paszporty

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu paszporty. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące paszporty PFRON.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Jakie uprawnienia trzeba mieć, by pływać małą łódką lub kajakiem?

  Jakie uprawnienia trzeba mieć, by pływać małą łódką lub kajakiem?

  Ostatni weekend spędziłem nad wodą. Uderzyły mnie dwie sprawy – pisze pan Piotr. – Po pierwsze, wcale nie wiem, czy to słuszne, że każdy, kto tylko chce, może wypożyczyć kajak, rower wodny, a nawet niedużą żaglówkę. Nikt nie pyta o umiejętności, a karta pływacka poszła w zapomnienie. To samo dotyczy quadów. Po drugie, powszechną praktyką jest żądanie pozostawienia dowodu osobistego w zastaw za wypożyczany sprzęt. Trudno jest przekonać pracowników wypożyczalni, że wystarczy, gdy spiszą dane. Czy są jakieś konkretne zasady wypożyczania sprzętu turystycznego i sportowego?

  czytaj więcej

 • Play rozpoczyna rejestrację kart prepaid w swoich salonach

  Play rozpoczyna rejestrację kart prepaid w swoich salonach

  P4 - operator sieci Play - rozpoczyna rejestrację kart prepaid w swoich salonach, poinformowała prepaid marketing manager Play Małgorzata Dzięgielewska. "Za chwilę zacznie obowiązywać obowiązkowa rejestracja prepaid. Łącznie w Polsce szacujemy, że dotyczy to nawet 10 mln osób (w tym 2 mln nieletnich). Jednocześnie szacuje się, że na rynku jest łącznie ponad 26 mln kart prepaid. Nawet 80-90 % z nich jest niezarejestrowane" - powiedziała Dzięgielewska podczas spotkania z dziennikarzami.

  czytaj więcej

 • Matthew Tyrmand na polskich salonach: Szarlatan z dobrym nazwiskiem

  Matthew Tyrmand na polskich salonach: Szarlatan z dobrym nazwiskiem

  Jak to się stało, że Matthew Tyrmand bryluje na salonach? Oczywiste jest w nim tylko jedno: to syn sławnego ojca. Jego głównym celem jest dorównanie legendzie Leopolda.

  czytaj więcej

 • Rozpoczęła się rozprawa oskarżonego o morderstwo Oscara Pistoriusa

  Rozpoczęła się rozprawa oskarżonego o morderstwo Oscara Pistoriusa

  W poniedziałek w Pretorii rozpoczęła się rozprawa oskarżonego o morderstwo swojej dziewczyny Reevy Steenkamp Oscara Pistoriusa. Pierwotnie paraolimpijski mistrz w 2013 roku został uznany za winnego nieumyślnego zabójstwa, ale później zmieniono kwalifikację czynu.

  czytaj więcej

 • Obywatel Unii nie może się nazywać jak chce

  Obywatel Unii nie może się nazywać jak chce

  Państwo członkowskie nie jest związane decyzją innego kraju co do zmiany nazwiska obywatela. Dlatego jeśli uzna, że nowe nie da się pogodzić ze względami porządku publicznego, może odmówić jego rejestracji – orzekł Trybunał Sprawiedliwości UE.

  czytaj więcej

 • Zjawisko przestępczości cudzoziemców w Polsce to problem marginalny

  Zjawisko przestępczości cudzoziemców w Polsce to problem marginalny

  Zjawisko przestępczości cudzoziemców w Polsce to problem marginalny

  czytaj więcej

 • Trzy osoby zatrzymane przez CBA za płatną protekcję

  Trzy osoby zatrzymane przez CBA za płatną protekcję

  Trzy osoby zatrzymało Centralne Biuro Antykorupcyjne za płatną protekcję – powoływanie się na wpływy w urzędzie celnym dla uzyskania dokumentów potwierdzających fikcyjny eksport towarów poza UE – na Ukrainę – poinformował PAP Piotr Kaczorek z CBA.

  czytaj więcej

 • Finansowe skutki Brexitu: Koniec z jednolitym paszportem

  Finansowe skutki Brexitu: Koniec z jednolitym paszportem

  W londyńskim City, jednym ze światowych centrów finansowych, więcej jest zwolenników pozostawania Wielkiej Brytanii w UE niż Brexitu. Powód jest prosty: instytucje finansowe mogłyby na nim sporo stracić.

  czytaj więcej

 • Brexit: Jedyna rzecz pewna na świecie to zmiana

  Brexit: Jedyna rzecz pewna na świecie to zmiana

  Przymierzając się do napisania artykułu o konsekwencjach, jakie miałoby dla relacji polsko-brytyjskich wyjście Zjednoczonego Królestwa z UE, oraz o prawdopodobieństwie takiej decyzji, chciałem napisać coś lekkiego i przedstawić znane mi fakty i informacje. Jednak w związku ze śmiercią wybitnej młodej polityk Jo Cox, posłanki do parlamentu z okręgu Batley and Spen, wymagany jest dużo poważniejszy ton, chociażby po to, by uczcić pamięć matki dzieci zmarłej godzinę po postrzale i ugodzeniu nożem przez fanatyka, który podobno wykrzykiwał nacjonalistyczne hasła.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników