polityka

Polityka (z gr. poly: mnogość, różnorodność; polis - miasto-państwo) – pojęcie właściwe naukom społecznym, rozumiane na wiele sposobów.


 • Ambasador potrzebny od zaraz

  Ambasador potrzebny od zaraz

  Wielu przedstawicieli dużych firm uważa, że tylko skutecznie działający reprezentanci rządu są w stanie zapewnić niezbędne wsparcie na nowych rynkach zagranicznych.

  czytaj więcej

 • Pomocna dłoń w drodze przez świat

  Pomocna dłoń w drodze przez świat

  Dostęp do informacji, pomoc w zdobyciu kontrahentów, preferencyjne finansowanie czy ubezpieczenie transakcji – na takie wsparcie ze strony państwa mogą liczyć firmy chcące wejść z ofertą na rynki zagraniczne.

  czytaj więcej

 • Klasa na stopach (procentowych)

  Klasa na stopach (procentowych)

  Bank jest do przechowywania i wydawania pieniędzy. Inflacja jest zła, a dług publiczny to wstyd dla Polski. Nastolatki może nie do końca bezbłędnie recytują książkowe definicje, ale o ekonomii wiedzą sporo. Tyle że raczej nie ze szkoły.

  czytaj więcej

 • Eksport metodą prób i błędów

  Eksport metodą prób i błędów

  HANDEL Jeśli polski biznes ma jeszcze szerzej wyjść w świat, będzie potrzebował do tego sprawnych generałów. Czyli specjalistów od sprzedaży zagranicznej.

  czytaj więcej

 • Firmy widzą szanse za oceanem

  Firmy widzą szanse za oceanem

  AKCJA DGP Eksporterzy obrali nowy kierunek – Amerykę Północną. Sprzedaż zagraniczna do tego regionu rośnie w tym roku najbardziej. Nie znaczy to, że firmy nie interesują się Azją. Nadal celują głównie w Chiny.

  czytaj więcej

 • Pracodawcy we mgle

  Pracodawcy we mgle

  Zaczyna brakować rąk do pracy, rząd wprowadza prosocjalne rozwiązania, związki zawodowe dyktują zmiany w prawie. A firmy w tej nowej rzeczywistości nie umieją się odnaleźć.

  czytaj więcej

 • Prezydent: W ciągu roku załatwiono sprawy, których nikt wcześniej nie załatwił

  Prezydent: W ciągu roku załatwiono sprawy, których nikt wcześniej nie załatwił

  W ciągu pierwszego roku po wygranych przez PiS wyborach udało się załatwić sprawy, których nikt wcześniej w Polsce nie załatwił, m.in. stworzyć program 500 Plus - powiedział we wtorek w Hajnówce prezydent Andrzej Duda. Dodał, że współpracował z rządem i będzie to czynił nadal.

  czytaj więcej

 • Prezydent: Przed nami naprawa służby zdrowia i mądra reforma edukacji

  Prezydent: Przed nami naprawa służby zdrowia i mądra reforma edukacji

  Prezydent Andrzej Duda powiedział we wtorek w Hajnówce (woj. podlaskie), że wśród zadań, które rządzący mają jeszcze do wykonania, są: obniżenie wieku emerytalnego, naprawa służby zdrowia i mądra reforma systemu edukacji.

  czytaj więcej

 • "To był dobry rok. Rząd zajął się problemami zwykłych ludzi ". Szydło o osiągnięciach PiS

  "To był dobry rok. Rząd zajął się problemami zwykłych ludzi ". Szydło o osiągnięciach PiS

  - To był dobry rok. Rok, w którym udało się zrobić bardzo dużo. Ale to był też rok, który nauczył nas pokory, który pokazał, że determinacja i skuteczna realizacja założonego planu, pomimo trudności, przynosi efekty - podsumowała Beata Szydło. Premier podkreśliła, że jej rząd jest pierwszym od wielu lat, który zajął się problemami zwykłych ludzi i wywiązał się ze swoich wyborczych obietnic.  Zapowiedziała, że za kilka tygodni, gdy minie rok od zaprzysiężenia rządu, nadejdzie czas na podsumowania i wyciągnięcie wniosków. - Musimy naprawić błędy i iść do przodu - dodała. Premier Szydło podsumowała rok podczas wizyty w województwie podlaskim, gdzie podpisano umowę na budowę odcinka trasy Via Baltica (24.10).

  czytaj więcej

 • PO: Powstanie komisji weryfikacyjnej oznacza porażkę prokuratury

  PO: Powstanie komisji weryfikacyjnej oznacza porażkę prokuratury

  Zapowiedź stworzenia komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji oznacza porażkę prokuratury, która nie potrafi wyjaśnić tej kwestii - uważają politycy PO. Według nich Sejm powinien zacząć prace nad projektem ustawy reprywatyzacyjnej autorstwa Platformy.

  czytaj więcej

 • Polska awansowała o jedno miejsce w rankingu Banku Światowego

  Polska awansowała o jedno miejsce w rankingu Banku Światowego

  Polska awansowała od ubiegłego roku z 25 miejsca na 24 w rankingu Banku Światowego "Doing Business" - wynika z opublikowanego we wtorek po południu najnowszego wydania dorocznego raportu. To znak, że polska gospodarka zmierza w dobrą stronę - komentuje resort rozwoju.

  czytaj więcej

 • Prezydent: "Dobra zmiana" ma podnieść poziom życia Polaków

  Prezydent: "Dobra zmiana" ma podnieść poziom życia Polaków

  "Dobra zmiana" ma się finalnie sprowadzać do podniesienia poziomu życia zwykłych Polaków - podkreślił we wtorek prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z mieszkańcami Siemiatycz (woj. podlaskie).

  czytaj więcej

 • Kempa o rocznicy rządu: Dobry rok mimo awantur, które próbowano nam urządzać

  Kempa o rocznicy rządu: Dobry rok mimo awantur, które próbowano nam urządzać

  To był dobry rok mimo awantur, które próbowano nam urządzać - tak szefowa kancelarii premiera Beata Kempa ocenia okres od wygranych przez PiS wyborów. Według niej dla Polaków ważne jest poczucie stabilizacji, które zapewniają m.in. rządowe programy 500 Plus i Mieszkanie Plus.

  czytaj więcej

 • "Ustawy pisane na kolanie, chaos, niekompetencja". Rząd PiS według Nowoczesnej

  "Ustawy pisane na kolanie, chaos, niekompetencja". Rząd PiS według Nowoczesnej

  - To, co wydarzyło się przez ostatni rok, jest skandalem. Ustawy pisane na kolanie, które wymagają poprawek. Nawet prezydent zwraca na to uwagę. To wynika z tego, że posłowie PiS w ogóle nie słuchają uwag opozycji. Ustawy są uchwalane nocą i w sposób chaotyczny. To pokazuje niekompetencję - powiedziała Joanna Augustynowska z Nowoczesnej. Posłowie tej partii zorganizowali w Sejmie konferencję prasową podsumowującą rok, który upłynął od zwycięstwa Prawa i Sprawiedliwości w wyborach parlamentarnych. Paulina Hennig-Kloska zarzuciła rządowi "wprowadzenie obszernych programów społecznych bez bezpiecznego źródła finansowania". - To musi doprowadzić od obciążenia Polaków podatkami. PiS będzie musiał wyciągać z ich kieszeni miliardy złotych - podkreśliła.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników