej zaspał; zazwyczaj chodził do macierzystej rozgłośni na piechotę, ale tym razem wziął samochód partnerki, właścicielki „Ukrajinśkiej Prawdy” Ołeny Prytuły. Zdążył przejechać kilkadziesiąt metrów. Gdy stanął na skrzyżowaniu ulic Iwana Franki i Bohdana Chmielnickiego, by przepuścić przejeżdżające samochody, rozległ się wybuch. Ładunek o mocy bliskiej połowy kilograma trotylu był umieszczony dokładnie pod fotelem kierowcy.

  czytaj więcej

 • Czy czynności przygotowawcze należy zaliczać do czasu pracy

  Czy czynności przygotowawcze należy zaliczać do czasu pracy

  Zastanawiam się, jakie przedziały czasu trzeba wliczać do czasu pracy maszynisty kolejowego. Czy należy do niego zaliczyć czas na przebranie się, odbiór i zdanie ubrania roboczego (bądź munduru lub obowiązkowego uniformu), a także na oddanie tej odzieży do pralni? A co z czasem na pobranie narzędzi potrzebnych do pracy? Czy do czasu pracy wlicza się czas nauki do egzaminu wymaganego do pracy na danym stanowisku?

  czytaj więcej

 • Jazzmanka Matana Roberts zagra w Warszawie

  Jazzmanka Matana Roberts zagra w Warszawie

  Amerykańska saksofonistka jazzowa Matana Roberts wystąpi w czwartek w Warszawie. Artystka zaprezentuje materiał z trzeciej części serii projektu "Coin Coin", zatytułowanej "River Run Thee". Przed Roberts wystąpi klarnecista Wacław Zimpel.

  czytaj więcej

 • Materiały filmowe z II Europejskiego Kongresu Jakości

  Materiały filmowe z II Europejskiego Kongresu Jakości

  17 marca 2016 roku w Warszawie odbył się II Europejski Kongres Jakości. Wzięli w nim udział przedstawiciele świata biznesu, nauki oraz samorządów, którzy przez cały dzień dyskutowali na tematy poświęcone w całości zagadnieniom związanym z jakością. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem: JAKOŚĆ. Po prostu.

  czytaj więcej

 • UOKiK: Zastrzeżenia wobec koncentracji Nord Stream 2

  UOKiK: Zastrzeżenia wobec koncentracji Nord Stream 2

  UOKiK wydał zastrzeżenia wobec koncentracji polegającej na utworzeniu przez sześć podmiotów wspólnego przedsiębiorcy odpowiedzialnego za budowę i eksploatację gazociągu Nord Stream 2.

  czytaj więcej

 • Szef niemieckiego MSW dementuje pogłoski o związku strzelaniny w Monachium z zamachem dokonanym przez Breivika

  Szef niemieckiego MSW dementuje pogłoski o związku strzelaniny w Monachium z zamachem dokonanym przez Breivika

  Szef MSW Niemiec Thomas de Maiziere zaapelował do obywateli o zachowanie rozwagi pomimo wzburzenia po strzelaninie w Monachium. Zastrzegł, że jest za wcześnie, by dopatrywać się inspiracji tego czynu w zamachu dokonanym w Norwegii przez Andersa Breivika.

  czytaj więcej

 • Białoruś: Paweł Szeremet został pochowany w Mińsku

  Białoruś: Paweł Szeremet został pochowany w Mińsku

  W Mińsku pochowany został w sobotę zabity w zamachu w Kijowie białoruski, rosyjski i ukraiński dziennikarz Paweł Szeremet. Przed pogrzebem uroczyste pożegnanie Szeremeta odbyło się w cerkwi Wszystkich Świętych, gdzie wystawiono trumnę z ciałem dziennikarza.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników