materiały

Materiał - słowo wieloznaczne. W najbardziej ogólnym sensie jest to surowiec w postaci pierwotnej lub częściowo przetworzony, z którego wytwarza się różne produkty.


 • PiS o skazaniu Bielawnego: Lot nie był przygotowany. PO: Wyrok zaskakujący

  PiS o skazaniu Bielawnego: Lot nie był przygotowany. PO: Wyrok zaskakujący

  Wyrok ws. b. wiceszefa BOR gen. Pawła Bielawnego pokazuje, że organizacja lotu do Smoleńska nie była przygotowana - oceniła we wtorek w Sejmie rzeczniczka klubu PiS Beata Mazurek. Szef PO Grzegorz Schetyna podkreślił, że dla niego wyrok jest "zaskakujący".

  czytaj więcej

 • Zapadł pierwszy wyrok ws. Smoleńska. "Liczymy na kolejne"

  Zapadł pierwszy wyrok ws. Smoleńska. "Liczymy na kolejne"

  Karę 1,5 roku więzienia w zawieszeniu na 3 lata, 10 tys. zł grzywny i 5 lat zakazu wykonywania zawodu funkcjonariusza BOR orzekł sąd wobec byłego wiceszefa Biura Ochrony Rządu. Gen. Paweł B był oskarżony w sprawie nieprawidłowości przy ochronie wizyt VIP-ów w Smoleńsku w 2010 roku. Jarosław Kaczyński, który był w tym procesie oskarżycielem posiłkowym przyznał, że choć nie zna materiału dowodowego w sprawie, "ma nadzieję, że wyroków będzie więcej". - Wyrok cieszy, szkoda, że w zawieszeniu - powiedziała wdowa po Januszu Kochanowskim, który zginął w katastrofie smoleńskiej Ewa Kochanowska. Magdalena Pietrzak-Merta, wdowa po Tomaszu Mercie dodała, że kwestia winy i kary była dla niej drugorzędna. - Pierwszorzędna jest kwestia prawdy. Wyrok pokazuje, że jednak ktoś zawinił - powiedziała. Wyrok Sądu Okręgowego w Warszawie nie jest prawomocny.

  czytaj więcej

 • CBOS: Wzrost liczby internautów w Polsce jest znikomy

  CBOS: Wzrost liczby internautów w Polsce jest znikomy

  Z internetu przynajmniej raz w tygodniu korzysta ponad dwie trzecie dorosłych mieszkańców Polski (65 proc.), czyli w zasadzie tyle samo co rok wcześniej (64 proc.) i dwa lata temu (63 proc.) - wynika z ogłoszonego w środę badania CBOS.

  czytaj więcej

 • Festiwalowy regulamin ważniejszy niż ustawa

  Festiwalowy regulamin ważniejszy niż ustawa

  Zakazy wnoszenia własnego jedzenia, korzystania z selfiesticków, robienia zdjęć i nagrywania filmów to tylko przykłady przepisów obowiązujących uczestników. Nieznajomość zapisów może skończyć się wydaleniem z imprezy.

  czytaj więcej

 • Prorektor ALK: Nasi studenci lubią wyzwania

  Prorektor ALK: Nasi studenci lubią wyzwania

  O przyszłości zawodowej prawnika nie decyduje to, czego się uczy, lecz to, czy potrafi zrozumieć i zinterpretować prawo na korzyść klienta - wyjaśnia Monika Całkiewicz, profesor, prorektor ds. studiów prawniczych Akademii Leona Koźmińskiego.

  czytaj więcej

 • Czy warto zdobywać wiedzę?

  Czy warto zdobywać wiedzę?

  Od kilku lat panuje przekonanie, że edukacja na poziomie studiów wyższych powinna odpowiadać potrzebom rynku czy gospodarki.

  czytaj więcej

 • Sprawdzian dla szóstoklasistów zlikwidowany

  Sprawdzian dla szóstoklasistów zlikwidowany

  Obowiązkowy sprawdzian dla szóstoklasistów zostanie zlikwidowany, a maturzyści będą mogli odwołać się od wyniku egzaminu maturalnego - zdecydował w czwartek Sejm uchwalając nowelizację ustawy o systemie oświaty.

  czytaj więcej

 • „Czy samo magazynowanie wystarczy?"

  „Czy samo magazynowanie wystarczy?"

  Jakie usługi równoległe należy mieć w portfolio aby być konkurencyjnym na rynku?”

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników