rekomendacje

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu rekomendacje. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące rekomendacje.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Rady nadzorcze boją się odpowiedzialności za politykę informacyjną zarządu

  Rady nadzorcze boją się odpowiedzialności za politykę informacyjną zarządu

  Członkowie rad nadzorczych spółek publicznych mają poważny kłopot. Z jednej strony obowiązujące od lipca ub.r. unijne rozporządzenie MAR nakłada na nich obowiązek skupienia swojej uwagi na polityce informacyjnej firmy, z drugiej kodeks spółek handlowych uniemożliwia im wydawanie wiążących poleceń zarządowi. Problem stał się poważny szczególnie po wejściu w życie nowelizacji ustawy o ofercie publicznej. Dała ona Komisji Nadzoru Finansowego możliwość nakładania kar także na członków rad nadzorczych, jeśli nadzorowana przez nich spółka rażąco naruszy związane z informacją poufną obowiązki informacyjne. Maksymalna wysokość sankcji ustalona została na 100 tys. zł. Przy czym taka kara może być nałożona na każdego z członków rady nadzorczej.

  czytaj więcej

 • Żona prokuratora krajowego Bogdana Święczkowskiego została prezesem sądu. Ziobro: Jest doświadczonym sędzią

  Żona prokuratora krajowego Bogdana Święczkowskiego została prezesem sądu. Ziobro: Jest doświadczonym sędzią

  Powołałem na stanowisko prezesa Sądu Rejonowego w Sosnowcu Małgorzatę Hencel-Święczkowską, osobę, która należy do najbardziej doświadczonych sędziów, pełniła funkcje kierownicze i sprawdzała się na nich - powiedział w poniedziałek minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

  czytaj więcej

 • Jakubiak: Tyszka musi podjąć męską decyzje, czy będzie kandydował na prezydenta Warszawy

  Jakubiak: Tyszka musi podjąć męską decyzje, czy będzie kandydował na prezydenta Warszawy

  Wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka musi podjąć męską decyzję, czy będzie kandydatem Kukiz'15 na prezydenta Warszawy – powiedział we wtorek wiceszef klubu Kukiz’15 Marek Jakubiak. Oczekuję, że Tyszka stanie przed mikrofonem i powie to wyraźne, skracając spekulacje - podkreślił.

  czytaj więcej

 • Czyste powietrze nadal przegrywa ze smogiem. Rządowy program nie działa

  Czyste powietrze nadal przegrywa ze smogiem. Rządowy program nie działa

  Realizacja rządowego programu nie wychodzi najlepiej – wynika z dokumentów, do których dotarł DGP.

  czytaj więcej

 • Gowin o spotkaniu kierownictwa Zjednoczonej Prawicy: Bez konkluzji personalnych

  Gowin o spotkaniu kierownictwa Zjednoczonej Prawicy: Bez konkluzji personalnych

  To było dobre spotkanie, bez konkluzji personalnych - powiedział wieczorem wicepremier Jarosław Gowin o środowej rozmowie kierownictwa partii Zjednoczonej Prawicy: PiS, Porozumienia i Solidarnej Polski. O decyzjach personalnych poinformujemy pewnie na przełomie listopada i grudnia - dodał.

  czytaj więcej

 • Więźniowie funduszy: Klienci nie mogą się dowiedzieć, w co zainwestowano ich pół miliarda złotych

  Więźniowie funduszy: Klienci nie mogą się dowiedzieć, w co zainwestowano ich pół miliarda złotych

  Już ponad pół roku klienci funduszy Inwestycje Rolne, Lasy Polskie, Inwestycje Selektywne i Vivante bezskutecznie walczą o ujawnienie, w co zainwestowane zostało ich pół miliarda złotych. Zamiast gwarantowanych zysków liczą straty.Więźniowie funduszy: Klienci nie mogą się dowiedzieć, w co zainwestowano ich pół miliarda złot

  czytaj więcej

 • 3 największe problemy sprzedawców przy płatności kartą

  3 największe problemy sprzedawców przy płatności kartą

  Transakcje z użyciem kart płatniczych stają się coraz bardziej popularne i coraz bardziej wypierają gotówkowe. Świadczą o tym m.in. dane NBP: w II kwartale 2017 r. liczba kart płatniczych w obiegu była rekordowa – 37,8 mln, o 28 tys. wyższa niż w marcu. Rekordowa była też liczba terminali POS obsługujących płatności – 584 tys., a zainstalowane były łącznie w 430 tys. placówek. Od kwietnia do czerwca przeprowadzono za ich pośrednictwem 955,5 mln transakcji – także najwięcej w historii. Pomimo upowszechnienia kart przepisy związane z korzystaniem z nich nie zawsze są znane sprzedawcom i konsumentom. Świadczą o tym m.in. liczne opisywane w prasie i internecie przypadki sporów, np. w sytuacji odmowy przyjęcia karty od klienta albo gdy sprzedawca prosi o przedstawienie dowodu osobistego przy określonej wysokości transakcji. Jak się okazuje, w tym ostatnim przypadku sprzedawcy często czynią to bezprawnie. Dziś odpowiadamy zatem na wybrane pytania przedsiębiorców.

  czytaj więcej

 • Rząd chce nauczyć urzędników etyki. W placówkch pojawą się doradcy

  Rząd chce nauczyć urzędników etyki. W placówkch pojawą się doradcy

  Kancelaria premiera przygotowuje rekomendacje dla członków służby cywilnej, jak mają właściwie postępować w prac y. W tym celu wskrzeszeni też zostaną doradcy etyczni.

  czytaj więcej

 • Raport KNF: Innowacje finansowe hamuje brak pewności prawnej

  Raport KNF: Innowacje finansowe hamuje brak pewności prawnej

  Największym problemem hamującym rozwój innowacji finansowych w Polsce jest brak pewności prawnej - taki jest jeden z wniosków raportu Komisji Nadzoru Finansowego na temat rozwoju innowacji finansowych (FinTech), przedstawionego w piątek w ramach Kongresu 590 w Rzeszowie.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników