przychody

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu przychody. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące przychody.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Wynagrodzenie z ugody w zamian za zrzeczenie się roszczeń nie jest KUP

  Wynagrodzenie z ugody w zamian za zrzeczenie się roszczeń nie jest KUP

  Pomiędzy spółką z o.o. (wynajmującym) a jej kontrahentem (najemcą) powstał spór dotyczący wzajemnych rozliczeń z tytułu umowy najmu. Najemca zaprzestał uiszczania czynszu, gdyż wynajmujący nie wywiązał się z obowiązku terminowego przebudowania wynajmowanego budynku, co było sprecyzowane w umowie. W związku z powyższym sprawa znalazła finał na wokandzie. Strony zawarły ugodę sądową, poszły na wzajemne ustępstwa i zrzekły się wzajemnych pretensji. Wartość roszczeń najemcy przekraczała jednak wartość roszczeń wynajmującego. W związku z tym ta druga strona zobowiązała się uiścić na rzecz najemcy wynagrodzenie z tytułu zrzeczenia się przez niego roszczeń. Czy wypłacone wynagrodzenie spółka może zaliczyć w koszty?

  czytaj więcej

 • Dla otrzymanych dotacji ze środków unijnych trzeba prowadzić odrębną ewidencję

  Dla otrzymanych dotacji ze środków unijnych trzeba prowadzić odrębną ewidencję

  Jednostka podpisała w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego umowę o dofinansowanie zakupu środków trwałych w wysokości 50 proc. kwoty wydatków kosztów kwalifikowanych. Na czym polega obowiązek prowadzenia odrębnej ewidencji zdarzeń związanych z realizacją projektu?

  czytaj więcej

 • Kiedy rozpoznać przychody ze sprzedaży nieruchomości mieszkalnej

  Kiedy rozpoznać przychody ze sprzedaży nieruchomości mieszkalnej

  Moja firma działa w branży nieruchomości. Posiadam grunt, na którym chcę wybudować nieruchomość mieszkalną. Sprzedaż mieszkań planuję rozpocząć po otrzymaniu pozwolenia na budowę. Budowa nieruchomości będzie finansowana w części kredytem udzielonym przez bank, a częściowo wpłatami otrzymanymi od kupujących. W którym momencie należy rozpoznać przychód ze sprzedaży nieruchomości mieszkalnej dla potrzeb księgowych, a w którym dla celów podatkowych?

  czytaj więcej

 • Jak rozliczyć przekazanie materiałów informacyjnych dotyczących prowadzonej działalności

  Jak rozliczyć przekazanie materiałów informacyjnych dotyczących prowadzonej działalności

  ABC sp. z o.o. (podatnik VAT czynny) zajmuje się produkcją mebli (kuchennych, do sypialni, do salonu, dziecięcych). Spółka poniosła 3 października 2016 r. wydatki na nabycie katalogów, broszur i ulotek o charakterze informacyjnym w łącznej wysokości 6150 zł. Wydatki te zostały udokumentowane fakturą wystawioną przez kontrahenta i otrzymaną przez spółkę 3 października 2016 r. VAT od ich nabycia zostanie odliczony w deklaracji VAT-7 za październik 2016 r., a kwota netto zaliczona we wrześniu 2016 r. do kosztów podatkowych. Większość katalogów oraz broszur i ulotek została w połowie października 2016 r. nieodpłatnie przekazana (przesłana za pomocą firm kurierskich) do kontrahentów (sklepy meblowe). Pozostałe katalogi, broszury i ulotki zostały przekazane w połowie października 2016 r. do własnego sklepu firmowego w celu udostępnienia klientom indywidualnym. Jak spółka powinna rozliczyć na gruncie VAT i CIT nieodpłatne przekazanie tych katalogów, broszur i ulotek informacyjnych kontrahentom (sklepy meblowe) oraz nieodpłatne przekazanie ich do własnego sklepu firmowego? VAT i zaliczki na CIT spółka rozlicza za okresy miesięczne.

  czytaj więcej

 • Jak prawidłowo refakturować usługi

  Jak prawidłowo refakturować usługi

  Firma Kowax sp. z o.o. zajmuje się produkcją urządzeń mechanicznych. Działa w grupie kilkunastu spółek, dla których w większości jest spółką matką. Z uwagi na pozycję tej spółki na rynku, ale i politykę wewnątrz grupy, wiele transakcji innych podmiotów z grupy jest prowadzonych z udziałem Kowaxu. Dotyczy to zarówno sprzedaży grupowej, której znaczna część jest dokonywana w łańcuchu, w ramach którego Kowax kupuje towar od spółki córki, by następnie sprzedać go kontrahentowi zagranicznemu, jak i zakupów.

  czytaj więcej

 • Rynki finansowe: Skrót wiadomości ze spółek giełdowych

  Rynki finansowe: Skrót wiadomości ze spółek giełdowych

  - Nałożenie przez KNF na dziesięć banków dodatkowych buforów kapitałowych instytucji o znaczeniu systemowym, może mieć pozytywny wpływ na ratingi, bowiem wzmocni to ich zdolność do absorbcji strat - uważają analitycy agencji Moody's.

  czytaj więcej

 • Kto zyska, a kto straci na jednolitym podatku? Kowalczyk: Każda praca opodatkowana tak samo [WYWIAD]

  Kto zyska, a kto straci na jednolitym podatku? Kowalczyk: Każda praca opodatkowana tak samo [WYWIAD]

  - Podatek jednolity będzie korzystny dla tych, którzy dziś mało zarabiają. Natomiast osoby o wyższych dochodach, zyskujące teraz np. na trzydziestokrotności, bo nie odprowadzają od pewnego pułapu składek na ZUS, dołożą trochę więcej - mówi Henryk Kowalczyk.

  czytaj więcej

 • Biblioteka może zarabiać na własne utrzymanie

  Biblioteka może zarabiać na własne utrzymanie

  Instytucja kultury może prowadzić inną działalność niż ta, do której została powołana, i czerpać z niej zyski. Tak uznał Naczelny Sąd Administracyjny.

  czytaj więcej

 • Dlaczego nie zostaliśmy drugą Hiszpanią

  Dlaczego nie zostaliśmy drugą Hiszpanią

  Kraj, na który spadł deszcz unijnych pieniędzy, powinien stworzyć sektor budowlany zdolny do podboju nowych rynków. W Polsce tak się nie stało.

  czytaj więcej

 • Airbus Helicopters: Offset przy zakupie Caracali odpowiadał polskim wymaganiom

  Airbus Helicopters: Offset przy zakupie Caracali odpowiadał polskim wymaganiom

  Offset oferowany przy zakupie Caracali odpowiadał wartości dostawy z podatkiem, zakładał transfer technologii do państwowych spółek i stworzenie miejsc pracy – napisał we wtorek w liście otwartym do premier Beaty Szydło producent śmigłowców – Airbus Helicopters.

  czytaj więcej

 • Eksperci: Kwotę wolną od podatku trzeba zwiększyć

  Eksperci: Kwotę wolną od podatku trzeba zwiększyć

  Ustawodawca, wykonując orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego powinien zwiększyć kwotę wolną od podatku- uważają specjaliści z dziedziny podatków. MF zapowiada utrzymanie jej w 2017 na obecnym poziomie.

  czytaj więcej

 • Autosan znów zatrudnia. Prezentuje autobus na gaz

  Autosan znów zatrudnia. Prezentuje autobus na gaz

  Podkarpacka fabryka znów zatrudnia. Niedawno zaprezentowała swój nowy autobus na gaz. Jeszcze w marcu w zatrudniającej ok. 300 osób fabryce autobusów w Sanoku urzędował syndyk. Firma była w upadłości i czekała na kupca. Ostatecznie zakład za ok. 25 mln zł kupiły PIT Radwar i Huta Stalowa Wola, które wchodzą w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

  czytaj więcej

 • Polskie sieci franczyzowe: Sprzedajemy światu pomysły na biznes

  Polskie sieci franczyzowe: Sprzedajemy światu pomysły na biznes

  Nasze sieci franczyzowe coraz chętniej szukają inwestorów za granicą. Już 110 marek ma placówki w innych krajach.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników