WIG

Isle of Wight – wyspa należąca do archipelagu Wysp Brytyjskich, oddzielona od brytyjskiego wybrzeża cieśniną Solent.


 • GPW: Indeks WIG 20 może dalej spadać

  GPW: Indeks WIG 20 może dalej spadać

  Sytuacja techniczna na wykresie WIG 20 wskazuje na możliwość dalszych spadków - uważają analitycy. Dodają jednocześnie, że zniżki indeksu mogą wyhamować w okolicach 2.200 pkt., czyli na dolnym ograniczeniu średnioterminowego kanału wzrostowego.

  czytaj więcej

 • Rekordowe kursy akcji spółek budowlanych

  Rekordowe kursy akcji spółek budowlanych

  Siłą napędową ich notowań na warszawskim parkiecie są dobre wyniki finansowe za 2016 r., a także sygnalizowana przez branżę poprawa koniunktury. Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że budownictwo ma za sobą bardzo trudny rok. Sprzedaż produkcji budowlano-montażowej spadła o 14 proc., w przypadającym na sierpień dołku dekoniunktury była niższa niż rok wcześniej o 20,5 proc. Ale w raportach notowanych na GPW spółek z tej branży kryzysu nie widać.

  czytaj więcej

 • GPW: Wszystkie indeksy zakończyły notowania na plusie

  GPW: Wszystkie indeksy zakończyły notowania na plusie

  Wtorkowe notowania na warszawskim parkiecie zakończyły się wzrostami najważniejszych indeksów. Wśród blue chipów, największą zwyżkę, 7,2 proc., zanotował Tauron. Tylko trzy spółki z WIG 20 zakończyły sesję spadkami.

  czytaj więcej

 • GPW: WIG 20 na minusie. Indeks oddał większość wcześniejszych wzrostów

  GPW: WIG 20 na minusie. Indeks oddał większość wcześniejszych wzrostów

  Warszawski indeks dużych spółek zakończył środową sesję na minusie, oddając tym samym większość wypracowanych we wtorek wzrostów. Wśród blue chipów najmocniej spadła wycena Tauronu i mBanku, a najsilniej zyskał kurs Lotosu. Z kolei na szerokim rynku mocno w górę poszła wycena Mabionu, po rekomendacji z DM BZ WBK.

  czytaj więcej

 • GPW: Na otwarciu sesji możliwe delikatne wzrosty

  GPW: Na otwarciu sesji możliwe delikatne wzrosty

  Wtorkowa sesja na GPW może zacząć się od delikatnych wzrostów WIG 20 w granicach 0,2 proc. - oceniają eksperci. Ich zdaniem, dopiero przebicie pułapu 2.300 pkt. może spowodować większe ruchy indeksu blue chipów.

  czytaj więcej

 • GPW: WIG 20 kończy tydzień na minusie

  GPW: WIG 20 kończy tydzień na minusie

  WIG 20 zakończył tydzień na 0,4-proc. minusie, podobnie jak pozostałe indeksy warszawskiej giełdy. Wśród blue chipów pozytywnie wyróżnił się Tauron, najmocniej zaś spadła wycena Energi.

  czytaj więcej

 • WIG 20 kończy sesję na plusie. Kurs PKN Orlen na historycznych szczytach

  WIG 20 kończy sesję na plusie. Kurs PKN Orlen na historycznych szczytach

  Ostatnią przedświąteczną sesję WIG 20 i WIG zakończyły na plusach, lekko spadł natomiast mWIG 40. Na historycznych szczytach znalazł się kurs PKN Orlenu - Moody's podwyższyła rating dla koncernu paliwowego do Baa2 z Baa3 z perspektywą stabilną. Wzrostami wśród blue chipów wyróżniły się też spółki energetyczne i surowcowe.

  czytaj więcej

 • Prawdziwej hossy należy szukać na ulicy Książęcej

  Prawdziwej hossy należy szukać na ulicy Książęcej

  Wczorajszą sesję indeks WIG, obrazujący poziom kursów na GPW, zakończył na poziomie 61.182,8 pkt, najwyższym od listopada 2007 r. Od początku roku notowania urosły już o 18,2 proc. Kursy idą w górę, bo giełdą znów interesują się inwestorzy zagraniczni.

  czytaj więcej

 • GPW: WIG 20 kolejny dzień mocno w górę. Lotos liderem

  GPW: WIG 20 kolejny dzień mocno w górę. Lotos liderem

  W środę WIG 20 drugi dzień z mocno wzrósł - tym razem o 1,3 proc. - i znalazł się na najwyższym poziomie od czerwca 2015 roku. Liderem zwyżek w gronie dużych firm był Lotos, który pokazał wyższe od oczekiwań wyniki za pierwszy kwartał.

  czytaj więcej

 • GPW: Warszawski indeks dużych spółek na lekkim minusie. Orange z prawie 5-proc. wzrostem

  GPW: Warszawski indeks dużych spółek na lekkim minusie. Orange z prawie 5-proc. wzrostem

  Mimo prób wybicia się ponad poziom ze środowego zamknięcia WIG 20 zakończył czwartkową sesję na lekkim minusie. Wśród spółek trwa sezon publikacji wyników za I kw. 2017 r. - po danych finansowych o 4,6-proc. spadł kurs PKN Orlen, prawie 5-proc. wzrost zanotowała z kolei Orange Polska.

  czytaj więcej

 • Wartość rynkowa krajowych spółek z GPW najwyższa w historii

  Wartość rynkowa krajowych spółek z GPW najwyższa w historii

  Niemal dekadę od ustanowienia przez WIG rekordu wszech czasów – 67.568,5 pkt na sesji 6 lipca 2007 r. – główny warszawski indeks dzieli od tej wartości już tylko 10 proc. Ale trwająca od listopada zeszłego roku hossa sprawiła, że już teraz pobity został innym rekord – pod koniec kwietnia wartości rynkowa krajowych spółek przekroczyła 667 mld zł. Przed 10 laty była o ponad 10 proc. niższa.

  czytaj więcej

 • Na GPW WIG 20 na minusie. 3,9-proc. spadek KGHM

  Na GPW WIG 20 na minusie. 3,9-proc. spadek KGHM

  Poniedziałkową sesję indeks blue chipów zakończył na minusie, a największy - prawie 4-proc. - spadek zanotowały walory KGHM. Wartość obrotu akcjami na warszawskim parkiecie nie przekroczyła 1 mld zł.

  czytaj więcej

 • GPW: WIG 20 na minusie. Najmocniej straciły PKN Orlen i JSW

  GPW: WIG 20 na minusie. Najmocniej straciły PKN Orlen i JSW

  Po wzrostach na początku sesji warszawski indeks dużych spółek zakończył czwartkowe notowania na minusie. Najsilniejsze spadki wśród blue chipów i relatywnie duże obroty należały do PKN Orlen i JSW. Z kolei wzrostami wyróżniły się Tauron i PGE oraz Cyfrowy Polsat, który przed sesją podał lepsze od oczekiwań wyniki kwartalne.

  czytaj więcej

 • GPW: WIG 20 na plusie. PKO BP liderem wzrostów

  GPW: WIG 20 na plusie. PKO BP liderem wzrostów

  Warszawski Indeks blue chipów zakończył pierwszą sesję w bieżącym tygodniu na plusie, a największy wzrost osiągnął kurs PKO BP, po publikacji wyników finansowych za I kwartał 2017 roku.

  czytaj więcej

 • Po wolnym dniu w USA i Wielkiej Brytanii większe obroty na GPW

  Po wolnym dniu w USA i Wielkiej Brytanii większe obroty na GPW

  Po dniu wolnym w Wielkiej Brytanii i USA dzisiaj inwestorzy akcyjni wracają do handlu "pełną parą". Zmienność cen polskich akcji mogą stymulować kursy walut i sytuacja na zagranicznych giełdach. W szerszej perspektywie na GPW utrzymuje się sytuacja "zawieszenia", kiedy indeksy nie chcą zwyżkować bez pojawiania się nowych, pozytywnych sygnałów z zewnątrz.

  czytaj więcej

 • Lekkie spadki indeksów na GPW. W centrum uwagi zmiany w zarządach banków

  Lekkie spadki indeksów na GPW. W centrum uwagi zmiany w zarządach banków

  Środowa sesja na giełdzie w Warszawie zakończyła się niewielkimi spadkami indeksów, a WIG 20 powrócił poniżej poziomu 2.300 pkt. W centrum uwagi inwestorów znalazły się w środę zmiany w zarządach banków kontrolowanych przez Skarb Państwa - Pekao, PKO BP oraz Aliorze.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników