zyski

Zyski nadzwyczajne - zgodnie z ustawą o rachunkowości z dnia 29 września 1994 r. są to zyski powstające na skutek zdarzeń trudnych do przewidzenia, poza działalnością operacyjną jednostki i niezwiązane z ogólnym ryzykiem jej prowadzenia.


 • Inwestycje 2015: Zniechęceni długą bessą uciekali z giełdy

  Inwestycje 2015: Zniechęceni długą bessą uciekali z giełdy

  Ubiegłoroczne spadki kursów akcji przegoniły z rynku nawet długoterminowych indywidualnych graczy – można wnioskować na podstawie danych izb skarbowych.

  czytaj więcej

 • Giełda w USA najwyżej w historii, inwestorzy dopłacają do obligacji Deutsche Bahn

  Giełda w USA najwyżej w historii, inwestorzy dopłacają do obligacji Deutsche Bahn

  Rekordy na Wall Street. Nie ma już śladu po gwałtownej korekcie z początku roku, w trakcie której wartości głównych amerykańskich indeksów spadły o 10 proc. w ciągu dwóch miesięcy. W ciągu dwóch pierwszych tygodni lipca indeks S&P 500 zyskał 3 proc., osiągając najwyższą wartość w historii. Wzrosty napędzają korzystne dane napływające z amerykańskiej gospodarki: rosnące zatrudnienie w sektorach pozarolniczych i zwiększające się w tempie 3 proc. rocznie realne dochody Amerykanów. Lepsze od oczekiwań inwestorów są także wyniki finansowe spółek giełdowych. JP Morgan, największy amerykański bank pod względem wartości aktywów, który jako pierwszy z dużych finansowych instytucji opublikował wyniki za II kw. 2016 r., wypracował zysk w wysokości 6,2 mld dol. W przeliczeniu na akcję zysk wyniósł 1,35 dol. i był 7 proc. wyższy od prognoz analityków. Wartość kredytów udzielonych przez bank III kw. z rzędu rosła w dwucyfrowym tempie.

  czytaj więcej

 • Czynniki ryzyka GPW: Niepewność polityczna i ustawa frankowa

  Czynniki ryzyka GPW: Niepewność polityczna i ustawa frankowa

  Druga połowa 2016 r. zapowiada się emocjonująco. Mocne zachowanie amerykańskiego S&P 500 wydaje się niezagrożone, ale koniunktura na europejskich i azjatyckich giełdach jest pod wpływem większej liczby czynników ryzyka - twierdzi Sobiesław Kozłowski z Domu Maklerskiego Raiffeisen Bank Polska.

  czytaj więcej

 • Jak inwestować w 2016 roku: Może wzrosnąć awersja do ryzyka

  Jak inwestować w 2016 roku: Może wzrosnąć awersja do ryzyka

  Specjaliści ankietowani przez DGP zalecają częściowe przeniesienie się z rynku akcji na rynek surowców. O bezpieczeństwo portfela dbajmy, kupując krajowe obligacje skarbowe.

  czytaj więcej

 • Stress testy w UE: Słabych punktów nie brakuje

  Stress testy w UE: Słabych punktów nie brakuje

  Włochy to niejedyny kraj, którego instytucje finansowe mogą mieć problemy ze stress testami. 29 lipca będzie ważnym dniem dla europejskich banków – wtedy mają być opublikowane najnowsze wyniki stress testów, które pokażą, jak wyglądałaby kondycja pożyczkodawców w przypadku wyraźnego pogorszenia warunków działania, np. recesji, która objęłaby cały kontynent. Ale niektóre kraje po kilku latach od wybuchu kryzysu finansowego wciąż na dobre nie wyszły z recesji.

  czytaj więcej

 • Zmiana udziału w zyskach po zakończeniu roku obrotowego

  Zmiana udziału w zyskach po zakończeniu roku obrotowego

  Czy zmiana umowy spółki osobowej w zakresie udziału w zyskach będzie miała wpływ na wysokość zaliczek na podatek odprowadzony przez wspólnika przed tą zmianą? Czy jeżeli doszło do niej po zakończeniu roku obrotowego i w jej wyniku zwiększył się udział wspólnika w zysku spółki z mocą od początku roku, to wspólnik będzie zobowiązany do korekty zaliczek na podatek dochodowy oraz zapłaty odsetek za zwłokę?

  czytaj więcej

 • Obniżka podatku Belki dotyczyłaby niespełna 8 proc. obecnych wpływów

  Obniżka podatku Belki dotyczyłaby niespełna 8 proc. obecnych wpływów

  Tylko do końca maja 2016 r. podatek od dochodów kapitałowych dał budżetowi ponad 1,8 mld zł. Wpływy za ubiegły rok przekroczyły 3,2 mld zł. Zdaniem Ministerstwa Rozwoju obniżenie stawki tej daniny – z 19 proc. do 10 proc. – dla oszczędności długoterminowych (powyżej roku) oznaczałoby ubytek wpływów budżetowych rzędu 250 mln zł. Najprawdopodobniej więc obniżka dotyczyłaby tylko wąskiej części zysków objętych podatkiem od dochodów kapitałowych (Belki).

  czytaj więcej

 • Cinkciarz bez licencji w USA

  Cinkciarz bez licencji w USA

  USŁUGI Czołowy krajowy kantor internetowy zamierzał uruchomić usługę przekazów pieniężnych za oceanem, ale na razie nie zdobył koniecznych zezwoleń

  czytaj więcej

 • PKO BP przycina odsetki na lokatach

  PKO BP przycina odsetki na lokatach

  Największy gracz rynkowy daje sygnał do nowej fali obniżek oprocentowania lokat. PKO BP, największy bank w Polsce i lider rynku detalicznego, obniżył oprocentowanie części depozytów. W dół poszły przede wszystkim stawki popularnych wśród klientów lokat półrocznych: oprocentowanie lokaty „3+3” na nowe środki spadło z 1,3 do 1,2 proc., w przypadku lokaty odnawialnej nastąpił spadek z 1,2–1,5 proc. (w zależności od kwoty lokaty) do 1,1–1,3 proc., a lokaty internetowej – z 1,4–1,6 proc. do 1,2–1,45 proc.

  czytaj więcej

 • Zapłacisz abonament, nawet jeśli nie masz telewizora

  Zapłacisz abonament, nawet jeśli nie masz telewizora

  Opłata audiowizualna przepadła, ale trwają prace nad uszczelnieniem ustawy abonamentowej.

  czytaj więcej

 • Transport publiczny: Senat zamierza iść na rękę spóźnionym samorządom. Ale te żądają więcej

  Transport publiczny: Senat zamierza iść na rękę spóźnionym samorządom. Ale te żądają więcej

  Nie wystarczy przesunięcie o rok terminu na zawarcie umów z przewoźnikami – uważają samorządowcy. I zabiegają o dalej idące zmiany.

  czytaj więcej

 • Sejm: Wszystkie kluby za powołaniem komisji ds. Amber Gold

  Sejm: Wszystkie kluby za powołaniem komisji ds. Amber Gold

  Wszystkie kluby opowiedziały się we wtorek w Sejmie za powołaniem komisji śledczej ds. Amber Gold. PO zgłosiła poprawki, aby rozszerzyć skład komisji z 9 do 11 osób oraz zakres jej prac o zbadanie sprawy SKOK-ów. PiS odpowiada: nie możemy się do nich przychylić.

  czytaj więcej

 • Młodsi emeryci nadwyrężają budżet państwa. Czy stać nas na obniżenie wieku emerytalnego?

  Młodsi emeryci nadwyrężają budżet państwa. Czy stać nas na obniżenie wieku emerytalnego?

  Reforma PO podnosząca wiek emerytalny przechodzi do historii. Od przyszłego roku świadczenie znów należeć się będzie 60-letnim kobietom i 65-letnim mężczyznom.

  czytaj więcej

 • Jednoręcy bandyci jeszcze długo nie wyjdą z sądów

  Jednoręcy bandyci jeszcze długo nie wyjdą z sądów

  Spór o ustawę hazardową wcale się nie kończy. Przedsiębiorcy zapowiadają, że jeśli nowelizacja wejdzie w życie w proponowanym brzmieniu, sprawie znów będzie musiał się przyjrzeć Trybunał Sprawiedliwości UE

  czytaj więcej

 • LOT powiększa powietrzną flotę. Przylecą nowe dreamlinery

  LOT powiększa powietrzną flotę. Przylecą nowe dreamlinery

  Przylecą dwa ostatnie dreamlinery. Przewoźnik dopina też leasing kilku kolejnych – najpewniej używanych – maszyn. – Jesteśmy na ostatnim etapie rozmów z wąskim gronem leasingodawców – mówi DGP prezes LOT-u Rafał Milczarski.

  czytaj więcej

 • Paweł Borys: Finansowy wehikuł pomoże rozpędzić gospodarkę [WYWIAD]

  Paweł Borys: Finansowy wehikuł pomoże rozpędzić gospodarkę [WYWIAD]

  Polski Fundusz Rozwoju jest de facto polskim bankiem rozwoju. W przyszłym roku planujemy pierwszą emisję obligacji - zapewnia Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR).

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników