paszporty

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu paszporty. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące paszporty PFRON.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Karta telefoniczna dla trzynastolatka

  Karta telefoniczna dla trzynastolatka

  Ostatnio weszły w życie przepisy, zgodnie z którymi każdą kupioną przedpłatową kartę do telefonu trzeba zarejestrować, bo takie wymagania narzuca ustawa antyterrorystyczna. Telefon na kartę ma prawo kupić każdy, kto ma ukończone 13 lat i dysponuje ważnym dokumentem tożsamości (dowód osobisty lub paszport) – pisze pani Marlena. – Dlaczego trzynastolatek może zarejestrować kartę, a dwunastolatek już nie – zastanawia się czytelniczka.

  czytaj więcej

 • Z psem i kotem do Hiszpanii? Zanim wyjedziesz, poznaj przepisy UE o przewozie zwierząt

  Z psem i kotem do Hiszpanii? Zanim wyjedziesz, poznaj przepisy UE o przewozie zwierząt

  Podróż w ramach Unii z psem,  kotem czy fretką jest dozwolona, choć podlega różnym ograniczeniom w poszczególnych krajach. Zwierząt towarzyszących w podróży może być maksymalnie 5 i wszystkie muszą mieć odpowiednie mikroczipy oraz ważne paszporty z adnotacjami o szczepieniach przeciwko wściekliźnie.

  czytaj więcej

 • Ostra selekcja gości na granicy prawa. Cudzoziemcy mają problem z uzyskaniem ochrony w Polsce

  Ostra selekcja gości na granicy prawa. Cudzoziemcy mają problem z uzyskaniem ochrony w Polsce

  Pogranicznicy w Terespolu są nadgorliwi. Nie wpuszczają cudzoziemców starających się o ochronę w Polsce. Cztery tadżyckie rodziny, które od kilku tygodni bezskutecznie próbowały złożyć wniosek o ochronę na granicy polsko-białoruskiej, na początku sierpnia musiały wrócić do Rosji, skąd prawdopodobnie zostaną odesłane do Tadżykistanu – zaalarmowała nas Helsińska Fundacja Praw Człowieka, po tym jak opisywaliśmy, jak coraz więcej uciekinierów z tego kraju stara się o status uchodźcy w Polsce.

  czytaj więcej

 • Festiwal Chopina poszukuje wpływów i wciąż żywej obecności jego muzyki

  Festiwal Chopina poszukuje wpływów i wciąż żywej obecności jego muzyki

  W tym roku wiele uwagi poświęcamy literaturze wokalnej, zarówno pieśni, jak i operze – mówi Stanisław Leszczyński, dyrektor artystyczny 12. Międzynarodowego Festiwalu Chopin i jego Europa, który rozpoczyna się 15 sierpnia.

  czytaj więcej

 • Rejestracja kart pre-paid: Operatorzy nie powinni kserować dowodu

  Rejestracja kart pre-paid: Operatorzy nie powinni kserować dowodu

  Przedsiębiorcy telekomunikacyjni na potrzeby nowej ustawy antyterrorystycznej nie mają prawa pozyskiwać kopii dokumentów tożsamości - zauważa GIODO. Podobne stanowisko utrzymuje także w związku z podobną praktyką stosowaną przez banki przy udzielaniu kredytów czy otwieraniu rachunków.

  czytaj więcej

 • TSUE rozstrzygnie, jak zmiana płci wpływa na świadczenie emerytalne

  TSUE rozstrzygnie, jak zmiana płci wpływa na świadczenie emerytalne

  Trybunał Sprawiedliwości UE rozstrzygnie czy Brytyjka, która 21 lat temu przeszła operację zmiany płci, ma prawo do emerytury jako mężczyzna czy jako kobieta. Sprawę do Luksemburga skierował Sąd Najwyższy Wielkiej Brytanii.

  czytaj więcej

 • Naddniestrze: Wzorcowa nibylandia Putina

  Naddniestrze: Wzorcowa nibylandia Putina

  Naddniestrze działa tak, jak za 20 lat mogą funkcjonować separatystyczne republiki Donbasu. Opłaca się to elitom, więc reintegracja z Mołdawią jest mało prawdopodobna.

  czytaj więcej

 • W Polsce nie ma elit. Są tylko intelektualni celebryci

  W Polsce nie ma elit. Są tylko intelektualni celebryci

  Modlitwy są dobre w kościele. Rzeczywistością należy zarządzać. Zważając na wartości, ale nie trzymając się kurczowo ideologicznych haseł. Ale aby dostosować się do zmieniającego świata, potrzeba elit. A tych nie mamy. Pełno za to na każdym kroku intelektualnych celebrytów suflujących maluczkim swoją narrację. Mającą na celu nie postęp, ale obronę status quo

  czytaj więcej

 • Rejestracja kart prepaid: Czy sprzedawca może odmówić klientowi takiej operacji?

  Rejestracja kart prepaid: Czy sprzedawca może odmówić klientowi takiej operacji?

  Zgodnie z ustawą abonent musi podać operatorowi m. in. imię i nazwisko oraz nr PESEL. Po weryfikacji danych operator powinien niezwłocznie zarejestrować kartę prepaid. Zatem wyłącznie, jeśli dane nie zostaną zweryfikowane pozytywnie, mógłby odmówić takiej operacji. Mogą się jednak pojawić także problemy "techniczne" po stronie punktu usługowego.

  czytaj więcej

 • Problemy z ukraińskim pracownikiem zaczynają się po pół roku

  Problemy z ukraińskim pracownikiem zaczynają się po pół roku

  Zatrudnienie pracownika z Ukrainy na okres 180 dni nie stanowi dużego kłopotu. Wystarczy złożyć odpowiednie oświadczenie w urzędzie pracy i podpisać umowę z wybranym kandydatem. Problem zaczyna się, gdy pierwsze sześć miesięcy dobiega końca i trzeba uzyskać zezwolenie: jednolite na pobyt czasowy i pracę lub tylko na pracę. Tymczasem wydziały spraw cudzoziemców urzędów wojewódzkich zajmujące się wydawaniem takich pozwoleń procedują wnioski bardzo wolno. Rodzi to poważne kłopoty po stronie pracodawców.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników