straty

Stratygrafia – dział geologii historycznej zajmujący się ustalaniem wieku i przyczyn rozmieszczenia skał w skorupie ziemskiej.


 • Maksymilian Rigamonti: Jaką trzeba mieć pychę i butę, żeby przyjąć medal "za zasługi dla obronności kraju", będąc rzecznikiem MON

  Maksymilian Rigamonti: Jaką trzeba mieć pychę i butę, żeby przyjąć medal "za zasługi dla obronności kraju", będąc rzecznikiem MON

  - Jaką trzeba mieć w sobie pychę i butę, żeby przyjąć złoty medal "za zasługi dla obronności kraju", będąc rzecznikiem MON od kilku miesięcy - pisze w komentarzu dla gazetaprawna.pl Maksymilian Rigamonti, autor m. in. książki fotograficznej "Afganistan jest w nas".

  czytaj więcej

 • Leczenie inwazyjne: Od kopciuszka do lidera

  Leczenie inwazyjne: Od kopciuszka do lidera

  Obniżenie wyceny zabiegów z zakresu inwazyjnego leczenia ostrych zespołów wieńcowych i niektórych świadczeń elektroterapii stało się 1 lipca faktem. Cięć nie kompensuje wzrost wyceny innych świadczeń – z zakresu kardiologii zachowawczej.

  czytaj więcej

 • Kopalnia dla Niemców? Rząd woli ją zamknąć, niż oddać prywatnemu inwestorowi

  Kopalnia dla Niemców? Rząd woli ją zamknąć, niż oddać prywatnemu inwestorowi

  Niemiecka firma HMS Bergbau proponuje przejęcie części zakładu Krupiński, który ma być zlikwidowany. Oferuje załodze pracę. Ale minister energii woli zamknąć kopalnię niż ją sprzedać prywatnemu inwestorowi. Z powodów politycznych czy obawy przed związkowcami?

  czytaj więcej

 • Złoty i akcje w górę. Letnia hossa z polityką w tle

  Złoty i akcje w górę. Letnia hossa z polityką w tle

  Trudno było w ostatnich tygodniach znaleźć inwestorom inną, równie dobrą lokatę dla kapitału jak polskie aktywa. Ta korzystna tendencja może się utrzymać także w kolejnych miesiącach.

  czytaj więcej

 • Ziobro: Są afery większe niż Amber Gold. Wydałem prokuratorom jasne wytyczne

  Ziobro: Są afery większe niż Amber Gold. Wydałem prokuratorom jasne wytyczne

  Są afery większe niż Amber Gold; wydałem prokuratorom jasne wytyczne dot. ścigania przestępstw o charakterze finansowym, aby ich reakcja była lepsza niż w przypadku tamtych spraw - powiedział PAP minister sprawiedliwości-prokurator generalny Zbigniew Ziobro.

  czytaj więcej

 • Rząd przyjął projekt "małej ustawy o innowacyjności"

  Rząd przyjął projekt "małej ustawy o innowacyjności"

  Zachęty podatkowe dla innowacyjnych firm, ułatwienia proceduralne obejmujące instytuty badawcze i naukowe, regulacje dotyczące finansowania komercjalizacji wyników badań - przewiduje przyjęty we wtorek przez rząd projekt tzw. małej ustawy o innowacyjności.

  czytaj więcej

 • Ulgi podatkowe: Większe zachęty dla innowacyjnych firm

  Ulgi podatkowe: Większe zachęty dla innowacyjnych firm

  Podatkowa ulga na badania i rozwój zostanie zmieniona. Rada Ministrów przyjęła wczoraj tzw. małą ustawę o innowacyjności.

  czytaj więcej

 • Romanowski: Krajobraz po aneksji

  Romanowski: Krajobraz po aneksji

  Konflikt między Rosją i Ukrainą nie zostanie rozstrzygnięty w starciu militarnym, mimo że Moskwa miała na to wyraźną ochotę. Zwycięzca zostanie wyłoniony we współzawodnictwie ekonomicznym i politycznym. I na tym polu Ukraina ma największe szanse. Krym, strategiczny punkt militarny na Morzu Czarnym, był największą stratą terytorialną, gospodarczą i prestiżową Ukrainy. Kijów liczy na poparcie Zachodu i rozczarowanie mieszkańców półwyspu nową władzą. Kreml wyprzedza czas i wzmacnia bazy wojskowe, 120 tys. żołnierzy oraz broń jądrowa nie pozostawiają miejsca dla rywalizacji polityk ekonomicznych i   społecznych.

  czytaj więcej

 • Katowicki Holding Węglowy bez dofinansowania. Zaczyna brakować pieniędzy na wypłaty

  Katowicki Holding Węglowy bez dofinansowania. Zaczyna brakować pieniędzy na wypłaty

  Nie ma chętnych do zainwestowania w Katowicki Holding Węglowy. A spółka musi przyspieszyć z restrukturyzacją, bo zaczyna brakować pieniędzy, nawet na wypłaty – wynika z informacji DGP.

  czytaj więcej

 • Senegal, afrykańska perła w koronie

  Senegal, afrykańska perła w koronie

  Azoty Police uzyskały przedłużenie koncesji poszukiwawczej na złoża fosforytów Kebemer. Sukces tej największej zagranicznej inwestycji chemicznego giganta jest blisko.

  czytaj więcej

 • Polski film "Adaptacja" będzie pokazany na festiwalu w San Sebastian

  Polski film "Adaptacja" będzie pokazany na festiwalu w San Sebastian

  "Zmiana struktury lub funkcji organizmu zwiększająca szanse przeżycia", "przyzwyczajanie wzroku do widzenia w ciemności" - m.in. te definicje stosują twórcy "Adaptacji", która pokazana będzie na 64. festiwalu w San Sebastian. Reżyserem filmu jest Bartosz Kruhlik.

  czytaj więcej

 • Zleceniobiorca odpowie za straty, nie za nielegalny strajk

  Zleceniobiorca odpowie za straty, nie za nielegalny strajk

  Zleceniobiorcy z warszawskiej restauracji Krowarzywa założyli związek zawodowy i przeprowadzili akcję protestacyjną. I to mimo tego, że obecnie nie ma jeszcze przepisów, które by im na to pozwalały (ich projekt jest nadal w konsultacjach). Jednak obecne przepisy w zakresie, w jakim nie dają zleceniobiorcom prawa do zrzeszania się w związki zawodowe, Trybunał Konstytucyjny uznał za niezgodne z ustawą zasadniczą (wyrok z 2 czerwca 2015 r., sygn. akt K 1/13). O tym, czy takie osoby już dziś mogą tworzyć organizacje związkowe, pisaliśmy w tygodniku Kadry i Płace 30 czerwca (DGP nr 125/2016) – i zdania prawników były podzielone. Temperatura sporu między zleceniobiorcami a właścicielem restauracji wcale jednak nie stygnie. Ten ostatni zasugerował niedawno, że rozważa wytoczenie przeciwko nim powództw m.in. za nielegalny strajk. Powstaje więc pytanie, czy i jakie roszczenia będą takiemu podmiotowi przysługiwać. Czy może np. wnieść powództwo o ustalenie nielegalności strajku?

  czytaj więcej

 • Bogdanka planuje cięcia w płacach

  Bogdanka planuje cięcia w płacach

  Lubelska kopalnia, wzorem firm ze Śląska, mimo lepszej sytuacji finansowej rozważa obniżki wynagrodzeń – wynika z informacji DGP. Spółka od wczoraj jest częścią grupy Enea, ale mimo to ma zachować samodzielność

  czytaj więcej

 • Brexit jeszcze postraszy firmy

  Brexit jeszcze postraszy firmy

  Eksporterzy przygotowali się na obecne osłabienie funta. Ale przyszły rok jest dużą niewiadomą. Od dnia, w którym Brytyjczycy zdecydowali o wyjściu z Unii Europejskiej, kurs funta w złotych spadł o ponad 13 proc. Od kilku dni za funta płaci się mniej niż 5 zł. Wczoraj kosztował on 4,96 zł.

  czytaj więcej

 • Nie każde odszkodowanie da się odliczyć od przychodu

  Nie każde odszkodowanie da się odliczyć od przychodu

  Wydatek, choćby nawet racjonalnie uzasadniony, nie jest automatycznie podatkowych kosztem – orzekł NSA.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników