kredyt

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu kredyt. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące kredyt.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Chądzyński: Bieg z przeszkodami po wyborcze głosy

  Chądzyński: Bieg z przeszkodami po wyborcze głosy

  Tegoroczna kampania przed wyborami do Sejmu będzie licytacją planów zwiększania zarobków. Trzeba przyznać, że zarówno Prawo i Sprawiedliwość, jak i Platforma Obywatelska dość trafnie rozpoznały problem. Polska ma kłopot z nierównościami płacowymi, o czym świadczą choćby dane OECD. Pensje niższe od średniej krajowej rosną wolniej niż najwyższe zarobki. Jeśli jeszcze dodać do tego, że w statystykach udziału płac w PKB wleczemy się w ogonie Unii Europejskiej, widać, że nasi rodacy mogą mieć rację, sądząc, że zarabiają zbyt mało w stosunku do tego, ile pracują.

  czytaj więcej

 • Reformy na Węgrzech: Család znaczy rodzina, a jej trzeba bronić

  Reformy na Węgrzech: Család znaczy rodzina, a jej trzeba bronić

  Już po raz ósmy wigierski rząd pyta obywateli o to, czy akceptują jego planowane reformy. Ale niezależnie od odpowiedzi i tak je wprowadzi.

  czytaj więcej

 • Godusławski: Kampania przy akompaniamencie z taśm

  Godusławski: Kampania przy akompaniamencie z taśm

  Taśmy, nagrania, podsłuchy już na stałe wpisały się w polską rzeczywistość polityczną. Jak wielka jest ich siła, przekonała się Platforma Obywatelska, gdy tygodnik „Wprost” ujawniał nagrania z restauracji Sowa & Przyjaciele czy Amber Room. Za chwilę także Prawo i Sprawiedliwość z premierem Mateuszem Morawieckim mogą doświadczyć, jak wielka jest siła rażenia rozmów, które nigdy nie miały być publiczne. Nad obecnie rządzącą ekipą wiszą nie tylko uderzające w szefa rządu taśmy z Sowy, ale także te związane z aferą GetBacku czy tym, co się działo w Komisji Nadzoru Finansowego. W rok wyborczy PiS weszło z mieczem Damoklesa nad głową.

  czytaj więcej

 • Szpunar: Polskie sądy mają jeszcze wiele do zrobienia, by dostosować ochronę konsumenta do wymagań prawa UE [WYWIAD]

  Szpunar: Polskie sądy mają jeszcze wiele do zrobienia, by dostosować ochronę konsumenta do wymagań prawa UE [WYWIAD]

  - W kwestii dostosowania polskiej ochrony konsumenta do wymagań wynikających z prawa UE polscy prawnicy, a przede wszystkim sądy, mają jeszcze wiele do zrobienia - mówi w wywiadzie dla DGP Profesor Maciej Szpunar z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego.

  czytaj więcej

 • Co czeka gospodarkę do 2021 r.

  Co czeka gospodarkę do 2021 r.

  W drugiej już edycji badania dotyczącego średniookresowych prognoz makroekonomicznych dla Polski oraz mapy zagrożeń dla koniunktury gospodarczej i stabilności systemu finansowego, przeprowadzonej przez Europejski Kongres Finansowy, wzięło udział ponad 30 wybitnych ekspertów, głównie z największych polskich banków, renomowanych firm konsultingowych, a także ze środowiska akademickiego. Zgodnie z prognozami ekspertów w najbliższych latach należy się spodziewać spowolnienia wzrostu gospodarczego.

  czytaj więcej

 • Spychalski: Prezydent Duda oczekuje, że większość parlamentarna zajmie się tzw. ustawą frankową

  Spychalski: Prezydent Duda oczekuje, że większość parlamentarna zajmie się tzw. ustawą frankową

  Prezydent Andrzej Duda oczekuje, że większość parlamentarna zajmie się tzw. ustawą frankową - powiedział w czwartek rzecznik prezydenta Błażej Spychalski. Pytany o plany prezydenta na 2019 r. przypomniał, że Andrzej Duda planuje wizytę w USA.

  czytaj więcej

 • Literatura brytyjska zyska na brexicie. „Oblicza Wielkiej Brytanii"

  Literatura brytyjska zyska na brexicie. „Oblicza Wielkiej Brytanii"

  Nie sądzę, żeby brytyjskie szkoły straciły prestiż albo literatura pogorszyła się z powodu brexitu. Pewnie stanie się jeszcze lepsza, będzie więcej tematów do opisywania - mówi PAP dziennikarz Dariusz Rosiak, autor książki „Oblicza Wielkiej Brytanii. Skąd wziął się brexit i inne historie o wyspiarzach".

  czytaj więcej

 • Noworoczne postanowienie – zdobędę certyfikat ECDL!

  Noworoczne postanowienie – zdobędę certyfikat ECDL!

  W sierpniu br. decyzją Ministra Cyfryzacji do działającego na podstawie Ustawy Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji włączono (i do Zintegrowanego Rejestru Kwalifikacji wpisano) kwalifikację Certyfikat Umiejętności Komputerowych – poziom podstawowy (CUK-pp), której szczególnym przypadkiem jest kwalifikacja ECDL BASE. Tak więc kandydatom, którzy w Polsce uzyskali bądź uzyskają kwalifikację ECDL BASE, Polskie Towarzystwo Informatyczne, jako instytucja certyfikująca, wydaje także certyfikat CUK-pp z oznaczonym poziomem Polskiej Ramy Kwalifikacji.

  czytaj więcej

 • Sylwia Spurek: W Polsce to milczenie jest biciem [WYWIAD]

  Sylwia Spurek: W Polsce to milczenie jest biciem [WYWIAD]

  - Milczenie jest biciem w Polsce. Milczenie jest przemocą fizyczną, psychiczną, seksualną, ekonomiczną. Kiedyś była taka kampania we Francji: sprawca karmi się milczeniem. Sprawca przestaje się czuć bezkarny, kiedy ktoś dowiaduje się o tym, że popełnia przestępstwo - mówi w wywiadzie dla DGP Sylwia Spurek, prawniczka, zastępczyni rzecznika praw obywatelskich.

  czytaj więcej

 • Zmiany w podatkach dochodowych 2019: Rozliczenia służbowych aut, ulgi dla firm i małych podatników

  Zmiany w podatkach dochodowych 2019: Rozliczenia służbowych aut, ulgi dla firm i małych podatników

  Od 2019 roku weszło w życie wiele korzystnych podatkowych zmian dla firm, ale także osoby nieprowadzące działalności gospodarczej mogą liczyć na ułatwienia i ulgi.

  czytaj więcej

 • Przedsiębiorcze państwo to najgorsze, co może się nam przytrafić. Tak dziś wygląda upolitycznianie gospodarki

  Przedsiębiorcze państwo to najgorsze, co może się nam przytrafić. Tak dziś wygląda upolitycznianie gospodarki

  Upolitycznianie gospodarki to realny problem. Pokusie tej ulegają nawet pozornie najuczciwsi.

  czytaj więcej

 • Nowe podmioty na liście ostrzeżeń KNF

  Nowe podmioty na liście ostrzeżeń KNF

  Premium Personal Finance z siedzibą w Katowicach, ACM Alpha Consulting Management EST z siedzibą w Lichtensteinie oraz ACM Alpha Consulting Management AG z siedzibą w Szwajcarii to nowe podmioty na liście ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego.

  czytaj więcej

 • Mieszkaniówka hamuje. Kryzys czy stabilizacja?

  Mieszkaniówka hamuje. Kryzys czy stabilizacja?

  Spowolnienie na rynku staje się faktem. Deweloperzy nie przewidują jednak załamania koniunktury, raczej stabilizację. Planują kolejne inwestycje, a nawet zwiększenie sprzedaży.

  czytaj więcej

 • Wydatek jeszcze przed sprzedażą nie wyklucza ulgi mieszkaniowej

  Wydatek jeszcze przed sprzedażą nie wyklucza ulgi mieszkaniowej

  Można wykończyć nowy dom za pieniądze z kredytu konsumpcyjnego i spłacić dług w banku zaliczką otrzymaną na poczet sprzedaży starego mieszkania, nie tracąc przy tym prawa do zwolnienia z PIT – potwierdził NSA.

  czytaj więcej

 • Najważniejsze wyroki w 2018 roku: Podatki w firmie

  Najważniejsze wyroki w 2018 roku: Podatki w firmie

  Liczba sporów sądowych z roku na rok nie spada, a rośnie. Potwierdzają to wstępne statystyki za 2018 r. Dla podatników liczy się jednak pewność prawa, a gwarantuje je m.in. orzecznictwo sądów. Oczywiście nie zawsze jest ono jednolite. W naszym podsumowaniu zwracamy więc uwagę na wyroki, które są wskazówką dla podatników co do tego, jak należy opodatkować różnego rodzaju zdarzenia, czynności, transakcje itd., a także te, które mogą zmienić dotychczasowe podejście sądów. Kładziemy więc nacisk na orzecznictwo Trybunału Sprawiedliwości UE, uchwały Naczelnego Sądu Administracyjnego, wyroki siedmiu sędziów, a także standardowe wyroki Naczelnego Sądu Administracyjnego i wojewódzkich sądów administracyjnych.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników