paszporty

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu paszporty. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące paszporty PFRON.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Ślub z obcokrajowcem. Jakie formalności?

  Ślub z obcokrajowcem. Jakie formalności?

  Podróże, otwarte granice i internet spowodowały, że młode pary, gdzie obie strony pochodzą z różnych krajów, nie są wcale takie rzadkie. Według polskiego prawa, by zawrzeć małżeństwo z obywatelem innego państwa trzeba jednak dopełnić kilka dodatkowych wymogów formalnych. Komplet dokumentów należy złożyć w USC najpóźniej miesiąc przed planowaną datą ślubu, a wcześniej konieczna będzie wizyta w ambasadzie lub konsulacie kraju pochodzenia obcokrajowca.

  czytaj więcej

 • SN: Przekroczenie granicy w ramach strefy Schengen bez dowodu nie jest wykroczeniem

  SN: Przekroczenie granicy w ramach strefy Schengen bez dowodu nie jest wykroczeniem

  Przekroczenie granicy w ramach strefy Schengen bez dowodu osobistego nie jest wykroczeniem – orzekł Sąd Najwyższy. Przeciwnego zdania jest Prokuratura Generalna i to jest wiążąca interpretacja dla Straży Granicznej.

  czytaj więcej

 • Somaliland: Ćwierć wieku nieuznawanej niepodległości

  Somaliland: Ćwierć wieku nieuznawanej niepodległości

  Somaliland świętował w maju 25-lecie samozwańczej niepodległości. To już ćwierć wieku, jak oderwał się od pogrążającej się w wojennym chaosie Somalii. Podczas gdy Somalia ugrzęzła w bratobójczych wojnach, Somaliland stał się w Rogu Afryki oazą spokoju i porządku. Mimo to nikt nie uznaje w nim niepodległego państwa.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników