mieszkania

Gospodarka mieszkaniowa w PRL – mieszkania były w całym okresie PRL dobrem deficytowym.


 • Konfiskata rozszerzona sprawdza się w Europie

  Konfiskata rozszerzona sprawdza się w Europie

  Konfiskata przedsiębiorstw wykorzystywanych do popełnienia przestępstwa oraz pochodzących z niego korzyści majątkowych jest nie tylko środkiem represyjnym, lecz także narzędziem restytucyjnym i zapobiegawczym – podkreślali uczestnicy wczorajszej konferencji na temat rozwiązań prawnych i praktyki stosowania przepadku rozszerzonego w krajach Europy Zachodniej.

  czytaj więcej

 • Repetowicz: Zwycięstwo w wojnie z ISIS odtrąbiono przedwcześnie. Ten konflikt nie gaśnie

  Repetowicz: Zwycięstwo w wojnie z ISIS odtrąbiono przedwcześnie. Ten konflikt nie gaśnie

  Prezydent Barack Obama postanowił odejść z Białego Domu w chwale pogromcy Państwa Islamskiego. Poinformowano, że jeszcze w tym roku ma zostać wyzwolony Mosul, największe miasto kontrolowane przez terrorystów. Nieco wcześniej zapewniano o rychłym zajęciu Rakki, nieformalnej stolicy „kalifatu” w Syrii. Sukcesem miał być również układ amerykańsko-rosyjski w sprawie zawieszenia walk. Problem w tym, że bliżej jesteśmy totalnej katastrofy i jeszcze większego rozlewu krwi niż zwycięstwa i pokoju.

  czytaj więcej

 • PJ Harvey zaśpiewa w Warszawie

  PJ Harvey zaśpiewa w Warszawie

  Wokalistka i gitarzystka PJ Harvey, jedna z największych gwiazd alternatywnego rocka, wystąpi w środę w hali warszawskiego Torwaru. Piosenkarka przyjedzie do Polski w ramach trasy promującej jej ostatnią płytę "The Hope Six Demolition Project".

  czytaj więcej

 • Wiceprezes BGK Nieruchomości: Pierwsze grunty pod „Mieszkanie plus”

  Wiceprezes BGK Nieruchomości: Pierwsze grunty pod „Mieszkanie plus”

  Chcielibyśmy, aby sam koszt budowy zamykał się w cenie ok. 1950 zł za 1 mkw. lokalu. Zejście do tego poziomu bez uszczerbku dla jakości jest możliwe - mówi w wywiadzie dla DGP Włodzimierz Stasiak, wiceprezes BGK Nieruchomości, spółki zależnej Banku Gospodarstwa Krajowego.

  czytaj więcej

 • Mniej czasu na weryfikację ulgi mieszkaniowej

  Mniej czasu na weryfikację ulgi mieszkaniowej

  Podatnik, który sprzeda dom i zadeklaruje, że za pieniądze ze sprzedaży kupi nowe lokum, może być kontrolowany tylko przez trzy lata – wynika z wyroku NSA.

  czytaj więcej

 • Chiny: Co roku gubi się pół miliona seniorów

  Chiny: Co roku gubi się pół miliona seniorów

  Co roku w Chinach gubi się pół miliona staruszków, zwłaszcza w rejonach wiejskich i małych miasteczkach, gdzie nie istnieją zorganizowane usługi dla osób w trzecim wieku, których krewni wyemigrowali do wielkich miast - mówią wyniki najnowszego studium.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników