paszporty

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu paszporty. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące paszporty PFRON.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Prawie sto osób zwolnionych z PWPW. Kto przygotuje e-dowód?

  Prawie sto osób zwolnionych z PWPW. Kto przygotuje e-dowód?

  Prawie sto osób z PWPW zostało zwolnionych, odeszło za porozumieniem stron lub rozwiązano z nimi kontrakty. Spora część z nich to menedżerowie i programiści odpowiedzialni za wytwarzanie e-dokumentów.

  czytaj więcej

 • Zgubiłem kartę do bankomatu. I co dalej?

  Zgubiłem kartę do bankomatu. I co dalej?

  Kartę debetową lub kredytową trzeba szybko zastrzec w banku, nawet gdy nie ma pewności, że została faktycznie skradziona. Nadmierna zwłoka może spowodować, że ktoś wypłaci pieniądze z rachunku lub limitu kredytowego, a posiadacz konta nigdy już ich nie odzyska.

  czytaj więcej

 • Lewestam: Brangelina, czyli kryzys kosmopolitycznej elity

  Lewestam: Brangelina, czyli kryzys kosmopolitycznej elity

  Jakby nie dość było wszystkich tych kryzysów liberalnego światopoglądu, ze łzą w oku odtrąbianych przez wszelkiej maści ludzi z dostępem do klawiatury (do usług), to jeszcze bum, szloft, chlast, pierdut, Angelina Jolie właśnie wniosła o rozwód z mężem swoim, Bradem Pittem.

  czytaj więcej

 • Terespolska ciuciubabka: Polska odsyła Czeczenów na Białoruś. Niezgodnie z prawem

  Terespolska ciuciubabka: Polska odsyła Czeczenów na Białoruś. Niezgodnie z prawem

  Minister spraw wewnętrznych grzmi, że nie pozwoli na wschodniej granicy na otwarcie kolejnego migracyjnego kanału do Europy. Straż Graniczna udaje, że nie słyszy, jak setki Czeczenów codziennie proszą o ochronę w Polsce. Gdyby słyszała, musiałaby ich odesłać do ośrodka dla uchodźców. A tak, niezgodnie z prawem krajowym i międzynarodowym, odsyła ich na Białoruś

  czytaj więcej

 • Przestępcy przygotowani na biometrię

  Przestępcy przygotowani na biometrię

  Chociaż ta technologia w polskiej bankowości nadal jest głównie w fazie testów, to na rynku dostępne są już skimmery, które potrafią kraść odciski palców. Prowadzone są też badania nad urządzeniami mogącymi w sposób nielegalny uzyskiwać dane z systemów rozpoznawania żył dłoni i tęczówki oka.

  czytaj więcej

 • Węgry: Sprawcy zamachów z Paryża i Brukseli byli w Budapeszcie

  Węgry: Sprawcy zamachów z Paryża i Brukseli byli w Budapeszcie

  Kilku sprawców ubiegłorocznych zamachów w Paryżu oraz tegorocznego w Brukseli przebywało przez pewien czas w Budapeszcie – potwierdził we wtorek doradca premiera Węgier Viktora Orbana ds. bezpieczeństwa wewnętrznego Gyoergy Bakondi.

  czytaj więcej

 • Ludowa rewolucja rozwali skostniały system sądowniczy?

  Ludowa rewolucja rozwali skostniały system sądowniczy?

  My tu zrobimy polski Majdan, otoczymy sąd i go zdobędziemy – zapowiada Adam Słomka, lider miasteczka namiotowego, które rozstawiło się pod Sądem Najwyższym. Z częścią jego postulatów zgadzają się nawet... sędziowie.

  czytaj więcej

 • Spekulujemy lepiej od Amerykanów

  Spekulujemy lepiej od Amerykanów

  Według krajowych brokerów więcej niż co trzeci inwestor skutecznie gra na rynku walutowym. Wcześniejsze dane KNF mówiły o co najmniej piątym.

  czytaj więcej

 • Wybory w Gruzji: Czy Saakaszwili wróci do ojczyzny?

  Wybory w Gruzji: Czy Saakaszwili wróci do ojczyzny?

  "Jeszcze tylko parę dni, a przekroczę morzę i do was wrócę” – zapowiadał przed sobotnimi wyborami parlamentarnymi w Gruzji Micheil Saakaszwili, były prezydent tego kraju i niegdysiejszy bohater ludowy. Jest od trzech lat na obczyźnie, ścigany listami gończymi.

  czytaj więcej

 • "Bild": Syryjczyk z Chemnitz był szkolony przez IS

  "Bild": Syryjczyk z Chemnitz był szkolony przez IS

  22-Syryjczyk podejrzany o przygotowywanie zamachu został przeszkolony przez Państwo Islamskie w dziedzinie konstruowania bomb - podał w niedzielę "Bild", powołując się na władze bezpieczeństwa. Jak twierdzi tabloid, w mieszkaniu podejrzanego w Chemnitz znaleziono kilogram TATP.

  czytaj więcej

 • Wielka Brytania: Dwa razy więcej wniosków o paszport Irlandii po referendum

  Wielka Brytania: Dwa razy więcej wniosków o paszport Irlandii po referendum

  Liczba Brytyjczyków ubiegających się o irlandzki paszport wzrosła dwukrotnie w lipcu, sierpniu i wrześniu w porównaniu z tym samym okresem 2015 r. - podał "The Times". Szef MSZ Irlandii Charlie Flanagan spodziewa się utrzymania tego trendu w przyszłym roku.

  czytaj więcej

 • Bychawska-Siniarska: Wygrana mistrza

  Bychawska-Siniarska: Wygrana mistrza

  Garri Kasparow, mistrz szachista, pisarz i działacz polityczny, w maju 2007 r. chciał przedostać się z lotniska w Moskwie do Samary, gdzie miały się odbyć protesty w związku ze szczytem UE–Rosja. Jego bilet i paszport zostały zarekwirowane, kiedy próbował się zarejestrować na lotnisku. Kasparow został umieszczony w specjalnym pokoju, w którym był przesłuchiwany przez kilka godzin. Policja zabroniła jemu i kilku innym zatrzymanym osobom opuszczać pomieszczenie, co zostało udokumentowane odręcznie napisanymi przez działaczy oświadczeniami. Kasparow złożył do prokuratury zawiadomienie, wskazując, że był nielegalnie przetrzymywany. W sprawie nie wszczęto śledztwa, argumentując, że działania straży na lotnisku były związane z wieloma podrobionymi biletami, jakie próbowali wykorzystać ekstremiści w celu dostania się na szczyt w Samarze.

  czytaj więcej

 • Wiceszefowa ukraińskiej prokuratury: Nie braliście łapówek od Janukowycza

  Wiceszefowa ukraińskiej prokuratury: Nie braliście łapówek od Janukowycza

  Na jakim etapie są postępowania przeciw obalonemu prezydentowi i dlaczego śledczych nie interesują biznesy Petra Poroszenki w rajach podatkowych – opowiada Anżeła Stryżewska, wiceszefowa ukraińskiej prokuratury

  czytaj więcej

 • Czubkowska: Cyfrowy króliczek za rogiem

  Czubkowska: Cyfrowy króliczek za rogiem

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników