waluty obce

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu waluty obce. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące waluty obce.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Polski e-przedsiębiorca na rynku zagranicznym

  Polski e-przedsiębiorca na rynku zagranicznym

  Dynamiczny rozwój rynku e-commerce wskazuje, że liczba konsumentów kupujących w internecie systematycznie wzrasta. Osoby dokonujące zakupów w sieci mają bardzo wysoką świadomość marek oraz stron internetowych e-commerce, co stanowi duże wyzwanie dla właścicieli e-sklepów.

  czytaj więcej

 • SN w sprawie ustalania spreadów przez banki

  SN w sprawie ustalania spreadów przez banki

  Kilkanaście dni temu opublikowane zostało uzasadnienie wyroku Sądu Najwyższego z 14 lipca 201 7 r . (sygn. II CSK 803/16) dotyczącego klauzul przeliczeniowych w kredytach frankowych.

  czytaj więcej

 • Kontrahenci będą mogli wykluczyć split payment

  Kontrahenci będą mogli wykluczyć split payment

  Sprzedawca będzie mógł zastrzec w umowie z nabywcą, że nie przyjmuje zapłaty w systemie podzielonej płatności – wyjaśnił Paweł Gruza, wiceminister finansów, podczas posiedzenia sejmowej komisji finansów publicznych.

  czytaj więcej

 • Buzek: Polska w Unii Europejskiej nie jest samotną wyspą

  Buzek: Polska w Unii Europejskiej nie jest samotną wyspą

  Jeśli musimy dopłacać do wydobycia węgla, to trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie o ekonomiczny sens tego działania – mówi DGP były premier Jerzy Buzek.

  czytaj więcej

 • Nowa podstawa roszczeń frankowiczów

  Nowa podstawa roszczeń frankowiczów

  Pod koniec października media obiegła informacja o wygranej kredytobiorcy przed Sądem Okręgowym w Warszawie, który nakazał bankowi zwrot przeszło 2 milionów złotych klientowi, uznając, że zawarta umowa była nieważna. Wspomniany wyrok jest co prawda nieprawomocny, ale już teraz nasuwa się pytanie, czy otwiera on drogę do kolejnych skutecznych powództw frankowiczów opartych na innego rodzaju podstawie prawnej niż w większości dotychczasowych spraw. Jeszcze większe zainteresowanie niż zasądzona w tym postępowaniu znaczna kwota budzić powinna argumentacja prawna, która doprowadziła sąd do wydania rozstrzygnięcia.

  czytaj więcej

 • Fiskus z dostępem do firmowego konta

  Fiskus z dostępem do firmowego konta

  Resort finansów codziennie będzie otrzymywał wyciągi z rachunków przedsiębiorców. Zamierza też informować, kto nie złożył deklaracji albo nie zapłacił podatku.

  czytaj więcej

 • Henryka Bochniarz: Euro pomoże nam realnie dogonić Zachód

  Henryka Bochniarz: Euro pomoże nam realnie dogonić Zachód

  Polacy to euroentuzjaści. Polskie członkostwo w UE popiera ponad 80 proc. naszych obywateli. I trudno się dziwić. Ostatnie 13 lat członkostwa w strukturach unijnych zapewniło Polsce skok cywilizacyjny. Zmienił się wygląd kraju, gwałtownie polepszyła jakość życia, wzrosła konkurencyjność przedsiębiorców. Dlaczego w takim razie politycy nadal nie podejmują tematu silniejszego połączenia naszej gospodarki z Europą i związania polskiej waluty ze strefą euro?

  czytaj więcej

 • Frankowiczów oszukano: Szli do banku, a trafili do kasyna

  Frankowiczów oszukano: Szli do banku, a trafili do kasyna

  Liczne procesy o kredyty powiązane z kursem waluty obcej, w tym zwłaszcza CHF, ujawniają coraz większą liczbę danych o nieuczciwym postępowaniu banków. Banki zachwalając korzystniejsze kredyty „frankowe”, tańsze w spłacie ze względu na niższe oprocentowanie, celowo bagatelizowały lub milczały na temat ryzyka walutowego, które mogło doprowadzić – a w wielu przypadkach doprowadziło – nawet do bankructwa kredytobiorców.

  czytaj więcej

 • Masz pracę? Siedź cicho. Wciąż boimy się podpaść szefowi choćby pytając o podwyżkę

  Masz pracę? Siedź cicho. Wciąż boimy się podpaść szefowi choćby pytając o podwyżkę

  - W Polsce wciąż ma się poczucie, że jeśli masz pracę, to lepiej szefowi nie podpadać, bo można ją łatwo stracić. A w tym przekonaniu mieści się strach, że szefowi można podpaść rozmową o podwyżce - mówi w wywiadzie dla DGP dr hab. Joanna Tyrowicz, ekonomistka z Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego i ośrodka badawczego GRAPE.

  czytaj więcej

 • Gronkiewicz-Waltz: Mam się unieść honorem i oddać bez walki Warszawę PiS? [WYWIAD]

  Gronkiewicz-Waltz: Mam się unieść honorem i oddać bez walki Warszawę PiS? [WYWIAD]

  - Mam się unieść honorem i ustąpić? Moim obowiązkiem jest wyjaśnienie spraw reprywatyzacyjnych- mówi w wywiadzie dla DGP Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy, wiceszefowa PO.

  czytaj więcej

 • Poradnia podatkowa z 4 grudnia 2017

  Poradnia podatkowa z 4 grudnia 2017

  ● Czy można dokonać zapłaty na rzecz kontrahenta wykonawcy● Kiedy powstanie obowiązek podatkowy przy odsprzedaży raportu handlowego firmie z innego państwa członkowskiego UE● Jakie będą skutki w VAT darowizny nieruchomości, jeśli podatnikowi przysługiwało prawo do odliczenia

  czytaj więcej

 • Frankowicze napisali list otwarty do Morawieckiego

  Frankowicze napisali list otwarty do Morawieckiego

  Grupujące frankowiczów stowarzyszenie Stop Bankowemu Bezprawiu napisało w piątek list otwarty do desygnowanego na premiera Mateusza Morawieckiego, prosząc o spotkanie z poszkodowanymi, uwiklanymi w kredyty walutowe.

  czytaj więcej

 • Agencja Fitch potwierdziła rating Polski na poziomie "A-" z perspektywą stabilną

  Agencja Fitch potwierdziła rating Polski na poziomie "A-" z perspektywą stabilną

  Agencja Fitch potwierdziła w piątek długoterminowy rating Polski w walucie obcej na poziomie "A-" - podano w komunikacie. Perspektywa ratingu jest stabilna. Agencja obniżyła szacunek deficytu sektora finansów publicznych na 2017 r. do 1,8 proc. PKB z 2,6 proc.

  czytaj więcej

 • Rozporządzenie ministra rozwoju i finansów z 13 września 2017 r. [KOMENTARZ]

  Rozporządzenie ministra rozwoju i finansów z 13 września 2017 r. [KOMENTARZ]

  Rozporządzenie ministra rozwoju i finansów z 13 września 2017 r. w sprawie rachunkowości oraz planów kont dla budżetu państwa, budżetów jednostek samorządu terytorialnego, jednostek budżetowych, samorządowych zakładów budżetowych, państwowych funduszy celowych oraz państwowych jednostek budżetowych mających siedzibę poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej (wyciąg z przepisów cz. 1)

  czytaj więcej

 • Udana inauguracja gabinetu. Spadnie dług w relacji do PKB

  Udana inauguracja gabinetu. Spadnie dług w relacji do PKB

  Zadłużenie sektora rządowego i samorządowego ma szansę spaść w tym roku aż o 2 pkt proc. PKB. To zasługa wysokiego wzrostu gospodarczego, mocnego złotego i inflacji.

  czytaj więcej

 • Siła złotego osłabia zyski NBP

  Siła złotego osłabia zyski NBP

  Aprecjacja jest na tyle duża, że można się spodziewać, iż w 2017 r. Narodowy Bank Polski nie zarobi.

  czytaj więcej

 • Znamy przyczynę silnej złotówki. Ministerstwo Finansów sprzedaje waluty

  Znamy przyczynę silnej złotówki. Ministerstwo Finansów sprzedaje waluty

  Ministerstwo Finansów sprzedawało pod koniec roku waluty bezpośrednio na rynku. To jeden z powodów umocnienia złotego. Z naszych informacji wynika, że MF było aktywne na rynku walutowym co najmniej od listopada.

  czytaj więcej

 • Kredyty: Podaż nie nadąży za popytem

  Kredyty: Podaż nie nadąży za popytem

  W tym roku o pożyczkę nie będzie łatwiej niż w 2017. Co nie znaczy, że akcja kredytowa się zatrzyma.

  czytaj więcej

 • To Unia zrobi polexit

  To Unia zrobi polexit

   Gdyby premier Mateusz Morawiecki regularnie oglądał telewizyjne „Wiadomości” i ufał prorządowym mediom, nie miałby innego wyjścia. Podczas zaplanowanego na przyszły tydzień spotkania z Jeanem-Claude’em Junckerem musiałby zapowiedzieć przewodniczącemu Komisji Europejskiej, że jego rząd rozważa uruchomienie art. 50 Traktatu o UE, czyli wystąpienie z Unii. W niektórych europejskich stolicach przyjęto by to zapewne z ulgą.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników