rodzina zastępcza

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu rodzina zastępcza. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące rodzina zastępcza.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Komu i jakie świadczenia przysługują po śmierci pracownika

  Komu i jakie świadczenia przysługują po śmierci pracownika

  Odprawa pośmiertna, zasiłek pogrzebowy i renta rodzinna przysługują zazwyczaj bliskim zmarłego pracownika.

  czytaj więcej

 • 12 zł za godzinę nie dla tych, którzy dostają prowizje

  12 zł za godzinę nie dla tych, którzy dostają prowizje

  Firmy nie będą musiały rozliczać czasu pracy zleceniobiorców zatrudnionych jako np. przedstawiciele handlowi lub akwizytorzy. Minimalna stawka godzinowa ich nie obejmie. Jeśli samozatrudniony lub zleceniobiorca sam określa miejsce oraz czas swojej pracy i jest wynagradzany wyłącznie w formie prowizyjnej, to nie będzie objęty minimalną stawką godzinową w wysokości 12 zł. Tak wynika z ostatniej wersji rządowego projektu nowelizacji ustawy o minimalnym wynagrodzeniu za pracę.

  czytaj więcej

 • Zarządzanie wrzutą. Dziennikarstwo stadne połknie wszystko

  Zarządzanie wrzutą. Dziennikarstwo stadne połknie wszystko

  Wrzutkami żyją głównie newsy. Szybkie newsy. Internetowe portale, radia. A wrzucają zarówno polityczni spin doktorzy, jak i szeregowi politycy. Oraz służby. Ich pobudki i cele bywają różne. Politykom najczęściej zależy na odwracaniu uwagi od niewygodnych tematów, kompromitowaniu przeciwników lub narzucaniu własnej narracji. Przykrywka, temat zastępczy – oskarżają się nawzajem politycy z prawa i lewa. I mają rację. Bo sami te wrzutki rozprowadzają.

  czytaj więcej

 • Na pomoc młodym bezrobotnym

  Na pomoc młodym bezrobotnym

  Młodzież, która nie uczy się i nie pracuje, może liczyć na wsparcie z Funduszy Europejskich, które pomoże im wyjść na prostą w dorosłym życiu. Bezrobocie wśród osób młodych jest problemem całej Unii Europejskiej. Szacuje się, że w 2013 roku bez pracy pozostawało blisko 5,7 mln osób poniżej 25. roku życia.

  czytaj więcej

 • 5 rzeczy, jakie przysługują po śmierci pracownika

  5 rzeczy, jakie przysługują po śmierci pracownika

  Rodzina zmarłego otrzyma między innymi odprawę i zasiłek pogrzebowy. Bliscy mogą liczyć też na wypłatę części wynagrodzenia i dni wolne na załatwienie formalności pogrzebowych.

  czytaj więcej

 • 5 świadczeń, jakie może otrzymać opiekun osoby niepełnosprawnej

  5 świadczeń, jakie może otrzymać opiekun osoby niepełnosprawnej

  Za rezygnację z pracy w celu zajmowania się niepełnosprawnym dzieckiem lub niedołężnym współmałżonkiem przysługuje między innymi świadczenie pielęgnacyjne lub specjalny zasiłek opiekuńczy.

  czytaj więcej

 • Coraz więcej dzieci wychowuje państwo

  Coraz więcej dzieci wychowuje państwo

  Choć z roku na rok maleje liczba urodzeń, to odsetek ogółu małoletnich pod opieką sądów od 1989 roku niemal się podwoił. Równie szybko rośnie liczba osób w pieczy zastępczej.

  czytaj więcej

 • Centra obsługujące domy dziecka mogą uniknąć likwidacji

  Centra obsługujące domy dziecka mogą uniknąć likwidacji

  Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przygotowuje zmianę przepisów dotyczącą jednostek, które zapewniają wspólną obsługę kilku placówkom opiekuńczo-wychowawczym, tak aby nie zostały zamknięte z końcem roku. Taka zapowiedź znalazła się w odpowiedzi na interpelację (nr 2681) posła Dariusza Starzyckiego.

  czytaj więcej

 • Nieubezpieczona matka dostanie tysiąc złotych miesięcznie

  Nieubezpieczona matka dostanie tysiąc złotych miesięcznie

  RODZINA W marcu urodziłam pierwsze dziecko, które wychowuję wspólnie z jego ojcem, ale w związku z tym, że nie byłam zatrudniona – kończę właśnie studia – nie otrzymuję żadnego świadczenia z ZUS. Słyszałam jednak, że mogę się zgłosić do ośrodka pomocy społecznej, który wypłaca 1 tys. zł miesięcznie przez rok po urodzeniu dziecka. Czy jako studentka mogę otrzymać takie świadczenie – pyta pani Milena

  czytaj więcej

 • Pracownicy socjalni rzadziej zabierali rodzicom stosującym przemoc. Dlaczego?

  Pracownicy socjalni rzadziej zabierali rodzicom stosującym przemoc. Dlaczego?

  W 2015 r. zmniejszyła się liczba małoletnich, którzy zostali zabrani od rodziców stosujących wobec nich przemoc. 1158 dzieci zostało w ubiegłym roku odebranych rodzicom w związku ze stosowaniem przemocy w rodzinie. Tak wynika z danych Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej dotyczących korzystania z specjalnej procedury przewidzianej w art. 12a ustawy z 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie (Dz.U. nr 180, poz. 1493 ze zm.).

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników