usługi

Usługa – działanie podejmowane w celu zaspokojenia określonej potrzeby (lub potrzeb) klienta i realizowane z udziałem klienta, często - w celach komercyjnych.


 • Co grozi za nierzetelne rozliczenie VAT? W 2017 roku kary są surowsze

  Co grozi za nierzetelne rozliczenie VAT? W 2017 roku kary są surowsze

  Nowelizacja ustawy o podatku od towarów i usług pociągnęła na sobą zmiany w kodeksie karnym skarbowym. Podatnicy narażeni są zatem na surowsze sankcje za nadużycia podatkowe. Osobom biorących udział w przestępstwach podatkowych grozi też kara pozbawienia wolności.

  czytaj więcej

 • Prezes PZU: Strategia Alior Banku wpisuje się w strategię Grupy PZU

  Prezes PZU: Strategia Alior Banku wpisuje się w strategię Grupy PZU

  Ogłoszona strategia Alior Banku na lata 2017-2020 stawia przed zarządem banku ambitne, ale realne zadania, ocenił prezes PZU, największego akcjonariusza banku, Michał Krupiński. Zadeklarował, że PZU będzie wspierać plany banku, które wpisują się w strategię Grupy PZU.

  czytaj więcej

 • Giełdy: Na Wall Street spokój. Nadchodzące wydarzenia polityczne mogą wpłynąć na rynki

  Giełdy: Na Wall Street spokój. Nadchodzące wydarzenia polityczne mogą wpłynąć na rynki

  Amerykańskie giełdy oscylują wokół poziomów z piątkowego zamknięcia. Rynki nie zareagowały w poniedziałek na zapowiedź rozpisania kolejnego referendum o niepodległości Szkocji. Nadchodzący tydzień wypełniony jest posiedzeniami głównych światowych banków centralnych oraz wydarzeniami politycznymi, które mogą wpłynąć na zachowanie rynków finansowych.

  czytaj więcej

 • Konkurent używa nazwy firmy w reklamie AdWords? Można temu przeciwdziałać

  Konkurent używa nazwy firmy w reklamie AdWords? Można temu przeciwdziałać

  Przedsiębiorca ma narzędzia, by zablokować działania tego, kto wykorzystał jego markę w celu poprawy swojej pozycji w wyszukiwarce.

  czytaj więcej

 • Nowy pomysł na abonament: Płatne telewizje oskarżają rząd o dyskryminację

  Nowy pomysł na abonament: Płatne telewizje oskarżają rząd o dyskryminację

  Operatorzy kablowi i platformy satelitarne solidarnie nazywają ustawę abonamentową „dyskryminującą”.

  czytaj więcej

 • Fiskus i ZUS będą ściślej współpracować

  Fiskus i ZUS będą ściślej współpracować

  Ministerstwo Finansów i Zakład Ubezpieczeń Społecznych wymienią się informacjami – zakłada zawarte wczoraj porozumienie. Współpraca obejmie m.in. przetwarzanie i przechowywanie danych oraz wymianę wiedzy o systemach informatycznych, które funkcjonują w obu instytucjach. Będą one też współtworzyć portale internetowe: zarówno informacyjne, jak i te oferujące elektroniczne usługi dla petentów.

  czytaj więcej

 • Słone kary za stare kremy: Sprzedawca też dopilnuje, by kosmetyki były bezpieczne

  Słone kary za stare kremy: Sprzedawca też dopilnuje, by kosmetyki były bezpieczne

  PROBLEM: Ministerstwo Zdrowia planuje zwiększenie nadzoru nad kosmetykami. Śrubę zamierza przykręcić jednak nie tylko producentom i importerom, lecz także handlowcom. Sprzedawcy, hurtownicy i dystrybutorzy kosmetyków będą mieli obowiązek zbierania i raportowania przypadków niepożądanych działań wyrobów kosmetycznych. Czekają ich nowe, bardziej restrykcyjne wymogi informacyjne i większa odpowiedzialność za oferowane produkty – tak wynika z projektu ustawy o produktach kosmetycznych, nad którym trwają właśnie prace legislacyjne. Za niedopełnienie obowiązków, zamiast mało efektywnych grzywien, grożą administracyjne kary nawet do 100 tys. zł. I to z automatu.

  czytaj więcej

 • Co trzeba zmienić, gdy wspólnicy przechodzą z zarządu do rady

  Co trzeba zmienić, gdy wspólnicy przechodzą z zarządu do rady

  OPIS SYTUACJI: Wspólnicy ABC spółki z o.o., z których część pełni funkcje w zarządzie spółki, dyskutują na nieformalnym spotkaniu o planowanych zmianach w zasadach zarządzania i reprezentacji ich spółki. W ostatnim czasie spółka osiągnęła rynkowy sukces i konieczne stało się zatrudnienie profesjonalnego menedżera oraz powierzenie mu stanowiska prezesa zarządu. Wspólnicy chcieliby jednak zachować pełną kontrolę nad jego działaniami, dlatego mają zostać pozostawione kompetencje nadzorczo-właścicielskie. W związku z tym udziałowcy zamierzają podjąć wiele uchwał mających na celu określenie procedury wyboru profesjonalnego zarządu spółki, a także ustalenie zasad obliczania wynagrodzenia członków organów spółki. Do tej pory wspólnicy pełniący funkcję członków zarządu nie pobierali z tego tytułu dodatkowego wynagrodzenia. Zatrudnienie zaś osoby spoza ich grona wymaga przyznania jej adekwatnego uposażenia. Wspólnicy zamierzają m.in. określić wymagania, jakie powinni spełniać kandydaci na stanowisko członka zarządu. Chodzi o to, by zapewnić wybór w skład owego organu wyłącznie profesjonalistów. Do tego wprowadzenie sztywnych kryteriów ma zapewnić każdorazowo odpowiedni wybór piastunów organu.

  czytaj więcej

 • Miejski internet: Szybszy, darmowy i powszechny

  Miejski internet: Szybszy, darmowy i powszechny

  Rośnie liczba miast włączających własne hotspoty. W dwa lata do UKE wpłynęło 157 wniosków. Zwiększenie liczby hotspotów z 13 na 16, przy czym wszystkie będą teraz oferować internet o prędkości 1 Mbit/s (wcześniej tylko 512 kbit/s).

  czytaj więcej

 • Trybunał UE: Regulamin firmy może zakazywać noszenia chusty islamskiej

  Trybunał UE: Regulamin firmy może zakazywać noszenia chusty islamskiej

  Regulamin przedsiębiorstwa zakazujący noszenia w miejscu pracy widocznych symboli politycznych, światopoglądowych lub religijnych, jak np. chusta muzułmańska nie jest dyskryminacją - orzekł we wtorek Trybunał Sprawiedliwości UE.

  czytaj więcej

 • Morawiecki: Rząd przyciągnął 35-40 tys. miejsc pracy od czasu Brexitu

  Morawiecki: Rząd przyciągnął 35-40 tys. miejsc pracy od czasu Brexitu

  Od czasu referendum ws. opuszczenia Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię rząd przyciągnął do Polski 35-40 tys. miejsc pracy, a skłonność do emigracji jest najniższa w historii - powiedział we wtorek na konferencji wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników